Transakcja na piśmie

Jak napisać umowę pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości? Jakie zapisy zastosować, by dokument nie wykazywał wad prawnych? Skonstruowanie dobrego wzoru umowy pośrednictwa jest kluczowe w pracy agenta nieruchomości, tym bardziej że przepisy ustawowe nie definiują obowiązków ani pośrednika, ani klienta, a można regulować je dowolnie. Jak nie wpaść w pułapkę klauzul niedozwolonych i sprawnie przeprowadzić transakcję?

Zapoznaj się z artykułem adwokat Natalii Zawadzkiej z Kancelarii Lubasz i Wspólnicy – link do artykułu
Autor:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Natalia Zawadzka – adwokat w kancelarii Lubasz i Wspólnicy. Zajmuje się problematyką prawną e-commerce i prawem nowych technologii. Specjalizuje się również w prawie autorskim, cywilnym i gospodarczym.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości ESTATE numer 3/2016 pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Jak przewidywalne koszty pomagają w planowaniu budżetu w biurze nieruchomości

Tak, to prawda, że przewidywalne koszty dają stabilizację i przyczyniają się do zwiększenia rentowności biura nieruchomości. Jednak niespodziewane wzrosty cen, w tym cen narzędzi do pozyskiwania kontaktów, mogą nie tylko w znacznym stopniu odbić się na kondycji finansowej biura, lecz także skłonić do zmian w sposobie jego funkcjonowania. To często zmusza do przeprowadzenia dokładnej analizy i optymalizacji dotychczasowych działań.

Przeczytaj więcej »

Ceny materiałów budowlanych w II 2025

Cytat “Stabilizacja dynamiki cen na krajowym rynku materiałów budowlanych wciąż ma się bardzo dobrze. Jak zauważają eksperci portalu RynekPierwotny.pl w lutym spadkowy trend został wprawdzie przełamany w symbolicznym wymiarze jednego promila, jednak to zdecydowanie za mało by mówić o jakimkolwiek przesileniu. Tym samym prognozowany średni wzrost stawek wciąż nie uległ materializacji, jednak trudno sobie wyobrazić inny scenariusz już w przewidywalnej przyszłości.”

Przeczytaj więcej »