Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Majowy ranking kredytów hipotecznych

  dodano: 20.05.2019

  Portal Bankier.pl zaprezentował miesięczny ranking kredytów hipotecznych. W kwietniu br. dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakup własnego domu przez młode małżeństwo – z jednym dzieckiem które na rynku pierwotnym, od dewelopera. Powierzchnia użytkowa wynosi 110 m kw., a cena to 360 tys. zł.

  czytaj dalej
 • W Polsce wraca moda na posiadanie ogródków działkowe.

  dodano: 20.05.2019

  Posiadanie własnej działki staje się co raz popularniejsze wśród młodych ludzi. To świetny sposób na posiadanie kawałka własnej ziemi w centrum miasta. Sprawdź jakie warunki trzeba spełnić, aby nabyć prawo do działki, kto możę ją nabyć i ile kosztuje zostanie działkowcem?

  czytaj dalej
 • Budowa domu jednorodzinnego przeciętnie zabiera 4 lata

  dodano: 20.05.2019

  Jak wynika z jedno z ostatnich opracowań GUS które zawiera interesujące dane odnośnie ubiegłorocznej aktywności inwestorów mieszkaniowych. Natomiast eksperci z portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile taki przeciętny czas trwania prac budowlanych wynosił dla lokali i domów jednorodzinnych ukończonych w 2018 r.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy – maj 2019 r.

  dodano: 17.05.2019

  Eksperci z portalu nieruchomości otodom.pl. dokonał analizy sytuacji na rynku mieszkań w kwietniu 2019r. Jak kształtowały się ceny mieszkań na rynku pierwotnym a jak na rynku wtórnym w badanym okresie?

  czytaj dalej
 • NIK: Mocne zahamowanie obrotu ziemi mają odejść do przeszłości

  dodano: 17.05.2019

  Jak wynika z ustaleń po przeprowadzonej kontroli NIK zmiany w przepisach o obrocie ziemią rolną spowodowały zahamowanie tempa wzrostu cen ziemi rolnej, sprzedasz oraz obniżenie wysokości czynszu dzierżawionego gruntu z Zasobu Własności Rolnej Skarbu. Skarbu.

  czytaj dalej
 • Sprzedaż nieruchomości komercyjnych VAT PCC – ciągle problematyczny

  dodano: 17.05.2019

  Ministerstwo Finansów przygotował objaśnienia dotyczące opodatkowania podatkiem VAT czy PCC transakcji zbycia nieruchomości komercyjnych nadal nie jasne.

  czytaj dalej
 • WSA -zasada rozstrzygania niejasnych przepisów na korzyść obejmuje również płatnika

  dodano: 13.05.2019

  W ubiegłym tygodniu Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał wyrok dotyczący podatku minimalnego od budynków komercyjnych (sygn. akt III SA/Wa 1905/18), a dokładnie dotyczący niejasnego przepisu ustawy o tym czy w podstawie opodatkowania należy uwzględniać odpisy amortyzacyjne. Zdaniem sądu ma tu zastosowanie punkt z Ordynacji podatkowej zasada, że niedające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść podatnika.

  czytaj dalej
 • Popyt na hipoteki mocno rośnie.

  dodano: 13.05.2019

  Kwiecień był kolejnym miesiącem, w którym popyt na kredyty mieszkaniowe rósł w dwucyfrowym tempie, choć już nie tak dużym jak w marcu. To przejaw przyspieszającego wzrostu cen mieszkań.

  czytaj dalej
 • Mieszkanie blisko zieleni? Najlepiej szukać w Poznaniu i Łodzi

  dodano: 10.05.2019

  Wśród największych miast Polski, metropolią posiadającą najwięcej zieleni jest… Poznań! Tereny zielone zajmują w tym mieście 20% całej powierzchni. Polacy są skłoni zapłacić więcej za mieszkanie bądź dom, jeżeli znajduje się on w sąsiedztwie zieleni – informują eksperci serwisu Domiporta.pl.

  czytaj dalej
 • Prawa autorskie do zdjęć nieruchomości. Jak je chronić, jak nie naruszać?

  dodano: 10.05.2019

  Ogłoszenie nieruchomości, żeby przykuło uwagę poszukujących, nie obejdzie się bez zdjęć oferowanych lokali. Jak korzystać z takich fotografii zgodnie z prawem? Jak je pozyskiwać i używać ich we właściwym kontekście? O tym, jak się zabezpieczyć, by wykorzystanie zdjęć nie powodowało roszczeń osób trzecich wobec pośrednika, pisze Tomasz Palak.

  czytaj dalej
 • Zakup mieszkania obciążonego hipoteką – jak zrobić to bezpiecznie?

  dodano: 10.05.2019

  Kupno mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym często budzi negatywne emocje. Jednak czy naprawdę jest się czego bać? Czy zakup zadłużonego mieszkania jest dla inwestora jest ki niebezpieczny? Dlatego w poniższym artykule opiszemy, jak kupić mieszkanie z hipoteką.

  czytaj dalej
 • Podział gruntu na mniejsze działki

  dodano: 10.05.2019

  Podział dużej nieruchomości na mniejsze grunty może być bardzo opłacalny. Sprzedaż kilku mniejszych działek pod zabudowę jest zwykle łatwiejsza i bardziej dochodowa. Jak dokonać prawnego podziału działki ?

  czytaj dalej
statystyka