profile="http://gmpg.org/xfn/11"> Profesjonalista.net » 2021 » Styczeń

Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Kariera mieszkaniowa w Polsce, czyli „Weź kredyt” i inne możliwości

  dodano: 28.01.2021


  W zależności od wieku, sytuacji rodzinnej i możliwości finansowych ewoluują nasze potrzeby mieszkaniowe. Kiedy opuszczamy do rodzinny, zazwyczaj stajemy przed wyborem: wynajem albo kredyt na zakup nieruchomości. Czy są jakieś inne możliwości? Odpowiedzi na to pytanie w kontekście „kariery mieszkaniowej” szuka Hanna Milewska-Wilk

  czytaj dalej
 • Podatek (ryczałt) od najmu prywatnego w 2021

  dodano: 28.01.2021

  Cytat:”Nie trzeba otwierać firmy, aby trudnić się najmem. Ten poza działalnością gospodarczą może być rozliczany z fiskusem w dwojaki sposób: skalą podatkową bądź ryczałtem ewidencjonowanym. Najem poza działalnością gospodarczą ma swoje zalety. Jedną z nich jest brak rejestracji firmy i odprowadzania z tego tytułu składek do ZUS. Rok 2021 przynosi tutaj pewne zmiany co do zasad rozliczania ryczałtu.”

  czytaj dalej
 • Ceny mieszkań rosną, ale znacznie wolniej niż w poprzednich latach. Nowy raport Bankier.pl i Otodom

  dodano: 28.01.2021

  Cytat:”Ostatni miesiąc 2020 r. przyniósł kontynuację wzrostów średnich stawek ofertowych zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis nieruchomości Otodom.pl. Grudniowe wzrosty w większości największych miastach Polski były jednak znikome i znacznie niższe od notowanych w poprzednich latach.”

  czytaj dalej
 • #DziałamOnline – powiedz klientom o cyfrowych usługach!

  dodano: 25.01.2021

  W dobie pandemii praca zdalna stała się standardem. Pośrednicy, wychodząc naprzeciw potrzebom poszukujących, obsługę klienta prowadzą online. Dostrzegając ten trend, dajemy agentom różne możliwości dostosowania się do zmienionej rzeczywistości. Teraz na Nieruchomosci-online.pl w Prezentacji Agenta możesz poinformować klientów o usługach, które świadczysz przez internet. Jak to zrobić? Wskazówki daje Dominika Mikulska.

  czytaj dalej
 • Umowa najmu okazjonalnego a wizyta u notariusza Umowa najmu okazjonalnego a wizyta u notariusza

  dodano: 25.01.2021

  Cytat:”Umowa najmu okazjonalnego posiada też katalog szczególnych, specyficznych załączników. To oświadczenie najemcy w formie aktu notarialnego, w którym najemca poddał się egzekucji i zobowiązał się do opróżnienia i wydania lokalu używanego na podstawie umowy najmu okazjonalnego lokalu w terminie wskazanym w żądaniu wynajmującego. To również wskazanie przez najemcę innego lokalu, w którym będzie mógł zamieszkać w przypadku wykonania egzekucji obowiązku opróżnienia lokalu, a także oświadczenie właściciela lokalu o wyrażeniu zgody na zamieszkanie najemcy i osób z nim zamieszkujących w lokalu wskazanym w oświadczeniu.”

  czytaj dalej
 • Zbliża się przełom w procesach o kredyty we frankach

  dodano: 25.01.2021

  Cytat:” Z ustaleń „Rzeczpospolitej” wynika, że jeszcze w tym tygodniu pierwsza prezes SN Małgorzata Manowska ma skierować do całej Izby Cywilnej SN kilka pytań prawnych o rozstrzygnięcie spornych kwestii w sprawach o kredyty frankowe. Odpowiedzi na te pytania z pewnością ułatwią sądom, prawnikom oraz samym frankowiczom i bankom zakończenie ciągnących się od lat procesów.”

  czytaj dalej
 • Odtruwanie przy silnej ekspozycji na stres. O jego znaczeniu i konsekwencjach

  dodano: 21.01.2021

  Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, broda, włosy, odzież wierzchnia i tekst „ESTATE MAGAZYN BRANŻY NIERUCHOMOŚCI ESTATE.PL mR ESTATE SN MARKETING WSZYSCY KŁAMIĄ WEDŁUG JULII IZMAŁKOWEJ Aioam DAWID MARECKI ODTRUWANIE PRZY SILNEJ EKSPOZYCJI NA STRES O JEGO ZNACZENIU KONSEKWENCJACH 1-0 mOE”

  COVID-19 ze wszystkimi swoimi konsekwencjami wpływa na rynek nieruchomości i zmienia zachowania klientów. Stare metody sprzedażowe mogą więc być już nieskuteczne. Jak obecnie prowadzić negocjacje, by mieć efekty? Jak dotrzeć do klienta pełnego niepokoju i obaw? Sposób na to zdradza Dawid Marecki.

  czytaj dalej
 • Coraz więcej mieszkań socjalnych w Polsce

  dodano: 21.01.2021

  Cytat:”Liczba lokali socjalnych w Polsce wciąż jest zbyt mała względem potrzeb. Dane GUS wskazują jednak, że liczba wspomnianych mieszkań wzrasta, co można uznać za pewne zaskoczenie.”

  czytaj dalej
 • Styczniowy ranking kredytów hipotecznych

  dodano: 21.01.2021

  Portal Bankier.pl zaprezentował co miesięczny ranking kredytów hipotecznych. W styczniu br. dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakupu dla bezdzietnego małżeństwa i mającą do dyspozycji co miesiąc 11,5 tys.zl Na jaki kredyt mogą liczyć?

  czytaj dalej
 • Umowa o współpracy pomiędzy biurem nieruchomości a agentem. Na co zwrócić uwagę?

  dodano: 18.01.2021

  Na pewnym etapie rozwoju biura nieruchomości jego właściciel staje przed wyzwaniem przeprowadzenia sprawnego procesu rekrutacji. Wiąże się to także z koniecznością zabezpieczenia prawnego związanego z zatrudnieniem nowego pośrednika do zespołu. Rafał Szczeponek pisze, jak określić zasady współpracy w ramach umowy B2B.

  czytaj dalej
 • Banki już się szykują. Czeka je fala pozwów

  dodano: 18.01.2021

  Cytat:”Ten rok może być dla banków trudniejszy niż ubiegły pod względem liczby pozwów oraz unieważnionych umów kredytowych. Obecnie ok. 8 proc. frankowiczów dochodzi swoich praw. Wkrótce drugie tyle może się na to zdecydować”.

  czytaj dalej
 • COVID-19 bez wpływu na wyniki sprzedaży deweloperów

  dodano: 18.01.2021

  Cytat:”Tradycyjnie z początkiem nowego roku notowane na GPW spółki deweloperskie publikują raporty ze sprzedaży mieszkań za ostatni kwartał oraz cały miniony rok. Pomimo znacznie pogorszonego przez COVID-19 środowiska gospodarczego zaprezentowane statystyki pozytywnie zaskakują wynikami sprzedaży giełdowych tuzów. Pytanie, na ile realne jest utrzymanie pozytywnych trendów w bieżącym roku.”

  czytaj dalej
statystyka