Transakcja na piśmie

Jak napisać umowę pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości? Jakie zapisy zastosować, by dokument nie wykazywał wad prawnych? Skonstruowanie dobrego wzoru umowy pośrednictwa jest kluczowe w pracy agenta nieruchomości, tym bardziej że przepisy ustawowe nie definiują obowiązków ani pośrednika, ani klienta, a można regulować je dowolnie. Jak nie wpaść w pułapkę klauzul niedozwolonych i sprawnie przeprowadzić transakcję?

Zapoznaj się z artykułem adwokat Natalii Zawadzkiej z Kancelarii Lubasz i Wspólnicy – link do artykułu
Autor:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Natalia Zawadzka – adwokat w kancelarii Lubasz i Wspólnicy. Zajmuje się problematyką prawną e-commerce i prawem nowych technologii. Specjalizuje się również w prawie autorskim, cywilnym i gospodarczym.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości ESTATE numer 3/2016 pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Przygotuj czerwoną teczkę. Prawniczka podpowiada sposób na uporządkowanie i zabezpieczenie majątku dla bliskich

Cytat “Wiele osób przez lata gromadzi oszczędności i inne aktywa w różnych instytucjach finansowych, takich jak banki, fundusze inwestycyjne, rachunki maklerskie czy polisy ubezpieczeniowe. Po śmierci właściciela dostęp do tych środków może wymagać podjęcia dodatkowych działań, zwłaszcza jeśli spadkobiercy nie posiadają pełnej wiedzy o istniejących aktywach. Instytucje finansowe nie mają obowiązku informowania o aktywach zmarłego, dlatego zdarza się, że środki te pozostają na nieaktywnych rachunkach przez lata. Aby uporządkować sprawy finansowe i ułatwić bliskim dostęp do istotnych informacji, warto przygotować tzw. czerwoną teczkę. “

Przeczytaj więcej »