Twój klient się zmienia, czyli jak wykorzystać persony w marketingu i sprzedaży mieszkań

W pracy nad budową strategii sprzedaży i komunikacji z klientami na rynku nieruchomości nie można działać po omacku. W skutecznym działaniu pomagają persony mieszkaniowe, czyli sylwetki zakupowe klientów. Czym dokładnie są, jakie są ich typy i jak je efektywnie wykorzystywać, piszą Iza Bernau-Ławniczak i Przemysław Chimczak-Bratkowski.

Czytaj artykuł

Autorzy:

Iza Bernau-Ławniczak

Szefowa projektów badawczych Customer Insights w Very Human Services, członkini zarządu agencji VHS. Buduje silne marki i strategie rozwoju firm. Projektuje usługi sprzedaży, np. dla retailu, hoteli, spa, lotnisk, muzeów. Doświadczona ekspertka od badań, analizowania trendów, budowania doświadczeń zakupowych (customer experience).

Przemysław Chimczak-Bratkowski

Współzałożyciel ThinkCo, firmy doradczej specjalizującej się w analizie rynku oraz tworzeniu strategii nowych inwestycji. Prezes Fundacji Rynku Najmu, organizacji powstałej w celu profesjonalizacji i tworzenia standardów najmu w Polsce. Architekt i ekspert w dziedzinie inwestycji na wynajem (PRS, prywatnych akademików, colivingów, domów seniora), co potwierdzone zostało w 2019 roku międzynarodową nagrodą Archi-World Academy Award.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 3/2022.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Wirtualna wizyta w nieruchomości. Jak wygląda w portalu Nieruchomosci-online.pl?

Na Nieruchomosci-online.pl poszukujący, którzy chcą obejrzeć nieruchomość, a nie mogą pojawić się w niej osobiście, mogą wybrać się na wirtualny spacer po jej wszystkich pomieszczeniach. Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego Kreatora wizyt online. Jak dodać wirtualną wizytę do ogłoszenia i jakie warunki musi ona spełniać, by została wyświetlona, wyjaśnia Dominika Mikulska.

Przeczytaj więcej »

Opłacalność inwestycji w mieszkanie na wynajem wzrosła

Cytat “Wzrost stawek najmu nieco wyhamował w IV kwartale 2022 roku, a w przypadku dużych mieszkań widać nawet spadki cen. Uwagę zwraca Warszawa, gdzie widoczne są wzrosty stawek we wszystkich segmentach mieszkań. Ponownie wzrosła opłacalność inwestycji w mieszkanie na wynajem – wynika z raportu Expandera i Rentier.io.”

Przeczytaj więcej »