Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Podążaj za klientem, czyli rozmowa sprzedażowa krok po kroku

  dodano: 21.01.2019

  Jak przeprowadzić rozmowę z klientem, by osiągnąć założony cel? Łukasz Wydrowski przedstawia swój autorski, pięcioetapowy model działania, którego wdrożenie pomoże zmaksymalizować szansę na powodzenie w sprzedaży.

  czytaj dalej
 • Zasady opodatkowania prywatnego najmu w 2019 r.

  dodano: 21.01.2019

  Od 2019 r. zmienią się przepisy dotyczące zasad informowania o wyborze opodatkowania przychodów z najmu prywatnego ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Podatnik będzie musiał poinformować urząd skarbowy o wyborze tej formy opodatkowania do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym osiągnie pierwszy przychód. Dowiedz się jak zmienią się twoje prawa i obowiązki z początkiem 2019 roku!

  czytaj dalej
 • Standard 5G, smart home – czy Polacy są gotowi na rewolucję w mieszkalnictwie?

  dodano: 18.01.2019

  Standard 5G może zrewolucjonizować rynek systemów smart home. Inteligentne domy będą tańsze i dzięki nowemu standardowi przesyłu danych bardziej funkcjonalne – oceniają eksperci domiporta.pl. Czy to spowoduje, że zaczniemy korzystać z systemów smart home na większą skalę?

  czytaj dalej
 • Przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy – nowe (stare) obowiązki

  dodano: 18.01.2019

  Jakie wyzwania dla pośredników przynoszą zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu? Rafał Szczeponek pisze, jakie są jej najważniejsze postanowienia i jakie kroki powinien podjąć pośrednik, by działać zgodnie z prawem.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy – styczeń 2019 r.

  dodano: 18.01.2019

  Eksperci z portalu nieruchomości otodom.pl. dokonał analizy sytuacji na rynku mieszkań w grudniu 2018r. Jak kształtowały się ceny mieszkań w badanym okresie?

  czytaj dalej
 • Nieruchomości we Włoszech nawet za 1 euro. Czy to możliwe

  dodano: 18.01.2019

  Nieruchomości w niezwykle atrakcyjnej cenie jednego euro można znaleźć w trzech włoskich miasteczkach. Tak atrakcyjna oferta ma oczywiście drugie dno. Nabywca musi wpłacić kaucję – 5 tys. EUR i zapewnić, że w ciągu trzech lat odnowi i wyremontuje posiadłość.

  czytaj dalej
 • Networking, czyli kontakty, które procentują

  dodano: 14.01.2019

  Rekomendacje klientów to silnik działania wielu pośredników. Jak robić biznes dzięki poleceniom opartym na zaufaniu? O praktycznym wymiarze budowania sieci wzajemnie polecających się kontaktów w rozmowie z Dominiką Mikulską mówi Grzegorz Turniak, orędownik networkingu oraz zarządzania talentami i karierą.

  czytaj dalej
 • Preferujemy mieszkania nowe niż używane

  dodano: 14.01.2019

  Jak wynika z badan przeprowadzonych przez TNS Polska dla serwisu otodom.pl. większości wolimy mieszkać w nowe mieszkaniach niż używane, wpływa na kilka czynników.

  czytaj dalej
 • Mogą kosztować miliony złotych – czym są nieruchomości premium?

  dodano: 11.01.2019

  Średnia cena ofertowa apartamentu klasy premium wynosi obecnie 2,8 mln zł. Brakuje jednak jednolitej definicji sektora premium. Nie każde duże mieszkanie to apartament, a nie każdy apartament to nieruchomość typu premium.

  Rynek nieruchomości „premium” (po ang. Premium Real Estate) nie ma ściśle określonej definicji. Analogicznie jest z pojęciem „apartament”. Brak standardów w tym zakresie sprawia, że osoby oferujące nieruchomość na sprzedaż mogą bezkarnie posługiwać się tymi nazwami i to od kupującego zależy jak zinterpretuje ofertę.

  czytaj dalej
 • W zgodzie z rynkiem

  dodano: 11.01.2019

  Michał Kurczycki opowiada o rozwoju portalu Nieruchomosci-online.pl, który już od 10 lat stanowi uporządkowaną i skoncentrowaną na poszukujących platformę z ogłoszeniami. Jest także alternatywą dla podmiotów, których styl prowadzenia biznesu uderza w najważniejszych graczy na rynku – pośredników w obrocie nieruchomościami.

  czytaj dalej
 • Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca

  dodano: 11.01.2019

  Nabycie prawa własności lub prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przez cudzoziemca co do zasady wymaga uzyskania zezwolenia ministra właściwego do spraw wewnętrznych. Jakich przypadkach jest możliwe nabycie nieruchomości przez cudzoziemca bez zezwolenia?

  czytaj dalej
 • Zakup mieszkania: uważaj na prawo dożywocia

  dodano: 11.01.2019

  Jeśli kupujesz mieszkanie, upewnij się, czy nie jest ono obciążone tzw. prawem dożywocia. Inaczej może się okazać, iż będziesz miał dodatkowego lokatora na utrzymaniu. Czym jest umowa dożywocia; gdzie można sprawdzić czy nieruchomość jest nią obciążona?

  czytaj dalej
statystyka