Ten garaż w Londynie został przerobiony na luksusowy dom – odpowiada za to zdolna Polka

Był niewielkich rozmiarów garaż, a jest komfortowy dom w jednej z dzielnic Londynu – dokonała tego polska projektantka, Marta Nowicka. Oto dom w garażu, czyli “The Gouse”.

Brytyjczycy kochają niezwykłe nieruchomości – dom w wieży ciśnień, bunkrze czy starym wiatraku rozpalają portfele anglików do czerwoności. Tym tropem poszła projektantka Marta Nowicka i zaadaptowała na dom stary garaż. Efekt jest wspaniały!

Obskurny garaż…

Jeszcze dwa lata temu niepozorny i zaniedbany garaż nie zwracał niczyjej uwagi. Ale teraz jest eleganckim domem świetnie wpisującym się w otoczenie. Architektka nazwała budynek “The Gouse” – to zbitek słów garage (z ang. garaż) i house (z ang. dom).

Dom znajduje się w londyńskiej dzielnicy Dalston i został przebudowany w 2018 roku. Projektantka znalazła garaż, przeglądając ogłoszenia na portalu internetowym i po obejrzeniu zdjęć budynku zdecydowała się go kupić. Nawet nie oglądała posesji na miejscu. Sam garaż miał powierzchnię zaledwie 45 metrów kwadratowych, ale dzięki dodaniu dwóch pięter, dom ostatecznie uzyskał powierzchnię 126 m2.

…zamieniony w piękny dom

Zwykła przestrzeń garażowa zamieniła się w funkcjonalny dom o prostej bryle i eleganckich przeszkleniach, dostarczających teraz do wnętrza naturalnego światła. To jest proste i przytulne, m.in. dzięki zastosowaniu materiałów w ciepłych odcieniach, jak dębowe drewno użyte do wykonania parkietu.

Projektantka wyjaśnia, że wnętrze jest inspirowane wyglądem szopy. – W szopie można znaleźć ścinki drewna, kłody, elementy metalowe, miedziane rury i doniczki… te barwy tych elementów posłużyły jako wzorce do tworzenia palety kolorów we wnętrzu – powiedziała Nowicka w wywiadzie dla serwisu Dezeen.com.

Projektantka zajmuje się zawodowo odnawianiem starych budynków i późniejszym ich sprzedawaniem bądź najmem. To tzw. flipowanie nieruchomości. Architektka nie podała, za ile kupiła garaż, ani ile wynosi cena najmu. Obecnie na stronie widnieje jedynie informacja, że budynek nie jest dostępny. Wśród innych projektów autorki znajduje się też luksusowy dom, który jest efektem przekształcenia budynku pogotowia.

źródło: dezeen.com, domstayandlive.com

Autor: 

Źródło patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »