Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Domiporta pomnoży zyski agentów nieruchomości

  dodano: 28.06.2019

  Dodatkowe przychody sięgające nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie – to nowa propozycja Domiporty dla pośredników nieruchomości. Korzystając z innowacyjnego narzędzia „Rezerwacje Online” zyskują oni dostęp do klienta faktycznie zainteresowanego daną nieruchomością, zwiększając szanse na szybkie zawarcie transakcji.

  Rezerwacje Online to nowe narzędzie stworzone przez Domiportę w ramach innowacyjnego projektu „Be PropTech”. Po raz pierwszy w Polsce, użytkownik poszukujący nieruchomości będzie mógł ją zarezerwować bez wychodzenia z domu, jednym kliknięciem zapewniając sobie pierwszeństwo zakupu lub wynajmu. Agenci nieruchomości, otwarci na nowe technologie, dzięki Rezerwacjom Online zyskają natomiast nowe źródło dochodów.

  Wyróżnij się na czerwono

  Jak to działa w praktyce? Nowa funkcjonalność serwisu domiporta.pl pozwala nadać ofertom pozyskanym na wyłączność unikalny status i opatrzeć je widocznym czerwonym przyciskiem „Rezerwuj Online”. W zamian za otrzymaną opłatę rezerwacyjną agent zobowiązuje się zaprezentować klientowi wskazaną nieruchomość i zapewnić mu pierwszeństwo zakupu. Zarówno okres rezerwacji, jak i wysokość opłaty są bardzo elastyczne – pośrednik sam dopasowuje je do typu nieruchomości oraz skali zainteresowania rynku daną ofertą.

  Sam zdecyduj, ile chcesz zarobić

  Okres rezerwacji wynosi od 1 do 7 dni. W tym czasie opiekun oferty powinien skontaktować się z klientem, umówić spotkanie oraz zaprezentować nieruchomość. Wysokość opłaty rezerwacyjnej powinna mieścić się w przedziale od 50 do 500 złotych. O długości okresu rezerwacji oraz wysokości swojego zarobku decyduje pośrednik, który sam przypisuje je do wskazanej oferty. 80% kwoty wpłaconej przez klienta trafia do agenta, a pozostałe 20% to opłata manipulacyjna pobierana przez Domiportę.

  Specjalna promocja

  Domiporta przyjmuje na siebie obowiązek technicznej obsługi procesu rezerwacji włączając w to płatność, której użytkownik dokonuje pay-by-linkiem. Bierze też na siebie rozpatrywanie ewentualnych reklamacji klientów. W przypadku odwołania rezerwacji przez pośrednika, użytkownik otrzymuje zwrot całości wpłaconej kwoty. Wystawca oferty może w każdej chwili zrezygnować ze statusu „rezerwuj online”. Jeśli  nieruchomość zostanie przez kogoś zarezerwowana, a spotkanie nie odbędzie się z winy pośrednika, to poniesie on koszt 20% opłaty rezerwacyjnej.

  – Nieruchomości opatrzone statusem „Rezerwuj Online” są przez nas traktowane priorytetowo. Zapewniamy im specjalną promocję, dedykowaną sekcję na stronie głównej naszego serwisu oraz inne działania marketingowe – zapewnia Piotr Przybysz, dyrektor operacji i analiz rynku w Domiporta i współtwórca nowego narzędzia.

  Sposób na zabieganego klienta

  Rezerwacje Online to innowacyjne narzędzie, które przybliża nowoczesnych, mobilnych i bardzo wymagających użytkowników Domiporty do zakupu mieszkania „na jeden klik”. Proces rezerwacji jest intuicyjny i składa się z 3 prostych kroków: wypełnienia formularza kontaktowego, zaakceptowania regulaminu oraz dokonania płatności. 60% użytkowników portalu to tzw. Milenialsi, czyli osoby, które żyjąc intensywnie chcą załatwiać jak najwięcej spraw online, 24h na dobę. Zawiłe procedury, konieczność wykonywania telefonów w godzinach pracy i brak poczucia komfortu zniechęcają ich do zawierania transakcji.

  – Pośrednik korzystający z nowego narzędzia zyskuje kontakt do klienta faktycznie zainteresowanego daną nieruchomością. Dzięki temu nie traci czasu na bezproduktywne spotkania i bezskuteczne próby połączenia  telefonicznego. Osoba, która zapłaciła za pierwszeństwo zakupu z pewnością jest zmotywowanym klientem – uważa Piotr Przybysz

  Kilkanaście tysięcy dodatkowego przychodu

  Ile może zarobić pośrednik korzystający z nowatorskiej usługi? Załóżmy, że w ciągu miesiąca pozyska tylko 20 rezerwacji nieruchomości za kwotę 300 zł brutto każda. W efekcie Domiporta wypłaci pośrednikowi 3 900 zł netto. Taka kwota może stanowić istotne źródło dodatkowego zarobku dla agencji.

  Autor: redakcja domiporta

  Źródło patrz LINK

  Artykuł pochodzi z portalu

   

   

statystyka