Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Raport cen ofertowych mieszkań na rynku wtórnym – II kwartał 2016 r.

  dodano: 30.11.2016

  Jak kształtowały się ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym w okresie od kwietnia do czerwca 2016 roku? Szczegółowe informacje na ten temat przynosi raport przygotowany w oparciu o dane portalu Nieruchomosci-online.pl, który obejmuje porównanie średnich cen ofertowych mieszkań z podziałem na ich wielkość oraz stan faktyczny.

  czytaj dalej
 • Wirtualna odsłona nieruchomości. Wizualizacje w służbie promocji oferty

  dodano: 30.11.2016

  Jak zainteresować klienta inwestycją, która jeszcze nie powstała? Jak pokazać mu jej zalety i zachwycić go jej wnętrzami? Warto wykorzystać do tego nowoczesne, interaktywne metody prezentacji nieruchomości. Realistyczne wizualizacje 3D, panoramy 360 czy wirtualne wycieczki to narzędzia, które można już wykorzystać do promocji swojej oferty i wzmocnienia działań sprzedażowych. Są cenną alternatywą dla tradycyjnych form reklamy, wydobywają potencjał nieruchomości i mogą zdecydować o podjęciu decyzji zakupowej przez klienta.

  czytaj dalej
 • Raport rynku najmu-listopad 2016

  dodano: 30.11.2016

  Jak wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez Otodom.pl ceny na rynku mieszkań w relacji miesiąc do miesiąca właściciele mieszkań oczekiwali co najwyżej kilka procent więcej. Wciąż jednak koszt wynajmu jest znacznie wyższy niż przed rokiem. Średnia oczekiwania cena ofertowa wyniosła 2908 zł/m-c przy lokalach o powierzchni 38-60 mkw.

  czytaj dalej
 • Jak nie płacić podatku od sprzedaży nieruchomości?

  dodano: 30.11.2016

  W przypadku sprzedaży nieruchomości położonych na terenie Polski trzeba zapłacić podatek. Istnieją jednak przypadki, w których można zapłaty takiego podatku uniknąć

  czytaj dalej
 • Odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo Wyborcze PTEiDRN. Wybrano władze na kadencję 2016 – 2020 rok

  dodano: 28.11.2016


  W dniu 18 listopada 2016 roku w Klubie Spadkobierców w Łodzi odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo Wyborcze Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości (PTEiDRN). Po przywitaniu przez Prezydenta PTEiDRN Zbigniewa Kubińskiego obrady Walnego Zgromadzenia poprowadził przewodniczący Komisji Rewizyjnej PTEiDRN Andrzej Jakiel. Podczas obrad statutowe władze Stowarzyszenia złożyły swoje sprawozdania. Sprawozdanie z działalności Zarządu złożył Prezydent Zbigniew Kubiński. Złożone zostało także sprawozdanie z działalności Sądu Koleżeńskiego. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej przedstawił Andrzej Jakiel. Walne Zgromadzenie udzieliło absolutorium władzom Stowarzyszenia oraz przyjęło sprawozdania.

  Walne Zgromadzenie dokonało wyboru władz na nową kadencję. Na funkcję Prezydenta PTEiDRN wybrano po raz kolejny Zbigniewa Kubińskiego założyciela PTEiDRN, prawnika, doradcę rynku nieruchomości, pośrednika w obrocie nieruchomościami. Wiceprezydentami PTEiDRN zostali Jarosław Krajewski, Bogusław Jęcek, członkiem Zarządu skarbnikiem został Grzegorz Biskupski, członkiem Zarządu została Beata Garbacz.

  czytaj dalej
 • Co wpływa na zainteresowanie ogłoszeniem? Analiza zachowań użytkownika

  dodano: 28.11.2016

  Poszukujący nieruchomości w internecie mają do dyspozycji tysiące ofert i tylko od ogłoszeniodawcy zależy, czy jego ogłoszenie zostanie zauważone. Kiedy będzie to możliwe? Kiedy spełnione zostaną dwa warunki: ogłoszenie musi budzić zainteresowanie i zachęcać do zaangażowania. Jak stworzyć taką ofertę? Należy mieć świadomość możliwości, jakie daje internet, a także zrozumieć użytkowników i ich zachowania w sieci, którzy już po 50 milisekundach oceniają, czy dana strona ich zainteresuje.

  czytaj dalej
 • Narzędziowo o budowaniu relacji z klientem w sieci

  dodano: 28.11.2016

  Personalizacja kontaktu z klientem w internecie odgrywa znaczącą rolę w skłonieniu go do zawarcia transakcji. Zindywidualizowana komunikacja jest możliwa dzięki nowoczesnym narzędziom marketingowym. Wykorzystując je, możemy identyfikować i monitorować potrzeby klienta w momencie jego pierwszego kontaktu ze stroną internetową, a następnie odpowiednio kierować jego uwagę na treści, które chcemy mu pokazać. Zdobyte w ten sposób informacje o preferencjach klienta można z powodzeniem wykorzystać w procesie sprzedaży.

  czytaj dalej
 • Jak bezpiecznie kupić własne M na rynku wtórnym

  dodano: 28.11.2016

  Przed zakupem nieruchomości na rynku wtórnym trzeba sprawdzić kilka rzeczy, zaniedbanie może przysporzyć nabywcy sporo problemów. Ekspert Expandera podpowiada, na co zwrócić uwagę podczas szukania i kupując własne M.

  czytaj dalej
 • Ceny transakcyjne nieruchomości w Polsce

  dodano: 28.11.2016

  Jak wynika z najnowszych danych zebranych przez Home Broker i Open Finance w ostatnich miesiącach ceny transakcyjne mieszkań na rynku ogólnopolskim lekko wzrosły. Różnica pomiędzy najwyższym i najniższym notowaniem Indeksu Cen Transakcyjnych w skali miesiąca wzrósł o 0,4 proc. do poziomu 853,56pkt, i o 4,2 proc. wyżej niż przed rokiem.

  czytaj dalej
 • Komunikat po spotkaniu 9 organizacji rynku nieruchomości w Łodzi w dniu 16 listopada 2016 roku

  dodano: 23.11.2016

  Komunikat po spotkaniu 9 organizacji rynku nieruchomości w Łodzi w dniu 16 listopada 2016 roku

  W dniu 16 listopada 2016 roku w Łodzi na zaproszenie Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości spotkali się przedstawiciele środowiska rynku nieruchomości reprezentowanego przez 9 ogólnopolskich organizacji. Spotkanie odbyło się w związku z pismami Ministra Infrastruktury i Budownictwa z prośbą o zaopiniowanie wniosków o włączenie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) następujących kwalifikacji: „Zarządzanie nieruchomościami”, Gospodarka nieruchomościami”, „Pośrednictwo w nieruchomościami”. Przedyskutowano rozpoczęcie procedury włączenia wyżej wymienionych kwalifikacji do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na podstawie ustawy o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

  W toku gorącej dyskusji nad poszczególnymi kwalifikacjami zakwestionowano potrzebę wprowadzania takich fakultatywnych regulacji, zgłoszono szereg merytorycznych zastrzeżeń co do treści zgłaszanych kwalifikacji. W szczególności; 

  czytaj dalej
 • Stanowisko Zarządu F PPRN w sprawie włączenia do ZSK kwalifikacji zawodowych dotyczących rynku nieruchomości.

  dodano: 23.11.2016

  W związku z pismami Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa z prośbą o zaopiniowanie wniosków o włączenie do fakultatywnego Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) następujących kwalifikacji: „Zarządzanie nieruchomościami”, „Gospodarka nieruchomościami”, „Pośredniczenie w obrocie prawami do nieruchomości” odbyło się w dniu 18 listopada 2016 roku w Łodzi posiedzenie Zarządu Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości.

  Przedyskutowano rozpoczęcie procedury włączenia wyżej wymienionych kwalifikacji do fakultatywnego Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na podstawie ustawy o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji. Zarząd omówił kwestie dotyczące Zintegrowanego Systemu Kwalifikacyjnego oraz głoszonych do niego kwalifikacji zawodowych i wypracował swoją opinię w tym zakresie. 

  czytaj dalej
 • Adekwatna komunikacja według Jacka Kotarbińskiego

  dodano: 23.11.2016

  Jaki jest klucz do sukcesu pośrednika? To przede wszystkim otwarta i angażująca komunikacja. Przekaz wysyłany przez agentów nieruchomości musi być adekwatny do oczekiwań potencjalnych klientów. O tym, jak budować wiarygodność marki pośrednika, mówi Jacek Kotarbiński – specjalista w strategicznym i operacyjnym marketingu oraz wdrażaniu i komercjalizacji innowacji, doradca w zakresie marketingu i sprzedaży. Dobra oferta to nie wszystko, dzisiaj liczy się to, kto lepiej wykorzysta dostępne narzędzia i szybciej dotrze z nią do odbiorców.

  czytaj dalej
statystyka