Sposób na dłużnika, czyli co może zrobić wierzyciel aby odzyskać swoje pieniądze?

Najnowszy raport InfoDług, opracowany przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor – firmę prowadzącą Rejestr Dłużników BIG, nie napawa optymizmem. Długi Polaków wciąż rosną. Kwota łącznego zadłużenia wynosi 32,51 mld złotych co oznacza, iż wzrosła ona w ciągu ostatnich trzech miesięcy o 1,62 mld złotych. Wierzyciele są w trudnej sytuacji, ale jak się okazuje nie bez wyjścia. Jednym ze sposobów ochrony pożyczonych pieniędzy jest ustanowienie na nieruchomości dłużnika hipoteki i wpisanie jej do księgi wieczystej (art. 65 i nast. ustawy o księgach wieczystych i hipotece). W przypadku, gdy nieruchomość nie ma takiej księgi wierzyciel może wystąpić z wnioskiem o jej założenie. Więcej w artykule Małgorzaty Piaseckiej – Sobkiewicz na stronie www.gazetaprawna.pl – link do artykułu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Strategie marketingowe oparte na rekomendacjach. Jak zbudować system poleceń dla biura nieruchomości?

Wielu przedsiębiorców traktuje marketing referencyjny jako coś drugorzędnego, nie zdając sobie sprawy, jak potężnym narzędziem może być. W rzeczywistości strategia oparta na poleceniach może być jednym z najskuteczniejszych i najbardziej opłacalnych sposobów na przyciągnięcie i utrzymanie lojalnych klientów. Kluczowe elementy, jakie powinny znaleźć się w strategii marketingowej opartej, wylicza Łukasz Morgiewicz.

Przeczytaj więcej »

Ubóstwo energetyczne – jak wypada Polska?

Cytat “Ubóstwo energetyczne to problem, który po kryzysie energetycznym z lat 2022 – 2023 nabrał szczególnego znaczenia. Eurostat regularnie publikuje informacje na ten temat. Niedawno pojawiły się nowe dane dotyczące m.in. Polski. Przyglądają się im eksperci portalu RynekPierwotny.pl. Analitycy zwracają też uwagę na pewien aspekt, który często umyka rodzimej opinii publicznej.”

Przeczytaj więcej »

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w IV 2025

Cytat “W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego. Jednak w Łodzi poszła ona w górę o 2% a w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – o 1% – wynika z danych portalu GetHome.pl.”

Przeczytaj więcej »