Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Zarządzanie konserwacją budynków. Adam Polanowski

  dodano: 28.02.2017
  Adam Polanowski

  Adam Polanowski

  Prawidłowe planowanie i wykonywanie działań w zakresie konserwacji bieżącej (zapobiegawczej) budynków jest jednym z ważniejszych zadań zarządcy nieruchomości, dbającego o utrzymanie obiektu w niepogorszonym stanie. Artykuł omawia kluczowe zagadnienia zarządzania substancją techniczną, m in. istotę i zakres, ramy organizacyjne oraz planowanie konserwacji bieżącej, zasady poszukiwania optymalnych rozwiązań i ustalania priorytetów prac, tworzenie procedur i prowadzenie dokumentacji technicznej obiektu.

  czytaj dalej
 • WSPÓŁPRACA POŚREDNIKÓW W OBROCIE NIERUCHOMOŚCIAMI – Sławomir Gański

  dodano: 27.02.2017
  Sławomir Gański

  Sławomir Gański

  Z perspektywy czasu można zaryzykować tezę, że deregulacja zawodu pośrednika nieomal osiągnęła cel, którym był neoliberalny powrót do praw natury gdzie silniejszy zabiera wszystko. Drobni pośrednicy jeśli chcą skutecznie konkurować są „skazani” na zorganizowaną współpracę.

  Pośrednicy nie muszą wciąż na nowo uczyć się na tych samych błędach.

  czytaj dalej
 • Śladami klienta. Jak wiedza na temat zachowania poszukującego nieruchomości w internecie może poprawić skuteczność promocji oferty pośrednika

  dodano: 27.02.2017
  A

  Alicja Palinska

  Ani i Tomkowi urodziła się właśnie córeczka. Jak nigdy wcześniej przydałaby się teraz w bloku winda. Z 3. piętra trudno samej znieść wózek, a dziadkom coraz ciężej pokonać tyle schodów. Podejmują decyzję o większym mieszkaniu, ponieważ zaczyna im także brakować kilku metrów. Oczywiście nie zapominają o najważniejszym kryterium, które musi spełniać ich nowy dom – windzie. Ania jest w grupie osób, które poszukując nowego lokum, korzystają z filtrów wyszukiwarki. Zapewnia to dotarcie do ofert, które spełniają określone wymagania. Niestety, trafić na wymarzone mieszkanie nie jest łatwo… Dlaczego?

  czytaj dalej
 • Lutowy ranking kredytów hipotecznych

  dodano: 27.02.2017

  Portal Bankier.pl zaprezentował miesięczny ranking kredytów hipotecznych. W lutym br dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakupu przez młode małżeństwo które chcą kupić na rynku wtórnym 47-metrowe mieszkanie.

  czytaj dalej
 • Raport o cenach działek budowlanych w Polsce

  dodano: 27.02.2017

  Jak wynika z badania przeprowadzonego przez portal Bankier.pl w oparciu o dane uzyskane z serwisu Otodom.pl, w styczniu br ceny gruntów pod budowę domu utrzymywały się na zbliżonym poziomie w porównaniu z miesiącem poprzednim. Jak kształtowały się ceny działek budowlanych w wybranych polskich miastach oraz na obszarach zlokalizowanych poza miastami wojewódzkimi w analizowanym okresie? Gdzie zmiany cen były największe w porównaniu z rokiem poprzednim?

  czytaj dalej
 • Przepisy ws. wycinki drzew do zmiany – będą zmienione zapowiedział prezes Jarosław Kaczyński

  dodano: 23.02.2017

  Dyskusja rozpoczęła się na nowo po tym jak w centrum Warszawy, na prywatnej działce wycięto kilkanaście drzew i krzewów. Jak zadeklarował w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii przepisy będą zmienione.

  czytaj dalej
 • Jak zmniejszyć ratę kredytu hipotecznego

  dodano: 23.02.2017

  Bierzemy kredyt, a później zaczynamy się zastanawiać czy aby na pewno uda nam się spłacać raty w wyznaczonym terminie. W dzisiejszych czasach kredyty hipoteczne są elastyczne, banki prześcigają się by w ich ofercie były najlepsze propozycje kredytów hipotecznych. Możemy refinansować nasz kredyt . Obecnie marże bankowe są niższe niż 3 lata temu i dzięki temu klienci zmieniający bank mogą na miesięcznej racie zyskać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

  czytaj dalej
 • Straty ciepła a instalacje grzewcze w budynkach

  dodano: 23.02.2017
  Iwona_Marek-_foto_do_artykulu_-straty_ciepla_a_instalacje_...

  Iwona Marek

  Gdy pojawią się pierwsze niskie, zimowe temperatury, natychmiast przypominamy sobie o cieple, które chcemy w jak największym stopniu zachować w domu czy mieszkaniu i czuć się komfortowo.

  Zastanawiamy się wtedy ile tracimy energii cieplnej przez nieszczelność lub brak odpowiednich izolacji dachu, poddasza, ścian i podłóg. Straty ciepła towarzyszą jednak nie tylko elementom budowlanym i konstrukcyjnym, ale także instalacjom grzewczym czy ciepłej wody, które przeprowadzane są w nieogrzewanych pomieszczeniach, np. klatkach schodowych, kanałach instalacyjnych, piwnicach czy strychach, przez niewłaściwie wykonane tam izolacje nie tylko tracimy przyjemne nam ciepło ale i duże pieniądze.

  czytaj dalej
 • Wirtualne wizyty w nieruchomościach – czy to się sprawdza?

  dodano: 21.02.2017
  Marcin Farbotko

  Marcin Farbotko

  Co to jest wirtualna wizyta?

  Wraz z rozwojem Internetu i upowszechnieniem się technologii internetowych, nieustannie rozwijają się techniki wykonywania zdjęć, a wszystko po to, by przekonać klienta do obejrzenia i zakupu nieruchomości. Ponieważ klasyczna fotografia wykonana zwykłym aparatem często nie odzwierciedla jakości i stylu wnętrza, w pośrednictwie znalazła zastosowania fotografia 360 stopni.

  czytaj dalej
 • Ile kosztowało utrzymanie mieszkania w I 2017?

  dodano: 20.02.2017

  Jak wynika z najnowszych danych przedstawionych przez GUS, statystyczna dwuosobowa rodzina wydaje około 550 zł. Jak wynika z opublikowanych danych przez Open Finance wynika że na ten cel wydajemy więc co czwartą złotówkę

  czytaj dalej
 • Raport rynku najmu-luty 2017

  dodano: 20.02.2017

  Jak wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez Otodom.pl ceny na rynku mieszkań w relacji miesiąc do miesiąca właściciele mieszkań oczekiwali co najwyżej kilka procent więcej. Wciąż jednak koszt wynajmu jest znacznie wyższy niż przed rokiem. Średnia oczekiwania cena ofertowa w Warszawie wyniosła 3000 zł/m-c przy lokalach o powierzchni 38-60 mkw.

  czytaj dalej
 • Nowe zasady wycinki wyhamowały wiele inwestycji

  dodano: 20.02.2017

  Miało być łatwiej, ale nowe przepisy hamują inwestycje. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań to miasta, w których nie zostały podjęte uchwały w sprawie opłat za usunięcie drzew i krzewów. Co spowodowało zastopowanie w branży deweloperskiej – jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

  czytaj dalej
statystyka