Pomyśleliśmy, że nowoczesna technika powinna być wykorzystywana bez ociągania spieszę więc na gorąco opowiedzieć jak było w pierwszym dniu naszej kolejnej sesji.
Kiedy wieczorem w piątek 13 go listopada przyjechałem do tego kompleksu wypoczynkowo szkoleniowego położonego około 20 km od Torunia, chyba po raz pierwszy zobaczyłem coś co wygląda dużo, dużo lepiej niż reklama w Internecie. Nie dlatego że z reklamą coś nie tak, ale dlatego, że pomysł i koncepcja zorganizowania kompleksu budynków chat stylizowanych na prawdziwą wieś z własną remizą, leśniczówką, stajnią z pokojami hotelowymi, chatą sołtysa itd …- po prostu zachwyca. Tu jest po prostu super.
Wieczorem zaczęli przyjeżdżać pierwsi uczestnicy naszego Seminarium. oczywiście była to okazja do pogadania z przyjaciółmi.
Następnego dnia rano był już komplet. Sobota to dzień wykładowy Pana Aleksandra Bielickiego – Dyrektora Departamentu Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi – “Geodezyjna dokumentacja nieruchomości w teorii i w praktyce” Mapa ewidencji gruntów i budynków, Mapa d/c prawnych, Mapa zasadnicza, Podstawy prawne – instrukcje geodezyjne, Dokumentacja geodezyjna z pomiarów bezpośrednich, Ortofotomapy, Podstawy fotointerpretacji, Mapy glebowo- rolnicze, Mapy tematyczne. Ciekawe materiały i tematyka. Przyswoiliśmy nowe terminy i nowe sposoby korzystania z informacji dostępnych w różnych składnicach map.
W przerwie zrobiliśmy sobie tradycyjną wspólną fotografię. Słońce, fajne towarzystwo i w ogóle fajne Towarzystwo PTEiDRN nastrajają optymistycznie co do dalszego pobytu.
Wieczorem jak zwykle będzie tradycyjny bankiet. Pisze te słowa w oczekiwaniu na tę wspólną imprezę. Jutro znowu postaram się napisać parę słów a i parę fotek też się znajdzie. A teraz muszę kończyć trzeba się jakoś przygotować. Co było w drugim dniu popatrz