Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Umowa rezerwacyjna mieszkania – kiedy ją podpisać i co powinna zawierać?

  dodano: 17.07.2019

  Zawarcie umowy rezerwacyjnej jest częstą formą ubezpieczenia, zwłaszcza w przypadku wyjątkowo atrakcyjnej nieruchomości na rynku. Poza tym, że jest pisemnym potwierdzeniem chęci zakupu lokalu, to dzięki niej można określić także terminy ewentualnych zobowiązań obu stron. Jak sporządzić umowę rezerwacyjną?

  czytaj dalej
 • Wyszukiwarka nieruchomości Domiporta.pl na Gazeta.pl

  dodano: 17.07.2019

  Na głównej stronie portalu Gazeta.pl wyeksponowana została wyszukiwarka nieruchomości przygotowana przez zespół Domiporta.pl. Dzięki tej współpracy oferty zamieszczane w serwisie ogłoszeniowym mogą być widoczne dla szerszego grona użytkowników

  .

  czytaj dalej
 • SPRAWDŹ STATYSTYKI SERWISÓW W TWOIM REGIONIE – MAJ 2019

  dodano: 16.07.2019

  Przedstawiamy Wam dane z maja 2019 r. dotyczące liczby użytkowników w serwisach ogłoszeniowych nieruchomości. Zobaczcie, wyniki dla województwa, w którym działacie.

  czytaj dalej
 • Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana

  dodano: 15.07.2019

  O tym, jak zająć się pracą, o której wcale nie myśli się jak o pracy? Na to pytanie Dominice Mikulskiej odpowiada Basia Domarus, liderka oddziału Pomorze Stowarzyszenia Mieszkanicznik oraz pośrednikiem w szeroko pojętym obrocie nieruchomościami.

  czytaj dalej
 • Czynsze najmu – jak zmieniały się przez 10 lat?

  dodano: 12.07.2019

  NBP przedstawił kolejny raport na temat stabilności systemu finansowego. Analiza zawiera ciekawe dane również odnośnie sytuacji na rynku nieruchomości. Interesująco prezentują się m.in. statystyki dotyczące przeciętnego kosztu wynajmu mieszkania w miastach wojewódzkich w roku 2018. Eksperci z serwisu RynekPierwotny.pl porównali je z danymi sprzed 10 lat.

  czytaj dalej
 • Sięgamy szczytów. 3 czynniki sukcesu Nieruchomosci-online.pl

  dodano: 08.07.2019

  Najwięcej ogłoszeń nieruchomości, najwyższe pozycje w Google, zaufanie klientów biznesowych oraz rosnąca popularność wśród poszukujących – Michał Kurczycki zdradza, co kryje się za tak świetnymi wynikami Nieruchomosci-online.pl i jakimi wartościami kieruje się w działaniach podejmowanych przy rozwoju portalu.

  czytaj dalej
 • Hipoteka –co to jest i jak się ją utanawia

  dodano: 05.07.2019

  Każdy, kto myśli o zakupie nieruchomości i chce posiłkować się kredytem hipotecznym, na pewno słyszał o hipotece. Ma ona za zadanie zabezpieczyć wierzyciela na wypadek niespłacenia zobowiązania. Hipotekę ustanawia się na nieruchomości poprzez dokonanie wpisu do księgi wieczystej.

  czytaj dalej
 • Raport cen ofertowych na rynku wtórnym – I kwartał 2019 r.

  dodano: 01.07.2019

  15

  Jak prezentują się ceny ofertowe sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym w I kwartale 2019 r., biorąc pod uwagę wielkość mieszkania oraz jego stan? Analizę przygotowaną w oparciu o dane z portalu Nieruchomosci-online.pl przedstawia Alicja Palińska.

  czytaj dalej
 • Domiporta pomnoży zyski agentów nieruchomości

  dodano: 28.06.2019

  Dodatkowe przychody sięgające nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie – to nowa propozycja Domiporty dla pośredników nieruchomości. Korzystając z innowacyjnego narzędzia „Rezerwacje Online” zyskują oni dostęp do klienta faktycznie zainteresowanego daną nieruchomością, zwiększając szanse na szybkie zawarcie transakcji.

  czytaj dalej
 • Wspólnota mieszkaniowa – wszystko, co musisz wiedzieć o członkostwie, zarządzie i sposobach jego kontroli

  dodano: 17.07.2019

  Co to jest wspólnota mieszkaniowa? Jak powołać i odwołać zarząd wspólnoty? Czym różni się wspólnota mieszkaniowa od spółdzielni?

  Kupując własne mieszkanie warto sprawdzić, czy automatycznie nie staniemy się członkami wspólnoty mieszkaniowej. Zależy to przede wszystkim od stanu prawnego budynku, w którym znajduje się wykupiona przez nas nieruchomość. Na jakich zasadach działa wspólnota mieszkaniowa i jakich korzyści mogą spodziewać się jej członkowie?

  czytaj dalej
 • W Domiporcie zarezerwujesz nieruchomość jak wakacje w Airbnb

  dodano: 17.07.2019

  Proces poszukiwania mieszkania nigdy nie był w Polsce tak prosty. Korzystając z innowacyjnego narzędzia „Rezerwacji Online”, można zarezerwować wybraną nieruchomość jednym kliknięciem, jak wakacje w Airbnb. Nowa usługa Domiporty to wybawienie dla pośredników nieruchomości, przeciążonych obsługą niezdecydowanych klientów.

  czytaj dalej
 • Przyszłość rynku oczami Liderów

  dodano: 16.07.2019

  Jak będzie wyglądał polski rynek nieruchomości za kilka lat? Jak zmienią się oczekiwania klientów? Jakie tendencje widać już dziś? O to zapytaliśmy laureatów nagrody Lider Nieruchomości Otodom. Sprawdź jaki obraz rynku wyłania się z ich odpowiedzi!

  Zdaniem laureatów nagrody Lider Nieruchomości,
  ceny mieszkań będą nadal rosły lub ustabilizują się
  czytaj dalej
 • Najważniejsze zmiany w prawie w 2019. Co nas czeka na rynku mieszkań

  dodano: 15.07.2019

  Od początku roku do lipca . weszło w życie wiele nowych przepisów dotyczących rynku nieruchomości . Podsumowujemy najważniejsze zmiany

  czytaj dalej
 • Scenariusze przyszłości: Coliving

  dodano: 12.07.2019

  Coliving to nowa forma mieszkaniowa oparta na ekonomii współdzielenia. O adaptacji tego zjawiska na gruncie polskim i perspektywach jego rozwoju Dominika Mikulska rozmawia z Przemysławem Chimczakiem – architektem i obserwatorem zmieniających się trendów, współzałożycielem think co. – real estate research lab, firmy specjalizującej się w programowaniu nieszablonowych inwestycji, w tym colivingów, akademików czy domów seniora.

  czytaj dalej
 • Raport –wynajem mieszkań VI 2019 r.

  dodano: 08.07.2019

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Rentier.io oraz Expander dokonały analizy sytuacji na rynku wynajmu mieszkań. Jak kształtowały się wynajem mieszkań w poszczególnych miastach?

  czytaj dalej
 • Lovebrand, czyli firma z sensem

  dodano: 05.07.2019

  Jak stworzyć środowisko pracy, w którym pracownicy mają poczucie sensu i angażują się w to, co robią? O założeniach, które muszą przyświecać liderom w budowaniu przyjaznej firmy, w rozmowie z Dominiką Mikulską opowiada Beata Kapcewicz, doradca zarządów i działów HR ds. strategii i rozwoju, twórca programów rozwojowych dla liderów, autorka książek, praktykujący lider i menedżer, jedna z założycieli Momentum Way.
  Zapraszamy do zapoznania się z rozmową z Beatą Kapcewicz.

  czytaj dalej
 • Serwis nie zastąpi pośrednika

  dodano: 28.06.2019

  Kolejny startup „zamiast pośrednika”. Nie bardzo wierzę w te nowości, które co jakiś czas prezentują media.. Konstrukcje bez prowizji ale jednak za pieniądze, trącą nieco metodą drapania się prawą ręką za lewym uchem. Jednak ilość nowych pomysłów na wyręczenie pośrednictwa wskazuje, że jest potencjał w zagospodarowaniu tej działalności gospodarczej. Czy pośrednictwo w obrocie nieruchomościami obroni się wchodząc bez reszty w wirtualny świat, czy też wręcz odwrotnie pozostając szacowną, klasyczną kancelarią obsługi obrotu nieruchomościami. A może formuła pośrednictwa nie jest już do obrony i czas na na inną formułę prawną? Takie formuły prawne są w zasięgu od lat. Jest o czym myśleć. Cytat: „Nowy portal ma zredukować wygórowane koszty. Pomoże ustalić realistyczną cenę nieruchomości, zapewni sesję fotograficzną, dostarczy szablony ogłoszeń, zagwarantuje umieszczenie oferty na dwóch największych portalach, wesprze wiedzą prawną. Koszt usługi: 1590 zł.”

  czytaj dalej
 • LinkedIn w rękach pośrednika. Pierwsze kroki, by go dobrze wykorzystać

  dodano: 24.06.2019

  Czy LinkedIn w rękach pośrednika może pomóc w sprzedaży i najmie nieruchomości? Grzegorz Miecznikowski daje odpowiedź i pokazuje, jak efektywnie zainwestować swój czas
  w budowę własnej marki osobistej na tym portalu.

  czytaj dalej
statystyka