Te nieruchomości lada chwila odmienią obraz Warszawy. Najwyższy wieżowiec w UE to tylko początek

W Warszawie wyjątkowe nieruchomości powstają w tempie, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Stolica jeszcze w 2020 roku będzie mogła pochwalić się np. najwyższym wieżowcem w całej Unii Europejskiej. Tarasy widokowe będą położone w nim dwa razy wyżej niż w Pałacu Kultury.

W Warszawie przybywa nieruchomości, które znacząco odmienią charakter stolicy. Wysokościowce, które wyrastają jak grzyby po deszczu, w wielu przypadkach są rekordowe. Wiele z nich ma szansę zostać oddanych do użytku wkrótce, być może jeszcze w tym roku – podkreśla “Dziennik Gazeta Prawna”.

Warszawa zyska najwyższy wieżowiec w UE

Jedna z wyjątkowych nieruchomości – nie odbiegających poziomem od tych zachodnich – to Varso Tower zaprojektowany przez Foster + Partners. Wchodzić będzie w skład kompleksu Varso. Najwyższa w Unii Europejskiej, 53-piętrowa budowla liczyć będzie – wraz z masztem – 310 m. Dach, znajdujący się na wysokości 230 metrów, da zwiedzającym możliwość spojrzenia na centrum stolicy z niesamowitej perspektywy.

Już jednak same tarasy widokowe, chociaż położone niżej, zaliczane są do jednych z najwyżej położonych obiektów tego typu w Europie. Dość powiedzieć, że tarasy Pałacu Kultury i Nauki “zawieszone” są dwukrotnie niżej.

Wieżowiec Varso Tower (wizualizacja)Wieżowiec Varso Tower (wizualizacja) Foster + Partners.

Prestiżowa jest też lokalizacja wieżowca – u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Chmielnej, w pobliżu Dworca Centralnego w Warszawie.

Kompleks za miliard złotych. Młode firmy znajdą tu wszystko

The Warsaw HUB to kolejny wyjątkowy projekt. Jest bowiem warty aż miliard złotych. Inwestycja powstaje od 2016 roku u zbiegu ulic Towarowej i Prostej. Biurowiec ma być “mekką” startupów – swoją siedzibę ma mieć tu m. in. The Heart Warsaw – platforma łącząca ponad 100 start-upów z największymi polskimi, regionalnymi i globalnymi korporacjami.

The Warsaw HUB - projektThe Warsaw HUB – projekt źródło: Ghelamco

W stolicy powstaje też Warsaw Unit. Gigant liczący 202 metry położony jest na skrzyżowaniu ulic Prostej i Towarowej. Wyróżnikiem nieruchomości jest tzw. elewacja kinetyczna. Składa się z tysięcy ruchowym płytek. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.

Warsaw Unit (wizualizacja)Warsaw Unit (wizualizacja) Materiały prasowe

Strzelistą budowlą odmieniającą architektoniczny krajobraz stolicy będzie też Mennica Legacy Tower. Licząca 140 m budowla powstająca na skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej tworzy część gigantycznego, liczącego 65 tys. m. kw. kompleksu.

Mennica Legacy Tower (wizualizacja)Mennica Legacy Tower (wizualizacja) Materiały prasowe

Przy Alei Solidarności powstaje z kolei wieża będąca częścią kompleksu Spark. Po ukończeniu liczącej 130 metrów nieruchomości stolica nie tylko zbliży się charakterem do Zachodu, zyska też ponad 70 tys. mkw. powierzchni biurowych i handlowych.

Kompleks SparkKompleks Spark Skanska S.A. – materiały prasowe

W ścisłym centrum stolicy powstaje też wieżowiec. Widok Tower. Nie będzie tak okazały, jak inne rekordowe nieruchomości, jednak lepiej wkomponuje się w okolicę. W liczącym 94 metry budynku znajdzie się 28 kondygnacji naziemnych i cztery podziemne. Inwestor wyjaśnia, że co prawda w Widok Tower znajdą się przede  wszystkim na biura, ale miejsca usługowe i lokale handlowe również się w nim znajdą.

Obok Rotundy w miejscu Universalu powstaje nowy wieżowiec - Widok TowerObok Rotundy w miejscu Universalu powstaje nowy wieżowiec – Widok Tower Fot. Materiały inwestora

Podobnych inwestycji w stolicy powstaje więcej – ich budowa ruszyła jednak później. Warto tu wymienić np. wieżowiec Libero, który ma zostać ukończony w 2021 roku, czy liczący 86 m Central Point, również planowany do oddania w przyszłym roku.

Autor: eRKa

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »