Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Trudniej o kredyt hipotecznych

  dodano: 28.04.2017

  Jak wynika z danych zebranych przez Open Finance. Banki przy założeniu, że jest to rodzina trzyosobowa zarabiająca na rękę 5,8 tys. zł może pożyczyć 471 tys. zł (mediana) w formie 30-letniego kredytu. Wynik ten jest nieznacznie niższy niż jeszcze przed miesiącem (o 5 tys. zł), natomiast w ciągu roku zdolność kredytowa modelowej rodziny wzrosła o ponad 61,3 tys. zł.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy – kwiecień 2017 r.

  dodano: 28.04.2017

  Eksperci z portalu nieruchomości otodom.pl. dokonał analizy sytuacji na rynku mieszkań w marcu 2017r. Jak kształtowały się ceny mieszkań w badanym okresie?

  czytaj dalej
 • Nisza do zagospodarowania – wywiad z Adamem Parzusińskim

  dodano: 28.04.2017
  Adam Parzusinski

  Adam Parzusinski

  Z końcem lat 80. na istotności przybrały głosy dobrze zarabiającej części społeczeństwa. Ich potrzeby zaznania spokoju i wysokiego standardu życia okazały się możliwe do osiągnięcia m.in. dzięki posiadaniu domu na obrzeżach miasta. Dziś suburbanizacja staje się coraz bardziej popularna, co niesie za sobą ogromne możliwości dla pośredników w obrocie nieruchomościami. O potencjale sprzedażowym tego zjawiska opowiada Adam Parzusiński współwłaściciel APP Development, CEO w startupie Nawiguj.com, autor bloga samomieso.com, od 8 lat działający w branży nieruchomości w PARTNER Nieruchomości.

  czytaj dalej
 • Darmowy portal ofert pośredników dla klientów z całej Polski. www.domygrunty.pl

  dodano: 26.04.2017

  domygrunty logo

  Nie ma wyjścia okazuje się, że niezależny portal pośredników dla klientów to konieczność! Darmowy otwarty portal ofert z całej Polski pośredników dla klientów. Tylko oferty umieszczane przez pośredników. Ciasny ale własny  – darmowa automatyczna wysyłka ofert. Na bezpłatnym Powszechnym Portalu Pośredników zorganizowanym przez PTEiDRN domygrunty.pl mamy już ponad 345 tysięcy ofert nieruchomości. Patrz link www.domygrunty.pl

  czytaj dalej
 • Komercja – atrakcyjny segment rynku

  dodano: 24.04.2017
  Adam Polanowski

  Adam Polanowski

  Handel nieruchomościami komercyjnymi zniechęca wielu pośredników. Wymaga on szerokiej wiedzy i zasobu umiejętności, których zdobycie i rozwijanie budzi dodatkowy sprzeciw. Ten segment rynku ma jednak też swoje zalety, które mogą sprawić, że zechcesz spróbować w nim swoich sił. Zapoznaj się z pozytywnymi aspektami sprzedaży komercyjnej przedstawionymi w artykule Adama Polanowskiego.

  czytaj dalej
 • Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-III 2017 r

  dodano: 24.04.2017

  Główny Urząd Statystyczny zaprezentował miesięczne wstępne wyniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego w Polsce w okresie I-III 2017 r. Jak wynika z zaprezentowanych danych, w badanym okresie oddano do użytkowania 40344 mieszkań, czyli o 7,8% więcej niż w tym samym okresie 2016 roku. W analizowanym okresie zostały wydane pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 60234 mieszkań oraz rozpoczęto budowę 44206 mieszkań – odpowiednio o 42,8%i 28,9%więcej niż w I kwartale poprzedniego roku

  czytaj dalej
 • Umowa z deweloperem. Sprawdź dokładnie, co podpisujesz

  dodano: 24.04.2017

  Podpisanie umowy z deweloperem to – po wyborze lokalizacji, wielkości i ceny mieszkania – kolejny milowy krok do własnych czterech kątów. Trzeba więc wiedzieć, co się podpisuje.

  czytaj dalej
 • Jak z kontaktów zrobić leady, które skonwertują – Dominika Mikulska

  dodano: 21.04.2017
  dominika-mikulska

  Dominika Mikulska

  Jeżeli zależy Ci na skutecznym i płynnym finalizowaniu ofert sprzedażowych, powinieneś w odpowiednio zadbać o swoje leady. Sposobów na ich zdobycie jest wiele, a najpopularniejszym z nich jest obecność na portalach z ogłoszeniami nieruchomości. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czym są leady, jak powstają, jak o nie zadbać i dlaczego warto to robić, zapoznaj się z artykułem Dominiki Mikulskiej.

  czytaj dalej
 • Raport -wtórny rynek nieruchomości

  dodano: 21.04.2017

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Portal Metrohouse oraz Expander dokonały analizy sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jak kształtowały się ceny mieszkań w poszczególnych miastach?

  czytaj dalej
 • Własne mieszkanie. Ile lat trzeba na nie pracować

  dodano: 21.04.2017

  Analitycy postanowili sprawdzić, ile lat musiałby pracować statystyczny Polak, aby zarobić na zakup mieszkania? Żeby kupić mieszkanie o powierzchni około 50- metrów kwadratowych, statystyczny mieszkaniec woj. łódzkiego musiałby odkładać swoją pensję przez okres 7 lat.

  czytaj dalej
 • Wielkanocne Życzenia

  dodano: 12.04.2017

  jaja

  Wspaniałych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
  chwil przepełnionych wiarą i miłością,
  a także zawsze radosnego
  i wiosennego nastroju
  życzy

  Powszechne Towarzystwo Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości

  czytaj dalej
 • Welcome to the jungle. Krótki survival w sprzedaży nieruchomości – Krzysztof Rzepkowski

  dodano: 10.04.2017

  Krzysztof Rzepkowski

  Sprzedaż usługi pośrednictwa w handlu nieruchomościami jest swoistą próbą charakteru. Często zdarza Ci się wkładać głowę w paszczę lwa, licząc na pozytywny finał, którym jest podpisanie umowy i sprzedaż kolejnej nieruchomości. Równie często trafiasz na swojej drodze do udanej transakcji na wiele przeszkód, np. niezadowolonego klienta jasno dającego Ci to do zrozumienia. Dowiesz się, jak poradzić sobie z trudnościami, gdy przeczytasz artykuł Krzysztofa Rzepkowskiego.

  czytaj dalej
statystyka