Kamizelka czy szalupa ratunkowa? O formie umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości

Umowę przedwstępną można zawrzeć w zwykłej formie pisemnej lub jako akt notarialny. Czym wyróżniają się te umowy i jak różne są ich skutki, wyjaśnia Joanna Legun.
Czytaj artykuł

Autor:
Joanna Legun
Adwokat. Specjalizuje się w sporach sądowych oraz prawie nieruchomości. Działa też w obszarze prawa cywilnego, autorskiego oraz ochrony danych osobowych. Prowadzi blog i podcast dla przedsiębiorców: „Jak zrozumieć prawnika?”.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 2/2020.

Pobierz magazyn

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Spokój się utrwala, a kupujący dyktują warunki

Rynek mieszkaniowy po IV kwartale 2025 r. wszedł w fazę większego spokoju i przewidywalności, co wyznacza punkt wyjścia na 2026 rok.W najnowszej analizie portalu Nieruchomosci-online.pl sprawdzisz, jakich kierunków zmian spodziewają się pośrednicy na początku 2026 r. – które segmenty sprzedaży mają najlepsze perspektywy, gdzie najem może dalej hamować oraz jakie wnioski warto uwzględnić przy przygotowaniu ofert.

Przeczytaj więcej »

Tak demografia wpłynie na rynek mieszkań. Nowy raport

Cytat “Do 2040 r. roku udział osób w wieku 65+ wzrośnie do niemal 30 proc. populacji, co wpłynie na strukturę popytu na mieszkania, ale i przesunie oczekiwania wobec standardu życia oraz sposobu korzystania z mieszkań w stronę bezpieczeństwa, funkcjonalności i przewidywalnych kosztów – wynika z raportu Living 2040.”

Przeczytaj więcej »