Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Polski Centralnej z siedzibą w Łodzi zaprasza na szkolenie w dniu 28 września 2010 roku


Kolejne szkolenie organizowane  przez SPONPC w ramach kształcenia ustawicznego zawodów rynku nieruchomości, tj. pośredników, zarządców i rzeczoznawców. Wykład „Współwłasność – wybrane problemy” poprowadzi Kamil Keller adwokat, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, specjalizujący się w prawie kontraktów, nieruchomości, prawie budowlanym, egzekucji i upadłościowym.

28 września 2010 roku (wtorek) w godzinach 10:30 – 16:30.  Sala konferencyjna  Mieszczańska Hotelu Grand w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 72. Koszt uczestnictwa:  100 złotych dla członków SPONPC 120 złotych dla pracowników biur nieruchomości, których właściciele  są  członkami SPONPC oraz członków innych stowarzyszeń  zrzeszonych  w PFRN i PPRN, 150 złotych dla osób niezrzeszonych. W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 7 dni przed datą szkolenia, dokonana wpłata nie podlega zwrotowi. Zarząd Stowarzyszenia przypomina, że zgodnie z uchwałą SPONPC z dnia 06 lipca 2006 r. członkowie Stowarzyszenia zalegający na dzień zgłoszenia z płatnością składek przez okres dłuższy niż 6 miesięcy, będą obciążeni opłatą za szkolenie w wysokości 150 złotych.Wpłat wraz z formularzem zgłoszeniowym należy dokonywać przelewem na konto: 13 1240 3031 1111 0000 3427 0596 lub gotówką w kasie Stowarzyszenia w godzinach pracy biura (9.30 – 16.30) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 września 2010 r. (piątek). Ze względu na obowiązujące procedury zgłaszania programów szkoleń do Ministerstwa oraz rejestracji list uczestników szkolenia bardzo proszę o dostosowanie się do w/w terminu. Za udział w szkoleniu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 17 kwietnia 2008 r. uczestnicy otrzymują  8 godzin. Jednocześnie przypominamy, że Ustawa o gospodarce nieruchomościami (z dnia 21.08.1997 roku z późniejszymi zmianami) w artykułach 175 ust.2, 181 ust.2 i 186 ust. 2  nałożyła na zawody rynku nieruchomości obowiązek doskonalenia zawodowego.  W oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w obowiązującym okresie rozliczeniowym  jakim jest rok kalendarzowy, pośrednicy, zarządcy, rzeczoznawcy  powinni uczestniczyć w co najmniej 24 godzinach edukacyjnych w ramach doskonalenia zawodowego. Obowiązek szkolenia dotyczy tych pośredników, zarządców i rzeczoznawców, którzy zdobyli licencję do końca grudnia 2009 r.

PROGRAM SZKOLENIA:

  1. Rodzaje współwłasności: współwłasność łączna i ułamkowa – krótkie omówienie.
  2. Współwłasność nieruchomości: korzystanie z nieruchomości przez współwłaścicieli, podział nieruchomości quod usum, sposób zarządu nieruchomością wspólną.
  3. Zniesienie współwłasności ułamkowej i łącznej.
  4. Szczególne przypadki współwłasności nieruchomości: wspólnota mieszkaniowa, zarząd nieruchomością wspólnoty mieszkaniowej
  5. Współwłasność nieruchomości a obciążenie hipoteką i innymi ograniczonymi prawami rzeczowymi.

Serdecznie zapraszamy Zarząd SPONPC

Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Polski Centralnej

90-102 Łódź, ul. Piotrkowska 82 tel. 042 639-73-27; tel/fax 042 639-73-37

www.sponpc.pl; e-mail: sponpc@sponpc.pl

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »