SUPER SPECJALNE WARSZTATY WEKSLOWE Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEIDRN. 13 czerwca 214 rok ŁÓDŹ

Seminarium PAN PTEIDRN – Super Specjalne WARSZTATY WEKSLOWE Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEIDRN – ZOSTAŃ DORADCĄ RYNKU NIERUCHOMOŚCI PTEiDRN 13 czerwca 2014 roku. Sesja zaliczana do uzyskania Certyfikatu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN spełnia wymogi kształcenia ustawicznego F PPRN.

Zapraszamy na kolejną sesję Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. Tym razem dla zainteresowanych doradztwem na rynku nieruchomości przygotowaliśmy 13 CZERWCA 2014 roku specjalne warsztaty – SUPER SPECJALNE WARSZTATY WEKSLOWE – spotykamy się w miejscu ulubionym przez nie tylko nasze środowisko rynku nieruchomości. Spotykamy się Pod Siódemkami w Łodzi na Piotrkowskiej 77 w Klubie Spadkobierców w zacnych salach niezwykłego pałacu Maksymiliana Goldfedera.

Tym razem nasza jednodniowa sesja poświęcona będzie kwestiom praktycznej nauki korzystania z weksli i posługiwania się wekslami w transakcjach na rynku nieruchomości. Przywracamy na rynek nieruchomości praktyczne umiejętności posługiwania się wekslem. Mamy nadzieję, że będzie to asumpt do powszechnego stosowania w obrocie nieruchomościami weksli.

Jeśli chcesz więcej wiedzieć o Certyfikacie Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN zobacz ten LINK

Harmonogram sesji.
13 czerwca 2014 rok – piątek

9 00 rejestracja uczestników Klub Spadkobierców I piętro Piotrkowska 77.

9 30 – Rozpoczęcie Specjalnych Warsztatów Wekslowych- w trakcie przerwy kawowe

14 30 Zakończenie Warsztatów

Wykładowca.

Adwokat dr Rafał Kasprzyk
Znany uczestnikom naszej Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN z sesji, która się odbyła w kwietniu 2014 roku w Zaździerzu pod Płockiem. Autor kilkunastu publikacji z dziedziny prawa cywilnego materialnego. Był stypendystą Uniwersytetu w Oxfordzie i w Grenoble. Doświadczenie naukowe i zawodowe: Ukończył aplikanturę sędziowską w Sądzie Wojewódzkim w Łodzi i zdał egzamin sędziowski z wynikiem bardzo dobrym. Następnie odbywał aplikanturę adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi i złożył egzamin adwokacki w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie z wynikiem bardzo dobrym. W latach 1990-1992 był członkiem Państwowej Rady Ochrony Środowiska. Od 1989 r. wykonuje zawód adwokata w Izbie Adwokackiej w Łodzi. Specjalizuje się w prawie cywilnym, w szczególności w sprawach z zakresu odpowiedzialności cywilnej, umów, ochrony własności intelektualnej (ochrona dóbr osobistych, prawo autorskie, prawo prasowe, ochrona przed nieuczciwą konkurencją, ochrona znaków towarowych). W 2004 r. „Rzeczpospolita” przyznała mu tytuł lidera usług prawnych w dziedzinie prawa własności intelektualnej i przemysłowej. Był doradcą prawnym i obrońcą osób represjonowanych za działalność antykomunistyczną, między innymi Józefa Śreniowskiego i Jerzego Kropiwinickiego.
Więcej informacji Patrz  LINK

Tematyka Sesji – Specjalnych Warsztatów Wekslowych

Idea Warsztatów Wekslowych narodziła się podczas wiosennej sesji PAN PTEiDRN. Okazało się, że istnieje duże zainteresowanie problematyką wekslową nie tylko dla zabezpieczenia transakcji lub zabezpieczenia wynagrodzenia profesjonalistów rynku nieruchomości. Weksel może być także w pewnym sensie środkiem do regulowania określonych świadczeń. Weksel w obecnej gospodarce dotkniętej brakiem płynności i realnych środków finansowych może być pomocny. Tematem zajęć będą między innymi kwestie:

Wprowadzenie do prawa wekslowego
Pojęcie weksla,
Weksel trasowany i weksel własny
Treść weksla
Abstrakcyjny charakter zobowiązania wekslowego
Weksel gwarancyjny
Indos
Protest
Odpowiedzialność dłużników wekslowych
Zarzuty dłużników wekslowych
Przedawnienie roszczeń z weksla
Dochodzenie roszczeń z weksla

Zajęcia praktyczne
Prezentacja różnego rodzaju weksli
Wypełnianie weksli
Sporządzanie deklaracji wekslowej

Wykład obejmie zarówno treść prawa wekslowego,komentarz do przepisów niezbędnych do właściwego wypełniania weksla z uwzględnieniem orzecznictwa w tym zakresie oraz uwagi praktyczne. Celem warsztatów jest ugruntowanie wiedzy teoretycznej dotyczącej weksla. Zdobycie umiejętności przygotowania weksla do praktycznego użycia przez uczestników warsztatów. Metoda prowadzenia warsztatów – wykład i ćwiczenia.
Warsztaty kierowane są do podmiotów działających na rynku nieruchomości; doradcy rynku nieruchomości, pośrednicy w obrocie nieruchomościami, zarządcy nieruchomości, rzeczoznawcy majątkowi, deweloperzy itd. Sesja jest organizowana w ramach cyklu Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN, jednocześnie spełniać będzie wymogi kształcenia ustawicznego F PPRN. Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe obejmujące między innymi treść prawa wekslowego -(konspekt wydrukowany dla uczestników). RAZEM 5 godzin edukacyjnych zaliczenie w ramach kształcenia ustawicznego – doskonalenia zawodowego rzeczoznawców majątkowych w rozumieniu Ustawy o gospodarce nieruchomościami, pośredników i zarządców w ramach kształcenia ustawicznego F PPRN. Warsztaty mają charakter interdyscyplinarny. Uwaga mamy ograniczoną ilość miejsc zastrzegamy sobie zamknięcie listy uczestników.
Koszt
Koszt Seminarium: 120,00 złotych od uczestnika. Opłata obejmuje: udział w zajęciach, przerwy kawowe, materiały szkoleniowe. (Członkowie PTEiDRN z opłaconymi składkami za uczestnictwo płacą 80,00 zł).

Miejsce szkolenia. Łódź ul. Piotrkowska 77 Klub Spadkobierców I piętro.

Zgłoszenia należy nadsyłać na e mail: biuro@profesjonalista.net lub FAKSEM na numer 42 636 40 20.
Informacje telefon: Sekretariat PTEiDRN: 510 069 316

Pobierz zgłoszenie w formacie doc:

Pobierz zgłoszenie w formacie pdf:

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »