Ukazał się pierwszy na rok 2014 numer pisma „Doradca Rynku Nieruchomości” .

Ukazał się pierwszy na rok 2014 numer pisma „Doradca Rynku Nieruchomości” . Pismo – nasza własna środowiskowa gazeta, magazyn, kwartalnik, ma być odtrutką na pojawiającą się ostatnio w życiu politycznych i gospodarczym pochwałę wyższości niekompetencji nad rozumem. Pismo „Doradca Rynku Nieruchomości” ma być materialnym świadectwem wyżej określonej postawy afirmacji permanentnej edukacji. W naszym piśmie będziemy szukać odpowiedzi na pytania związane z szeroko rozumianym rynkiem nieruchomości. Doradca Rynku Nieruchomości zaczyna jako pismo papierowe. Będzie jednak dostępne w Sieci bo taki jest znak czasu. Wkrótce udostępnimy wersję online naszego czasopisma. Wśród autorów znajdziemy same znakomitości. Pismo nie będzie kolorowym gadżetem będzie miejscem mądrej dysputy. Mierzymy do poziomu pisma naukowego choć nie będziemy unikać formy i treści popularnonaukowych. Może nam się uda. Pismo jest bezpłatne. Mają do niego prawo członkowie PTEiDRN uczestnicy konferencji i seminariów a online wkrótce – wszyscy. :)

Podajemy link do pobrania numeru 1 Doradca Rynku Nieruchomości POBIERZ

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »