Sprawozdanie z sesji poznańskich PAN – maj 2008

Kolejne sesje I edycji Powszechnej Akademii Nieruchomości już za nami. Tym razem Poznań gościł uczestników PAN – sprawnie i niezwykle gościnnie. Do grona słuchaczy doszli kolejni. Wydanych zostało ponad 170 indeksów. Teraz wszyscy Czekaja na Łódź, ostatnie sesje i wręczenie certyfikatów. Co prawda niektórych niepokoją egzaminy końcowe ale zapewne nie na tyle aby nie odwiedzić Łodzi.

Program merytoryczny poznańskich sesji był w części wykładowej trudny. Ryszard Podladowski w wielogodzinnym wykładzie dokonał analizy wszelkich możliwości korzystania branży nieruchomościowej z funduszy unijnych. Od podstaw prawnych poprzez procedury przygotowawcze wniosków, rodzaje projektów, koszty kwalifikowane po analizy wzorów zrealizowanych projektów rewitalizacji nieruchomości. Dzień wykładowy ciężki ale i waga przekazanych wiadomości duża.

W części warsztatowej dr Urszula Słowik przeprowadziła trening wykorzystania wiedzy oraz kształtowania predyspozycji do zawodu doradcy rynku nieruchomości. Obok analizy informacji ekonomicznych i rynkowych jakie musi wykonać każdy doradca odbyły się także ćwiczenia z zakresu kształtowania umiejętności doradczych pokazujących jak można, a może i trzeba, rozmawiać z potencjalnymi klientami, inwestorami, finansistami aby oferowane usługi doradcze miały swoją jakość godną zapłaty.

Atmosfera tak merytorycznych części sesji jak i towarzyskich była bardzo serdeczna i przyjazna. Więzi pomiędzy uczestnikami są coraz bliższe i silniejsze co rokuje dobrze na przyszłą bezpośrednią zawodową współpracę. Do zobaczenia w Łodzi 14 i 15 czerwca.

Zobacz program sesji
Zobacz zdjęcia z sesji poznańskiej

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »