Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Raport cen ofertowych na rynku wtórnym – II kwartał 2018 r.

  dodano: 16.11.2018

  Jak prezentują się ceny ofertowe sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym w II kwartale 2018 r., biorąc pod uwagę wielkość mieszkania oraz jego stan? Analizę przygotowaną w oparciu o dane z portalu Nieruchomosci-online.pl przedstawia Alicja Palińska.

  czytaj dalej
 • „Lepiej znajdź mieszkanie” z Domiporta.pl

  dodano: 15.11.2018

   

  Platforma z ofertami nieruchomości Domiporta.pl zmieniła layout oraz identyfikację      wizualną. Start nowej wersji serwisu komunikuje kampania pod hasłem „Lepiej znajdź mieszkanie”.

  czytaj dalej
 • SPRAWDŹ STATYSTYKI SERWISÓW W TWOIM REGIONIE – WRZESIEŃ 2018

  dodano: 13.11.2018

  Działasz lokalnie i zastanawiasz się jak serwisy ogłoszeniowe wypadają w Twoim regionie? Spójrz poniżej i porównań, który serwis odwiedza najwięcej osób z Twojego województwa.
  Liczba realnych użytkowników w serwisach

  czytaj dalej
 • Polecane i najczęściej wyszukiwane dzielnice

  dodano: 13.11.2018

  Wiemy, które dzielnice są najczęściej wyszukiwane w Otodom. Postanowiliśmy podzielić się z Wami tymi danymi, a jednocześnie zestawić je z wynikami Rankingu Dzielnic Otodom – badania z udziałem 140 000 respondentów. Sprawdźcie, czy najchętniej polecane dzielnice Wrocławia, Poznania, Krakowa, Warszawy, Gdańska i Szczecina są jednocześnie najpopularniejsze w naszej wyszukiwarce.

  czytaj dalej
 • Zysk wyższy niż na lokacie, ale trzeba zwrócić uwagę na szczegóły – condohotele

  dodano: 13.11.2018

  Nawet 8 procent zysku netto w skali roku może wypracować inwestor lokujący oszczędności w nieruchomościach typu condohotel. Stopa zwrotu zależy od wielu czynników.

  Mechanika zarabiania na inwestycjach typu condohotel jest prosta. Deweloper buduje obiekt hotelowy w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji i zostaje jego operatorem (bądź angażuje do tego zadania oddzielną firmę). Inwestor prywatny wykupuje w hotelu apartament na własność, a operator zajmuje się serwisem oraz obsługą gości.

  czytaj dalej
 • 5 sposobów na ograniczenie zużycia wody

  dodano: 13.11.2018

  Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3- osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 PLN.

  Zużywając wodę płacimy za nią potrójnie – za jej dostarczenie, podgrzanie, a potem odprowadzenie do kanalizacji. Średnie ceny wody zimnej i ścieków w naszym kraju wahają się od około 9, do prawie 16 PLN/m3 brutto. Najmniej płacą za wodę i ścieki mieszkańcy Torunia i Rzeszowa – odpowiednio 8,57 i 8,87 PLN/m3, a najwięcej Zabrza 15,77 PLN/m3.

  czytaj dalej
 • (R)ewolucja wyłączności

  dodano: 09.11.2018

  Dlaczego warto postawić na zmianę modelu biznesowego i pracować w stu procentach na umowach na wyłączność, Dominikę Mikulską przekonują Katarzyna Pianko-Szlachta i Marek Kloc – pośrednicy z 10-letnim stażem na lubelskim rynku nieruchomości.

  czytaj dalej
 • 10 lat hipoteki odwróconej w Polsce.

  dodano: 09.11.2018

  Hipoteka odwrócona w modelu sprzedażowym funkcjonuje w Polsce od 2008 roku. W tym okresie największe fundusze hipoteczne podpisywały średnio 100 umów rocznie, pomimo ze ten rynek nie doczekał się ustawowej regulacji. Być może prace nad odpowiednią ustawą znowu ruszyć.

  czytaj dalej
 • Koniec boomu mieszkaniowego bliski

  dodano: 09.11.2018

  Jak wynika z prognozy analityków ten rok będzie pierwszym od ośmiu gdzie sprzedasz nowych lokali zmaleje. Według szacunków sprzedaż spadnie o ponad 14 proc., do 62,5 tys. Sztuk na głównych rynkach (w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu, w Trójmieście, Poznaniu i Łodzi).

  czytaj dalej
 • Determinacja to coś, co trzeba zbudować

  dodano: 05.11.2018

  O roli treningu mentalnego w drodze na zawodowy i osobisty szczyt Dominice Mikulskiej opowiada Jakub B. Bączek – trener mentalny i biznesowy, właściciel kilku firm, autor kilkunastu książek, który na co dzień wspiera ludzi w odnoszeniu ich własnych zwycięstw.

  czytaj dalej
 • Zabezpiecz mieszkanie przed wyjazdem – symulatory obecności, alarmy i pozostałe zabezpieczenia

  dodano: 05.11.2018

  Symulatory obecności, kamery połączone ze smartfonem, drzwi i okna antywłamaniowe, alarmy, rolety – to wybrane sposoby zabezpieczenia mieszkania przed włamaniem.

  Jeśli w najbliższych dniach planujemy wyjazd, poinformujmy sąsiadów o planowanej nieobecności. Pod żadnym pozorem nie chwalmy się wyjazdem w mediach społecznościowych – przypomina domiporta.pl

  czytaj dalej
 • Raport o cenach działek budowlanych w Polsce

  dodano: 05.11.2018

  Jak wynika z badania przeprowadzonego przez portal Bankier.pl w oparciu o dane uzyskane z serwisu Otodom.pl, w wrześniu br ceny jedynie w Łodzi wzrosły Jak kształtowały się ceny działek budowlanych w wybranych polskich miastach oraz na obszarach zlokalizowanych poza miastami wojewódzkimi w analizowanym okresie.

  czytaj dalej
statystyka