profile="http://gmpg.org/xfn/11"> Profesjonalista.net » 2019 » Lipiec

Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Raport rynku najmu- lipiec 2019

  dodano: 29.07.2019

  Jak wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez Otodom.pl ceny na rynku mieszkań w relacji miesiąc do miesiąca właściciele mieszkań oczekiwali co najwyżej kilka procent więcej. Średnia oczekiwania cena ofertowa w Warszawie wyniosła 2832 zł/m-c przy lokalach o powierzchni 38-60 mkw.

  czytaj dalej
 • Z użytkownika we właściciela

  dodano: 29.07.2019

  Z dniem 1 stycznia 2019 r. prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształciło się w prawo własności tych gruntów. Jakie konsekwencje dla transakcji na rynku nieruchomości przyniosła ta zmiana w prawie, wyjaśnia Lidia Blaszka.

  czytaj dalej
 • Umowa rezerwacyjna mieszkania – kiedy ją podpisać i co powinna zawierać?

  dodano: 26.07.2019

  Zawarcie umowy rezerwacyjnej jest częstą formą wstępnej gwarancji, zwłaszcza w przypadku wyjątkowo atrakcyjnej nieruchomości na rynku. Poza tym, jest zwykle pisemnym potwierdzeniem chęci zakupu lokalu, to dzięki niej można określić także terminy ewentualnych zobowiązań obu stron. Jak sporządzić umowę rezerwacyjną?

  czytaj dalej
 • Klimatyzacja nie tak droga, jak myślisz

  dodano: 26.07.2019

  Jeszcze do niedawna montaż klimatyzacji we własnym domu czy mieszkaniu wydawał się zbędnym luksusem. Coraz bardziej dotkliwe upały sprawiają, że coraz więcej z nas zastawia się nad takim rozwiązaniem. Jak sprawdzili eksperci serwisu domiporta.pl, założenie klimatyzacji w mieszkaniu o powierzchni 60 m2 może kosztować ok. 8 tys. zł.

  czytaj dalej
 • Porażkologia stosowana

  dodano: 26.07.2019

  Dlaczego nie warto bać się porażek, jaki mają sens i jak obracać je na swoją korzyść? W rozmowie z Dominiką Mikulską o dobrych porażkach mówi Jarosław Łojewski, menedżer w branży IT, konsultant biznesowy, inicjator i organizator wydarzeń Fuckup Nights w Trójmieście i Warszawie, fundator i prezes Fundacji Dobra Porażka.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy – lipiec 2019 r.

  dodano: 26.07.2019

  Eksperci z portalu nieruchomości otodom.pl. dokonał analizy sytuacji na rynku mieszkań w czerwiec 2019r. Jak kształtowały się ceny mieszkań na rynku pierwotnym a jak na rynku wtórnym w badanym okresie?

  czytaj dalej
 • Sklep nie będzie przeszkodom do uwłaszczenia pod blokami

  dodano: 26.07.2019

  Zgodnie z nowymi zmianami w przepisach mieszkaniowych których część weszła w życie 16 lipca a pozostała zacznie obowiązywać za miesiąc. Będzie znacznie prościej przekształci użytkowanie wieczyste pod budynkami mieszkalnymi. Zostanie ułatwione podejmowanie decyzji we wspólnocie mieszkaniowej. W budynkach powyżej trzech lokali, a nie jak do tej pory siedmiu, będzie miała znaczenie głos większość właścicieli.

  czytaj dalej
 • Sprzedawcą się nie bywa, sprzedawcą się jest

  dodano: 22.07.2019

  O tym, jak powinna wyglądać sprzedaż i jak uczynić z niej prawdziwą sztukę Dominika Studniak rozmawia z Fryderykiem Karzełkiem – sprzedawcą z krwi i kości z ponad 25-letnią praktyką i szerokimi doświadczeniami w biznesie, propagatorem sprzedaży naturalnej, wirtuozem doradztwa finansowego, mentorem, autorem książek.

  czytaj dalej
 • Premia gwarancyjna ma mieć szersze zastosowanie

  dodano: 22.07.2019

  Rząd zaproponował zmiany w przepisach dotyczących premii gwarancyjnych z PRL-owskiej książeczki mieszkaniowej. Projekt zmian został skierowany do konsultacji publicznych, uzgodnień międzyresortowych oraz opiniowania.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy w Polsce – II kw.

  dodano: 22.07.2019

  Eksperci z Expander i Rentier.io opracowały raport dotyczący rynku nieruchomości mieszkalnych w Polsce. Jak w analizowanym okresie kształtowała się sytuacja na rynku mieszkaniowym w Polsce?

  czytaj dalej
 • Zarząd PTEiDRN ustanowił wzorzec karty DORADCY RYNKU NIERUCHOMOŚCI PTEiDRN

  dodano: 19.07.2019

  Z uwagi na coraz większą ilość osób które legitymują się tytułem Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN Zarząd PTEiDRN zatwierdził wzorzec karty Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Osoby, które zdobyły ten nobilitujący i ceniony tytuł mogą zgłaszać Zamówienia karty na formularzu.

  WARUNKIEM UZYSKANIA PRAWA DO POSŁUGIWANIA SIĘ KARTĄ JEST POSIADANIE CERTYFIKATU DORADCY RYNKU NIERUCHOMOŚCI. Zapraszamy na sesje Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN informacje znajdziesz na stronie www.profesjonalista.net

  Koszt karty  80 zł w tym koszty przesyłki .
  Wpłata na rachunek PTEiDRN Bank Santander 32 1090 2851 0000 0001 0504 1029.
  Zamówienia prosimy przesyłać na formularzach zamówień faxem na nr 42 636 40 20 lub mailem na adres e-mail: biuro1@profesjonalista.net lub e-mail: biuro@profesjonalista.net Tu możesz pobrać druk zamówienia. Pobierz TU

  czytaj dalej
 • Wspólnota mieszkaniowa – wszystko, co musisz wiedzieć o członkostwie, zarządzie i sposobach jego kontroli

  dodano: 17.07.2019

  Co to jest wspólnota mieszkaniowa? Jak powołać i odwołać zarząd wspólnoty? Czym różni się wspólnota mieszkaniowa od spółdzielni?

  Kupując własne mieszkanie warto sprawdzić, czy automatycznie nie staniemy się członkami wspólnoty mieszkaniowej. Zależy to przede wszystkim od stanu prawnego budynku, w którym znajduje się wykupiona przez nas nieruchomość. Na jakich zasadach działa wspólnota mieszkaniowa i jakich korzyści mogą spodziewać się jej członkowie?

  czytaj dalej
statystyka