Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Marka usług premium

  dodano: 20.07.2018

  Małgorzata i Krystian Podbielscy od 8 lat tworzą biuro nieruchomości En Casa, które zajmuje się obsługą wymagających lokali z segmentu premium oraz jeszcze bardziej wymagających klientów. O tym, jak stworzyć silną markę opowiadają Dominice Mikulskiej.

  czytaj dalej
 • Specustawa mieszkaniowa czy lex deweloper? Wiceminister odpowiada na pytania

  dodano: 16.07.2018

  Wczoraj popołudniu odbył briefing wiceministra inwestycji i rozwoju Artura Sobonia. Tematem były kontrowersje związane ze spec ustawą mieszkaniową.

  We wczorajszym wystąpieniu wiceminister Artur Soboń odniósł się do larum jakie podniosły chociażby Kongres Ruchów Miejskich bądź Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN.

  czytaj dalej
 • Nowo powstające osiedle Budlexu będzie ozdobione muralem

  dodano: 16.07.2018

  Spółka Budlex zaprosiła kilkunastu artystów z całej Polski do udziału w konkursie na projekt muralu oraz form przestrzennych, które będą spójnym wyróżnikiem nowego osiedla mieszkaniowego powstającego w Toruniu przy ul. Targowej.

  Aby dostarczyć najlepszy z możliwych murali deweloper postanowił zorganizować otwarty konkurs i zaprosić do współpracy znanych artystów.

  czytaj dalej
 • Bez procentów proszę, czyli o wynagrodzeniu pośrednika inaczej

  dodano: 13.07.2018

  Czy wynagrodzenie prowizyjne dla agenta nieruchomości to jedyne i najlepsze istniejące rozwiązanie? Piotr Dobrowolski, radca prawny i specjalista w prawie nieruchomości, omawia inne modele obliczania wynagradzania, widząc w tym szansę na zwiększenie prawdopodobieństwa jego otrzymania.

  czytaj dalej
 • Ceny mieszkań w Polsce – czerwiec 2018 r.

  dodano: 09.07.2018

  Czerwiec to kolejny miesiąc, kiedy widać w większości dużych miast w Polsce wzrost cen mieszkań – zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym. Według danych z serwisu Gratka.pl ceny w Zielonej Górze, Szczecinie czy Opolu uległy największym wzrostom
  w odniesieniu do cen ofertowych z maja tego roku.

  czytaj dalej
 • Cztery najprostsze sposoby na zdobycie wkładu własnego bez oszczędzania

  dodano: 09.07.2018

  Od stycznia 2017 roku obowiązuje przynajmniej 20 procentowy wkład własny w przypadku zaciągania kredytu hipotecznego na kupno mieszkania bądź budowę domu. Jak uzyskać kredyt bez uciążliwego oszczędzania?

  Najłatwiejszą i paradoksalnie najtrudniejszą drogą do uzyskania wkładu własnego jest systematyczne oszczędzanie. Ale co w przypadku, gdy nie mamy takiej możliwości bądź nie chcemy czekać?

  czytaj dalej
 • Wysoka rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem

  dodano: 09.07.2018

  Mino solidnego wzrostu cen mieszkań, inwestycja w lokal na wynajem nadal wygląda atrakcyjnie, gdyż stawki najmu w ostatnim roku także poszły w górę. Średnia rentowność najmu netto dla największych miast w Polsce wynosi obecnie 5,35 proc. w skali roku.

  Z kwartału na kwartał Polacy kupują coraz więcej mieszkań na wynajem. Szukają w tym alternatywy do lokowania swoich pieniędzy, które na bankowych depozytach nie mnożą się dostatecznie szybko. Kilka razy więcej niż na lokatach zarobić można na wynajmie mieszkania w każdym z badanych przez Domiporta.pl oraz Home Brokera miast. Skuszeni wysokim potencjałem zysku inwestorzy biorą na barki ryzyko związane z tym biznesem.

  czytaj dalej
 • Raport cen ofertowych mieszkań na rynku wtórnym – IV kwartał 2017 r.

  dodano: 06.07.2018

  Analiza danych z portalu Nieruchomosci-online.pl pokazuje, jak wielkość, stan i lokalizacja nieruchomości wpływa na kształtowanie się cen ofertowych w największych miastach Polski na rynku wtórnym w I kwartale 2018 roku.

  czytaj dalej
 • Łata, kątomierz i poziomica – odbieramy mieszkanie od dewelopera krok po kroku

  dodano: 29.06.2018

  Oczekiwanie na mieszkanie z rynku pierwotnego potrafi się dłużyć. Nic dziwnego, że w momencie gdy w końcu istnieje możliwość jego odbioru, wielu z Nas robi to po łebkach byle tylko się wprowadzić. A to błąd!
  By właściwie odebrać mieszkanie najlepiej zatrudnić fachowca, który po wejściu do lokalu szybko oceni jego stan. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to podajemy garść porad jak się do odbioru właściwie przygotować.

  czytaj dalej
 • Historia miłości wypisana na ścianach – agent nieruchomości pomógł w zaręczynach

  dodano: 16.07.2018

  Agent nieruchomości w Polsce jest zupełnie inaczej postrzegany niż w Stanach. Oto historia, gdy w zaręczynach pewnej parze pomógł agent nieruchomości. Tak to się robi na Zachodzie!
  Wszystko zaczęło się od marzenia Kevina Murray’a oraz Kimberly Gendron o wspólnym domu w Milwaukee. W ich urzeczywistnieniu pomógł agent nieruchomości agencji Redfin. I zrobił dużo więcej.

  czytaj dalej
 • Wynajmij dom Franka Sinatry w Kalifornii – uwaga! Nie jest tanio

  dodano: 16.07.2018

  Niezapomniany artysta estradowy. Twórca przebojów „New York, New York” czy „My Way” zmarł w 1998 w Los Angeles. Pozostawił po sobie bogatą dyskografię oraz wspaniałą posiadłość, którą teraz można wynająć.

  Od kilku dni można wynająć posiadłość, w której wielki artysta wraz z małżonką spędzili ostatnie lata życia. Na wynajem została wystawiona posiadłość znajdująca się w Malibu.

  czytaj dalej
 • Profesjonalny Agent w pigułce

  dodano: 16.07.2018

  Z myślą o wsparciu pośredników w ich pracy portal Nieruchomosci-online.pl stworzył program #ProfesjonalnyAgent powiązany z osobistym Kontem Agenta. Program stawia na rzetelność i kompletność, których oczekują poszukujący nieruchomości.
  Wzmocniona widoczność, darmowe wyróżnienia… czcesz dowiedzieć się, jak najwięcej skorzystać z uczestnictwa w programie?

  czytaj dalej
 • Elementarz pośrednika. Efektywne umawianie spotkań

  dodano: 09.07.2018

  Pozyskiwanie nowych nieruchomości do oferty to jeden z elementów prowadzących do wyznaczonego celu. Jak stworzyć efektywny plan dnia, czy rutyna może być dobra i jak w rozmowach zaskakiwać klienta? Na te pytania odpowiada Łukasz Wydrowski, praktyk i psajonat rynku nieruchomości.

  czytaj dalej
 • Konferencja „Forum Rynku Nieruchomości 2018” – jak wygląda przyszłość branży w Polsce

  dodano: 09.07.2018

  Nie da się ukryć, że branża nieruchomości w Polsce przechodzi swoje złote lata. Na tym monolicie „prosperity” jawi się jedynie parę małych rysek. Rynek nadal rozwija się w imponującym tempie i nie widać oznak zmęczenia.

  W czasie odbywającego się „Forum Rynku Nieruchomości” w Sopocie spotkało się blisko 630 najważniejszych person branży – przedstawicieli firm deweloperskich, banków, pośredników finansowych, agencji doradczych oraz generalnych wykonawców z kraju i zagranicy.

  czytaj dalej
 • Otwarta furtka do większych osiedli w zamian za trzymanie się regulacji

  dodano: 09.07.2018

  Specustawa mieszkaniowa została uchwalona przez sejm w czwartek wieczorem. Dokument wprowadza wiele zmian, zwłaszcza dla deweloperów i samorządów. Według planów, ma ona ułatwić proces budowy oraz partnerstwo publiczno-prywatne.

  Ustawa jest obszernym dokumentem zmieniającym wiele zapisów dotyczącym budowania w Polsce. Oto najważniejsze postanowienia zapisane w nowej specustawie, która będzie obowiązować 10 lat.

  czytaj dalej
 • Tak wygląda najdroższy dom w Palo Alto wystawiony na sprzedaż

  dodano: 09.07.2018

  Palo Alto to samo centrum Krzemowej Doliny. Tutaj znajdują się główne siedziby takich firm jak Facebook, Google, Tesla Motors czy PayPal. To również lokalizacja jednego z najdroższych domów w USA dostępnych na rynku.

  Posiadłość należy do miliardera Scotta McNealy – założyciela firmy Sun Microsystems. Jej budowa trwała około 7 lat, w tym dwa zostały poświęcone na zdobycie zezwoleń.

  czytaj dalej
 • Negocjacje z pozycji pośrednika nieruchomości. Rozmowa z Wojciechem Woźniczką

  dodano: 02.07.2018

  Negocjacje odgrywają kluczową rolę w realizowaniu transakcji na rynku nieruchomości. Ich jakość może je istotnie przyspieszyć bądź całkowicie zniweczyć. Wojciechem Woźniczka, trener i praktyk z zakresu sprzedaży i negocjacji autrem książek „NEGOCJUJ! Czyli jak zwyciężać w codziennych sytuacjach” i „NEGOCJUJ 2, czyli czego nauczyłem się, negocjując dla siebie i dla innych”, opowie jak prowadzić negocjacje z efektem win-win-win.

  czytaj dalej
 • Co oznacza koniec użytkowania wieczystego? Zmiany w prawie od stycznia 2019

  dodano: 29.06.2018

  Zamiana użytkowania wieczystego na własność to szereg korzyści. Przede wszystkim ogromne oszczędności oraz możliwość sprzedaży gruntu. Użytkowanie wieczyste ma odejść do lamusa, a sam proces ma być ułatwiony.

  Użytkowanie wieczyste jest rozwiązaniem zaczerpniętym ze Związku Radzieckiego. Grunt w takim przypadku jest w pewnym sensie wynajęty na zdefiniowany okres czasu, a jego właścicielem jest państwo.

  czytaj dalej
statystyka