Jest ich kilka w całej Polsce. Jeden z tajemniczych budynków wystawiony na sprzedaż

W całej Polsce znajduje się kilka takich konstrukcji, które trochę przypominają bloki z wielkiej płyty, a trochę wieże. Jeden z nich właśnie został wystawiony na sprzedaż. Do czego służą? Rozwiązanie zagadki jest proste: to telewizyjne wieże.

Podobne budynki znajdują się w okolicach Mławy, Połczyna-Zdroju, bądź w Starogardzie Gdańskim. Wszystkie służą do tego samego – nadawania telewizji naziemnej.

Budynek na sprzedaż

Oferowana potencjalnym nabywcom wieża należy zaś do większego kompleksu budynków wystawionych na sprzedaż przez Orange. Całość znajduje się w Siemianowicach Śląskich i kosztuje ponad 4,7 mln złotych. Nabywca poza wieżą o powierzchni 863 metrów kwadratowych zostanie właścicielem budynku biurowego, magazynowego, garażu oraz miejsc postojowych dla samochodów osobowych.

Wieża nadal pełni swoją podstawową funkcję i przyszły nabywca, kupując całą nieruchomość, musi liczyć się z okresową umową dzierżawy. To oczywiście, niejedyna tego typu konstrukcja w kraju. Najwyższą wieżą telewizyjną w Polsce jest Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Święty Krzyż w Nowej Słupi na Łysej Górze. Mierzy ona 157 m, a wybudowana została w 1966 roku.

Wieża telewizyjna

Budynek w Siemianowicach Śląskich został wybudowany w 1957 roku i liczy 15 kondygnacji. Jego infrastruktura należy do ogólnopolskiego systemu nadawczego rozwijanego od lat 50. Współtworzy je 18 konstrukcji wysokościowych, na których są osadzone nadajniki.

Powyżej siostrzana wieża znajdująca się w Mławie

– Sprzedaż budynku jest elementem realizowanej przez Orange Polska strategii optymalizacji zasobów nieruchomościowych. Pozyskane w ten sposób środki firma inwestuje w rozwój usług telekomunikacyjnych – podaje biuro prasowe Orange cytowane przez serwis businessinsider.com.pl.

Źródło: Orange

 

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Nowoczesne technologie w prezentacji ofert

Jakie są możliwości pośredników w zakresie prezentacji nieruchomości online? Co jest popularne, co się sprawdza i kiedy, czy rachunek kosztów się zgadza z korzyściami, jakie płyną ze wzbogacania ofert w multimedialne elementy? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedzi oglądając rozmowę Dominiki Mikulskiej z Nieruchomosci-online.pl i Agnieszki Szałęgi-Gazdy.

Przeczytaj więcej »

O ile deweloper może podnieść cenę mieszkania i inne historie. Oto lektura obowiązkowa dla kupujących nieruchomość

Cytat “Zgodnie z tzw. ustawą deweloperską z 2021 roku (o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym) firma deweloperska jeszcze przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej na mieszkanie w budowie ma przedstawić klientowi prospekt informacyjny dotyczący całej inwestycji, jak i konkretnej nieruchomości.”

Przeczytaj więcej »