Standardy zawodowe pośredników w obrocie nieruchomościami

Zanim wprowadzono ustawę deregulacyjną, potwierdzeniem etycznych zasad pracy agentów były licencje państwowe. Po zniesieniu reglamentacji zawodu, „zniknęły” też wszystkie wymogi dotyczące pośrednika. O tym, jak branża mimo tego radzi sobie z utrzymaniem standardu usług pośrednictwa, w rozmowie z Dominiką Mikulską mówi Filip Wierzchowski, prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Zapraszamy do zapoznania się z rozmową z Filipem Wierzchowskim.

Czytaj artykuł

Wywiad ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 2/2024.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »