SZAJBA ZAMIAST KOMPETENCJI czyli Prof. Joanna Senyszyn o Deregulacji Pana Ministra Gowina

Oto tekst z blogu Pani Profesor joanny Senyszyn nic dodać nic ująć.

“Premier Tusk ubolewa, że w jego rządzie, choć sam go dobierał, nie wszyscy ministrowie mają szajbę. I apeluje do Boga o pomoc: „Daj Boże, jak najwięcej ludzi z pozytywną szajbą”. Na razie z ujawnioną szajbą ma jednego – ministra Gowina.

Premier najwyraźniej nie doczytał, że w języku polskim szajba to nie determinacja, jak mu się wydaje, ale obłęd, szał, stan nierównowagi umysłowej lub psychicznej. W naszym kraju szajbę mają świry. Dlatego kwalifikator „pozytywna” do szajby nie bardzo pasuje. I wbrew opinii premiera, szajba nie zastępuje kompetencji. Ani na stanowisku ministra sprawiedliwości, ani na żadnym innym.

Minister Gowin postanowił – z błogosławieństwem premiera Tuska – rozmontować tzw. zawody regulowane. Na początek około 50. W pierwszym rzucie będą m.in. taksówkarze, pośrednicy obrotu nieruchomościami i zarządcy nieruchomości. W ramach robienia porządku z taksówkarzami, Gowin chce, aby nie musieli znać topografii miasta. Będą wozić pasażerów wg wskazań GPS. Nie wiadomo jeszcze, czy drogą najkrótszą, czy najszybszą i jaką mapę będą musieli wgrać. Oby się nie okazało, że jakiegoś zaprzyjaźnionego platformersa, który właśnie rozpoczął produkcję.

Idąc tym tokiem rozumowania, sędziowie, prokuratorzy, adwokaci i radcy prawni zamiast studiów prawniczych i aplikacji, powinni mieć wgrane w swoje laptopy programy: „Jak szybko sądzić i mocno uzasadniać?”, „Jak skutecznie oskarżać?”, „Jak dobrze bronić?” i „Jak najlepiej doradzać?” Programy powinien opracować jakiś szajbus. Najlepiej bez jakiegokolwiek wykształcenia, żeby nie wypaczać idei deregulacji.

prof. Joanna Senyszyn (14:13)”

link do bloga
http://senyszyn.blog.onet.pl/SZAJBA-ZAMIAST-KOMPETENCJI,2,ID456233404,n

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »