W pół roku zbudował drewniany dom bez użycia ciężkich narzędzi, a całość uwiecznił na filmie

Kanadyjczyk Shawn James używając prostych narzędzi oraz siły swoich mięśni zbudował drewniany dom w pół roku. Wszystko to nagrywał i zmontował w pięciominutowy film.

Obecnie film Jamesa ma ponad 10 milionów wyświetleń. Shawn półroczną budowę zamienił w pięciominutowy timelapse. Budynek powstał w Algonquin Park w Kanadzie.

Dom drewniany

Budynek został zbudowany technologią bali łączonych za pomocą techniki wycięcie-wpust. Na budowę wykorzystano 100 drzew. Całość została wykonana przy pomocy tradycyjnych narzędzi służących do obrabiania drewna.

Domek ma około 12 metrów kwadratowych, a wszystkie łączenia zostały uszczelnione przy pomocy naturalnych materiałów, które zostały wyprodukowane podczas stawiania ścian, takich jak wióry oraz sieczka gliniana. Dach został pokryty opalonymi deskami.

Do budowy Shawn wykorzystał takie gatunki drzew jak sosna, jodła oraz cedr. Pomysł na budowę domu samodzielnie wziął się w 2008 roku, gdy branżę, w której pracował Shawn, dopadła recesja. Trudna sytuacja na rynku pracy zainspirowała go do powrotu do przeszłości.

Kanał na YouTube

Nagranie pochodzi z kanału, który prowadzi James – My Self Reliance. Autor kanału chciał udowodnić, że w dzisiejszych czasach również można budować domy w taki sam sposób jak przodkowie. Przy użyciu podstawowych narzędzi i odrobiny zapału.

Budowanie własnego domu oraz zdobywanie jedzenia i picia z natury… to daje ci wszystko, czego potrzebujesz do życia.

– powiedział Shawn w wywiadzie dla telewizji ABC News.

Źródło: dailymail.co.uk

Idealne rozwiązanie dla mobilnych. Przenośny dom zabierzesz ze sobą, gdzie tylko chcesz

Autor:

Źródło patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »