Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Październikowy ranking kredytów hipotecznych

  dodano: 15.10.2018

  Portal money.pl zaprezentował miesięczny ranking kredytów hipotecznych. W sierpniu br dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakupu przez małżeństwo – 33-latków które chce kupić na rynku wtórnym mieszkanie za 270 tys. zł .

  czytaj dalej
 • Polacy biorą rekordowo dużo kredytów.

  dodano: 15.10.2018

  W pierwszym półroczu tego roku Polacy wzięli około 27,9 mld dolarów kredytów mieszkaniowych. Jeśli tempo się utrzyma, to w tym roku kwota hipotek wzrośnie aż o 17 proc. – Niepokoi mnie zbyt wysokie tempo wzrostu kredytu dla gospodarstw domowych – mówi Kamil Zubelewicz, członek Rady Polityki Pieniężnej.

  czytaj dalej
 • Raport -wtórny rynek nieruchomości wrzesień 2018 r

  dodano: 12.10.2018

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Portal Metrohouse dokonał analizy sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jak kształtowały się ceny mieszkań w poszczególnych miastach?

  czytaj dalej
 • Ile za wykończenie mieszkania?

  dodano: 12.10.2018

  Jak wynika z analizy serwisu domiporta.pl wykończenie mieszkań pod klucz oferuje znaczna większość firm deweloperskich. Pakiety oferujące wykończenie lokalu zaczynają się już od 500 zł za mkw. w wariancie podstawowym do ponad 1 300 PLN w pakiecie najdroższym.

  czytaj dalej
 • Kawalerka za stypendium – dobre wyniki w nauce pozwalają wygodnie mieszkać podczas studiów

  dodano: 10.10.2018

  16m2 mieszkania może wynająć student pobierający średnie stypendium naukowe. Jeśli dobre wyniki w nauce łączy z uprawnieniem do wsparcia socjalnego, ze średniego stypendium może pokryć wynajęcie kawalerki.

  czytaj dalej
 • Wykańczasz mieszkanie? Czas oczekiwania na materiały może wynieść 16 tygodni

  dodano: 10.10.2018

  Nawet 16 tygodni trzeba poczekać na dostawę zamówionych materiałów wykończeniowych do domu lub mieszkania. Najdłużej czeka się na meble kuchenne, ale w cierpliwość trzeba się też uzbroić przy zamawianiu podłogi oraz drzwi.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy w największych polskich miastach –IX 2018 rok

  dodano: 08.10.2018

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Metrohouse, Expander Rynek Pierwotny opracowały raport dotyczący rynku nieruchomości mieszkalnych w największych polskich miastach. Jak w analizowanym okresie kształtowała się sytuacja na rynku mieszkaniowym w wybranych lokalizacjach w Polsce?

  czytaj dalej
 • Ceny transakcyjne nieruchomości w Polsce

  dodano: 08.10.2018

  Jak wynika z najnowszych danych zebranych przez Home Broker i Open Finance w ostatnich miesiącach ceny transakcyjne mieszkań na rynku ogólnopolskim lekko wzrosły. Różnica pomiędzy najwyższym i najniższym notowaniem Indeksu Cen Transakcyjnych do poziomu 940,73pkt to roczny wzrost o 9,5 proc.

  czytaj dalej
 • Bezpieczny zakup domu

  dodano: 08.10.2018

  Zakup domu to niezaprzeczalnie najważniejsza potrzeba życiowa każdego z nas. Decyzja o jego zakupie jest spełnieniem naszych marzeń i zazwyczaj towarzyszą jej ogromne emocje i stres. Jest to przecież jedna z najważniejszych decyzji jakie podejmujemy w życiu i wielu osobom kojarzy się z podejmowaniem ryzyka.Dlatego też zanim podejmiemy decyzję o zakupie jakiejkolwiek nieruchomości powinniśmy mieć jak najszerszą wiedzę zarówno o kupowanym lokalu oraz o tym od kogo i na jakich warunkach dokonujemy zakupu. Pozwoli nam to zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort życia w nowym miejscu.

  czytaj dalej
 • Ile osób skarży się na hałas?

  dodano: 05.10.2018

  Jak wynika z najnowszych badań Eurostat dotyczących uciążliwości hałasu. Według nich spora część Polaków skarży się na hałas dobiegający z ulicy albo od sąsiadów.

  czytaj dalej
 • Praktyczne wskazówki dla najemcy i wynajmującego

  dodano: 05.10.2018

  Zbliża się rok akademicki, a wraz z nim coraz więcej studentów decyduje się na zmianę lokum i wynajęcie pokoju. Wynajem może być uciążliwy zarówno dla wynajmującego, jak i najemcy, dlatego przedstawiamy kilka praktycznych porad dla obu stron.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy – wrzesień2018 r.

  dodano: 01.10.2018

  Eksperci z portalu nieruchomości otodom.pl. dokonał analizy sytuacji na rynku mieszkań w sierpniu 2018r. Jak kształtowały się ceny mieszkań w badanym okresie?

  czytaj dalej
statystyka