Tak mieszkają wirtualni herosi gier komputerowych. Wiedźmin ma własny dworek, a inni dom na plaży

Gry są coraz bardziej realistyczne, a przy ich produkcji często pracują prawdziwi architekci. Nic więc dziwnego, że bohaterowie gier otrzymują od twórców wspaniałe domy, których nierzadko można pozazdrościć.

Nieruchomości, również te wirtualne, które znajdują się w grach, wymagają od projektantów całkiem sporo wysiłku i fantazji. Twórcy gier przywiązują wielką wagę do detali, a bywa, że do cyfrowego świata trzeba przenieść czasem całe miasta i wielkie gmachy. Efekty tych wysiłków często są olśniewające.

Inspirowane klasykami

Nieruchomości, jakie można spotkać w grach, najczęściej są inspirowane prawdziwymi budynkami. Niektóre są przeniesione do danego tytułu niemalże 1:1 (jak było np. w przypadku katedry Notre Dame w Paryżu, która została zobrazowana w “Assassin’s Creed: Unity”).

Katedra Notre-Dame w Paryżu - Assassin's Creed: UnityKatedra Notre-Dame w Paryżu – Assassin’s Creed: Unity archigame.pl

W przypadku innych tytułów wygląd budynków to jedynie inspiracja. Np. w wydanej pod koniec 2019 roku grze “Ghost Recon: Breakpoint” jedna z ważnych dla fabuły postaci mieszkała w willi na zboczu góry inspirowanej słynnym domem nad wodospadem autorstwa Franka Lloyda Wrighta.

Willa z gry 'Ghost Recon: Breakpoint' inspirowana domem nad wodospademWilla z gry ‘Ghost Recon: Breakpoint’ inspirowana domem nad wodospadem archigame.pl

Podobieństwo między budynkami widać, ale nie jest to budynek przeniesiony do gry w całości. Wszystko z powodu praw autorskich należących do architektów. Właśnie dlatego zdecydowana większość budynków w grach jest jedynie stylizowana na znane ze świata realnego nieruchomości.

Dom nad wodospadem, autorstwa Franka Lloyda WrightaDom nad wodospadem, autorstwa Franka Lloyda Wrighta wikipedia

Autentyzm

Twórcy gier już dawno zdali sobie sprawę z tego, że gracze bardziej angażują się w poczynania swojego wirtualnego alter ego, gdy świat wokół przypomina ten rzeczywisty. Także, gdy gracz otrzymuje pod opiekę np. dom, o który należy dbać.

Screen z gry 'Assassin's Creed: Unity' - Odnowione Café Théâtre około 1808Screen z gry ‘Assassin’s Creed: Unity’ – Odnowione Café Théâtre około 1808 archigame.pl

Arno Dorian, główny bohater “Assassin’s Creed: Unity” dostaje w pewnym momencie teatr, w którym mieści się również jego dom. Kiedy bohater wykonuje kolejne zadania, posiadłość wraca do swojej świetności, a poziom wykonania tego miejsca zachwycił niejednego z graczy. Budynek cieszy się tak ogromną popularnością, że modelarze nawet tworzą makiety tej nieruchomości.

Matt Thomas @thecreatormatt

Assassin’s Creed fans! I’ve been working hard to make a 1/8″ scale model of the Café Théâtre from Unity. I’m happy to be able to finally show you the hard work I’ve done! Please share! Expect more projects like this in the future! Tell me what you want to see next

Zobacz obraz na Twitterze Zobacz obraz na Twitterze Zobacz obraz na Twitterze Zobacz obraz na Twitterze
Ludzie o tym mówią: 530

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »