SMS od Otodom? – dodatkowa weryfikacja przy logowaniu

Otrzymałeś maila z kodem lub sms od Otodom? Sprawdź dlaczego.

Security officers guarding laptop computer

Co to jest dwuetapowa weryfikacja?

To funkcja oferowana przez wiele serwisów i dostawców usług internetowych takich jak sklepy, banki, czy portale społecznościowe. Polega ona na nałożeniu na proces logowania dodatkowej warstwy ochronnej. Wymaga bowiem od użytkownika dwukrotnego uwierzytelniania wpisywanych danych. W praktyce oznacza to, że najpierw będziecie się logować zwyczajnie, jak do tej pory hasłem. A w drugim kroku będziecie poproszeni o podanie kodu, który dostaniecie w SMS-ie lub e-mailu, w zależności jak skonfigurujecie konto.
TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>
Logowanie w Otodom

Od 8 stycznie logowanie do konta w Otodom przebiegać będzie to następująco:

TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>
Po co to komu?

Obecnie w Internecie jest coraz więcej ataków phishingowych, polegających na wyłudzaniu danych osobowych, bankowych, a także innych danych użytkowników. Dla zwiększenia Twojego bezpieczeństwa, wprowadzamy dodatkową weryfikację podczas logowania.Ma ona na celu ochronę Twoich danych i zapobieganie nieuczciwym działaniom internetowych oszustów. Ta metoda jest już dość powszechna, np. w sklepach internetowych lub bankach.

Autor: Dorota Dwornik

Link do artykułu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »