V Krajowa Konferencja Rynku Nieruchomości PTEiDRN – 2010 SPAŁA 2010

V Krajowa Konferencja Rynku Nieruchomości PTEiDRN – 2010 SPAŁA 2010

Członkowie Zarządu PTEiDRN otwierają Konferencję w Spale 11 grudnia 2010 rok

Coroczna – już piąta Krajowa Konferencja Rynku Nieruchomości PTEiDRN, odbyła się tym razem w Spale. V Konferencja, podobnie jak poprzednie, poświęcona była najbardziej nurtującym zawody rynku nieruchomości sprawom.
Tematyka Konferencji była szeroka i obejmowała następujące zagadnienia:
• reformę rynku nieruchomości,
• standardy zawodowe zarządców i pośredników,
• przyszłość zawodów rynku nieruchomości,
• wypracowanie stanowiska w zakresie nowych tendencji na rynku nieruchomości
występujących pod hasłami „zero prowizji od kupującego”, „0% prowizji”,
• rolę organizacji zawodowych na rynku nieruchomości,
• prezentację i oficjalne otwarcie powszechnego portalu nieruchomościowego dla pośredników – domy grunty.pl
Udział w konferencji umożliwiał zarazem osobom ubiegających się o tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN, zdobywanym w ramach Powszechnej Akademii Nieruchomości zaliczenia kolejnych dwóch sesji, a tym, którzy już tytuł posiadają, kolejnych laurów do posiadanych certyfikatów.

V-KONFERENCJA-PTEiDERN-JAN-OLCZYK

Dzień pierwszy poświęcony był reformie rynku nieruchomości, którego moderator był doskonały znawca rynku nieruchomości Jan Olczyk. W trakcie sesji poddano analizie
Zapisy najważniejszych ustaw w nieruchomościowej branży jak ustawę o ochronie lokatorów, Prawo budowlane, ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego, ustawę o własności lokali i ustawę o planowaniu przestrzennym. Zadaniem seminarium było podjęcie próby zdefiniowania zagadnień, które w ramach tych rozległych regulacji prawnych nie służą dobrze w praktyce rozwojowi i sprawnemu funkcjonowaniu rynku nieruchomości, które przeszkadzają i osłabiają rynek.

V-Konferencja-F-PPRN

Dzień drugi w żywej dyskusji pozwolił pochylić się nad przyszłością zawodów rynku nieruchomości z uwzględnieniem najnowszych technologii technicznych, zagadnieniami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej, próbą zdominowania rynku przez duże korporacje zagraniczne i krajowe, zagadnieniami uczciwej konkurencji oraz ochrony praw konsumentów. Spontanicznie powrócono także do zagadnień związanych z brakiem stabilizacji zawodów rynku nieruchomości w związku z podejmowanymi przez klasę polityczną akcjami znoszenia licencji zawodowych pod populistycznym pretekstem uwalniania przedsiębiorczości a de facto destabilizującymi i niszczącymi kilkunastoletni dorobek polskiego rynku nieruchomości oraz narażającymi polskich konsumentów na niekompetencję.

W ramach konferencji odbyła się także tradycyjna wigilia. Na zakończenie Konferencji uroczyście wręczono tym szczęśliwcom, którzy zaliczyli odpowiednią ilość sesji -Certyfikaty Doradcy Rynku Nieruchomości. Prestiżowy tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN otrzymali:

  • Boniecki Piotr-Rypin
  • Muszyński Michał- Warszawa
  • Sitarz Zuzanna- Lubartów
  • Mielczarek Magdalena- Łódź
  • Węcławiak Krzysztof- Baranowo
  • Wkrótce kolejne sesje Powszechnej Akademii Nieruchomości.
    (ZK,AJ)

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »