profile="http://gmpg.org/xfn/11"> Profesjonalista.net » 2020 » Grudzień

Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Zakup mieszkania na wynajem: czy to się nadal opłaca?

  dodano: 28.12.2020

  Na rynku najmu trwa od początku 2020 r. trwa obniżka średnich stawek ofertowych mieszkań w największych polskich miastach. Jednak jak przekonują eksperci rynku nieruchomości nadal na wynajmie można zarobić  mniej niż przed rokiem, jednak nadal jest to bardziej opłacalne od lokaty.

  czytaj dalej
 • Różnica między zadatkiem a zaliczką

  dodano: 28.12.2020

  Zarówno zadatkiem, jak i zaliczką jest kwota pieniężna wpłacana na poczet wykonywanej w przyszłości usługi, przez co wiele osób używa tych pojęć zamiennie. Takie rozumienie  może być kosztownym błędem, gdy dojdzie do odstąpienia od umowy. Może się bowiem wówczas okazać, że nie odzyskamy uiszczonej drugiej stronie kwoty.

  czytaj dalej
 • Raport: ceny na rynku mieszkaniowym

  dodano: 28.12.2020

  Jak wynika z raportu portalu Bankier.pl powstałego w oparciu o dane Otodom.pl, na rynku mieszkań ceny wzrosły o kilka procent zarówno mieszkań z rynku wtórnego jak i na rynku pierwotnym. Jak kształtowały się ceny nieruchomości mieszkalnych w wybranych polskich miastach?

  czytaj dalej
 • Życzenia Bożonarodzeniowe

  dodano: 23.12.2020

  swieta2016

  W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
  żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.
  Pragniemy przeżyć niepowtarzalne świąteczne chwile w pokoju i wzajemnej bliskości.
  Serdeczne życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń,
  zawodowej satysfakcji i wiele sukcesów
  składa
  Zarząd Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości

  czytaj dalej
 • Ile kosztowało utrzymanie mieszkania w grudniu ?

  dodano: 21.12.2020

  Na koszty utrzymania domu, statystyczna trzyosobowa rodzina wydaje około 968 zł. Jak wynika z szacunkowych danych opublikowanych przez HRE Investments koszty utrzymania są wyższe niż rok wcześniej o blisko 56 zł.

  czytaj dalej
 • 3,86 proc. wynosi średnia oczekiwana rentowność najmu w największych miastach Polski.

  dodano: 21.12.2020

  3,86 proc. netto w skali roku wynosi obecnie przeciętna oczekiwana rentowność najmu wyliczona dla największych rynków mieszkaniowych, którym regularnie przyglądają się Expandera i Rentier.io W zestawieniu miast o największym potencjale zysku z zakupu mieszkania na wynajem na czele znajdują się Częstochowa.

  czytaj dalej
 • Grudniowy ranking kredytów hipotecznych

  dodano: 21.12.2020

  Portal Bankier.pl zaprezentował miesięczny ranking kredytów hipotecznych. W grudniu br. dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakupu dla bezdzietnego małżeństwa i mającą do dyspozycji co miesiąc 8 tys.zl Na jaki kredyt mogą liczyć?

  czytaj dalej
 • Jaki kredyt przy otrzyma przeciętnie zarabiający Polak?

  dodano: 17.12.2020

  Jak wynika z najnowszego raportu Narodowego Banku Polskiego z rynku mieszkaniowego. Na Łódzkim rynku średnio zarabiający kredytobiorca, może liczyć na   250 tysięcy złotych kredytu mieszkaniowego, któremu po spłacie raty kredytowej zostanie w portfelu przynajmniej równowartość najniższej krajowej pensji, czyli niecałe 2000 zł.

  czytaj dalej
 • Raport o cenach działek budowlanych w III kw.

  dodano: 17.12.2020

  Portal Bankier.pl, „Puls Biznesu” i Cenatorium przygotował raport dotyczący cen działek budowlanych w III kw. 2020 r. Jak kształtowały się ceny działek pod budowę domów w wybranych polskich miastach wojewódzkich? Gdzie zmiany cen były największe w porównaniu z rokiem poprzednim?

  czytaj dalej
 • Magazyn „ESTATE” 4/2020 już dostępny! Wypełniony po brzegi treściami dla profesjonalistów rynku nieruchomości!

  dodano: 16.12.2020

  Grudniowe wydania są zazwyczaj poświęcone podsumowaniom i prognozom na przyszłość, ale w 2020 roku, nikt o zdrowych zmysłach nie ośmieliłby się na takowe. Dlatego jak zwykle, już trzeci „pandemiczny” magazyn „ESTATE” dostarczy po prostu sowitą porcję wiedzy i trochę otuchy.

  czytaj dalej
 • Otodom Live #34: Jak dziś inwestować w nieruchomość? Wybierać nowe czy stare budownictwo?

  dodano: 11.12.2020

  Nowe i stare budownictwo mają specyficzne cechy – zależnie od indywidualnych preferencji, mogą one być dla nas wadami lub zaletami. Jeżeli planujemy inwestycję w nieruchomość, musimy wybrać rodzaj nieruchomości. Aby inwestować z jak największą korzyścią, trzeba zrobić to w sposób świadomy. Na ten temat rozmawialiśmy z Bartoszem Turkiem, głównym analitykiem HRE Investments i Radosławem Musiałem z Musiał Nieruchomości.

  czytaj dalej
 • Gruntowna wiedza o rynku nieruchomości

  dodano: 11.12.2020

  Nowa odsłona Otodom.LIVE już w grudniu

  Celem live’ów Otodom zawsze było kompleksowe przedstawienie ważnych tematów dotyczących nieruchomości w rzetelny sposób. Chcieliśmy przedstawić różne aspekty, dotrzeć do sedna sprawy, prowadzić rozmowę z Wami i uczestnikami rynku nieruchomości. Dzięki Waszym reakcjom i coraz większą rzeszą oglądających nas, wiemy, że ten plan się powiódł.  

  czytaj dalej
statystyka