Tak wygląda najdroższy dom w Palo Alto wystawiony na sprzedaż

Palo Alto to samo centrum Krzemowej Doliny. Tutaj znajdują się główne siedziby takich firm jak Facebook, Google, Tesla Motors czy PayPal. To również lokalizacja jednego z najdroższych domów w USA dostępnych na rynku.

Posiadłość należy do miliardera Scotta McNealy – założyciela firmy Sun Microsystems. Jej budowa trwała około 7 lat, w tym dwa zostały poświęcone na zdobycie zezwoleń.

Palo Alto
Rezydencja w Palo Alto była oczkiem w głowie miliardera. Ziemię pod jej budowę zakupił jeszcze w latach 80-tych XX wieku. Pozostałą ziemię małżeństwo McNealy dokupili w 2001 roku. Obecnie posiadłość znajduje się łącznej powierzchni 5 hektarów.

Dom został wybudowany 2008 roku po siedmioletnim procesie inwestycyjnym. Właściciel posiadłości zdecydował się sprzedać rezydencję z powodu wyprowadzki synów. Pieniędzy z pewnością mu nie brakuje, ponieważ sprzedał swoją firmę innej spółce technologicznej – Oracle – za kwotę 7,4 miliarda dolarów.

Luksus w Dolinie Krzemowej
Budynek posiada prawie 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni. Na tej przestrzeni znajduje się 5 sypialni wyposażonych w garderoby i 7 łazienek oraz cała masa dodatkowych pomieszczeń.

Wśród nich jest wymieniony pokój do przygotowywania pizzy (pizza room), w którym znajduje się oryginalny piec do pieczenia, specjalne pomieszczenie do gry w pokera, sauna parowa i sucha oraz SPA.

Ponadto, w rezydencji znajduje się specjalnie wyposażony panic room, z kevlarowymi drzwiami i systemem alarmowym. To nie koniec. W posiadłości jest również sala do tańca, siłownia, basen, piwnica win, sala do bilardu oraz kino.

Ogród
Na działce można znaleźć parking na 60 samochodów oraz dom gościnny z jedną sypialnią. Na terenie posiadłości znajduje się też spore pole do uprawiania gry w golfa oraz zadaszone boisko do gry w kosza bądź hokeja wraz z całą infrastrukturą.

Rezydencję obecnie można kupić za 96,8 milionów dolarów, czyli około 362 milionów złotych. Za ofertę sprzedaży odpowiada agencja nieruchomości – REX Real Estate.

Źródło: rexchange.com
Autor: Bartłomiej Baranowski
Więcej Patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Nowoczesne technologie w prezentacji ofert

Jakie są możliwości pośredników w zakresie prezentacji nieruchomości online? Co jest popularne, co się sprawdza i kiedy, czy rachunek kosztów się zgadza z korzyściami, jakie płyną ze wzbogacania ofert w multimedialne elementy? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedzi oglądając rozmowę Dominiki Mikulskiej z Nieruchomosci-online.pl i Agnieszki Szałęgi-Gazdy.

Przeczytaj więcej »

O ile deweloper może podnieść cenę mieszkania i inne historie. Oto lektura obowiązkowa dla kupujących nieruchomość

Cytat “Zgodnie z tzw. ustawą deweloperską z 2021 roku (o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym) firma deweloperska jeszcze przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej na mieszkanie w budowie ma przedstawić klientowi prospekt informacyjny dotyczący całej inwestycji, jak i konkretnej nieruchomości.”

Przeczytaj więcej »