Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Optymalizacja podatkowa, czyli jak zmniejszyć podatek od dochodów z wynajmu

  dodano: 30.01.2017

  Właściciel mieszkania na wynajem, który nie ponosi wysokich kosztów, powinien zastanowić się nad opodatkowaniem ryczałtem. Fiskusowi należeć się wtedy będzie podatek w wysokości 8,5 proc. czynszu.

  czytaj dalej
 • Masz uciążliwego sąsiada? Sprawdź co możesz zrobić

  dodano: 30.01.2017

  Uciążliwe sąsiedztwo to częsty problem mieszkańców budynków wielorodzinnych. Chodzi nie tylko o zakłócanie ciszy nocnej, ale i zachowanie, które może utrudniać życie innym w ciągu całego dnia. Co w takim przypadku robić?

  czytaj dalej
 • Open house. Czy ma szansę sprawdzić się w polskich realiach?

  dodano: 30.01.2017

  Dziś sama oferta nieruchomości już nie wystarczy. Liczy się też sposób prezentacji domu czy mieszkania. Nie chodzi jednak o to, by zaprosić klienta i pokazać mu wnętrza. Warto sprawić, by już od wejścia poczuł się jak u siebie. Zbudowaniu pozytywnego wrażenia służy usługa Open House. Metoda, która doskonale sprawdza się od lat w Stanach Zjednoczonych, coraz większą popularność zdobywa także na naszym rodzimym gruncie.

  czytaj dalej
 • Nerwy trzymaj na wodzy

  dodano: 25.01.2017

  Pracy pośrednika codziennie towarzyszą silne emocje, które mocno odbijają się na motywacji. Pogoń za lepszymi wynikami, niepowodzenia w negocjacjach, trudni klienci czy transakcje, które nie doszły do skutku to często źródła frustracji. Jak pracować ze swoimi emocjami, żeby się nie wypalić? Warto poznać kilka technik, które znacząco poprawią efektywność w działaniu bez szkody dla systemu nerwowego.

  czytaj dalej
 • Branżowa poprawność językowa. Część 1

  dodano: 25.01.2017

  Branża nieruchomości rządzi się swoimi prawami. Jej przedstawiciele posługują się charakterystyczną terminologią i… nierzadko zdarzają im się wpadki. A dbałość o poprawność językową ma tutaj ogromne znaczenie. Kiedy mowa o kwestiach prawnych czy finansowych, nie można pozwolić sobie na błąd, bo nawet jeden może zniweczyć długo planowaną transakcję. Jak dobrze mówić o nieruchomościach?

  czytaj dalej
 • Rekomendacje KSF ws. frankowiczów. Eksperci podzieleni w ocenach

  dodano: 25.01.2017

  Według ekspertów przedstawiona w piątek rekomendacje dla banków posiadających kredyty frankowe przez Komitetu Stabilności Finansowej idą w dobrym kierunku. Jednak większość z ekspertów ma duże wątpliwości, czy rekomendacje odniosą skutek i doprowadzą do przewalutowania tych kredytów.

  czytaj dalej
 • Początek roku 2017 przyniósł gwałtowny wzrost popytu na mieszkania

  dodano: 25.01.2017

  Pomimo wzrostu wkładu własnego do 20 proc. wzrost popyt na mieszkania stoi za tym program „Mieszkanie dla młodych”, który już nie po raz pierwszy zdestabilizował rynek mieszkaniowy.

  czytaj dalej
 • Nowy – 4 numer ekskluzywnego czasopisma PTEiDRN Doradca Rynku Nieruchomości 2017 rok.

  dodano: 24.01.2017

  img_5506

  Mamy prezent od  PTEiDRN i F PPRN – najnowszy numer ekskluzywnego pisma Doradca Rynku Nieruchomości.

  Ciekawe artykuły znanych autorów min. prof.Tadeusz Markowski, prof. Elżbieta Mączyńska, prof. Romuald Jończy, Roman Doganowski , Zbigniew Kubiński, Jan Olczyk,  Sławomir Gański, Andrzej Jakiel, Ryszard Podladowski, Tomasz Błeszyński, Wojciech Szygendowski, Macin Farbotko, Alicja Palińska, Małgorzata Szulczewska, Maciej Ellmann, Wojciech Nurek, Grażyna Białopiotrowicz, Adam, Polanowski, Iwona Marek, Rafał Szczeponek, Joanna Kardasińska, Wojciech Dyakowski, Marcin Kawecki, Kamila Bartyzel, Oskar Pluskis, , … i inni. Okładka obraz Pani Anna Polanowska „Wzniesienie-2014” ”. „Akryl na płótnie oraz technika własna, 50x70cm”. PATRZ LINK 

  Pobierz sobie za darmo cały numer 4 DRN z 2017 roku i czytaj PATRZ LINK

  Pobierz sobie za darmo cały numer 3 DRN z 2016 roku i czytaj PATRZ LINK
  Pobierz również za darmo numer 2 naszego czasopisma DRN z 2015 roku i czytaj PATRZ LINK
  Pobierz również za darmo numer 1 naszego czasopisma DRN z 2014 roku i czytaj PATRZ LINK

  czytaj dalej
 • Ile kosztuje budowa domu w Polsce?

  dodano: 23.01.2017

  Jakim budżetem powinien zatem dysponować przeciętny Kowalski, aby wybudować swój własny dom? Oto szacunki specjalistów z Kalkulator Budowlany obliczył, jaki będzie koszt budowy trzech domów do stanu pod klucz wraz z wyposażeniem w oparciu o ceny na progu 2017 roku.

  czytaj dalej
 • Banki podwyższają marże kredytów hipotecznych

  dodano: 23.01.2017

  Z początkiem nowego roku dwa banki zdecydowały się na wprowadzenie zmian w cennikach kredytów hipotecznych. Postanowiły podnieś marże kredytów w Alior Bank rośnie o 0,3 pp., a w PKO Banku Polskim o 0,15 pp.

  czytaj dalej
 • Solidarna odpowiedzialność w budownictwie

  dodano: 23.01.2017

  Trwają prace nad ustawą odpowiedzialność w budownictwie mającą ułatwić firmom dochodzenie wierzytelności. Zmiany mają objąć m.in. Kodeks cywilny i kontrowersyjne przepisy dotyczące solidarnej odpowiedzialności w procesie budowlanym. Według ekspertów zaproponowane odpowiednia nowelizacja może zmniejszyć skalę obecnych problemów i uporządkować regulacje. Zmiany zaczną obowiązywać już od 1 czerwca 2017 roku.

  czytaj dalej
 • Raport rynku najmu-styczeń 2017

  dodano: 18.01.2017

  Jak wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez Otodom.pl ceny na rynku mieszkań w relacji miesiąc do miesiąca właściciele mieszkań oczekiwali co najwyżej kilka procent więcej. Wciąż jednak koszt wynajmu jest znacznie wyższy niż przed rokiem. Średnia oczekiwania cena ofertowa w Warszawie wyniosła 2941 zł/m-c przy lokalach o powierzchni 38-60 mkw.

  czytaj dalej
statystyka