Jak było? Sesja PAN PTEiDRN Osada Karbówko dzień pierwszy.

To my na  naszym Seminarium PAN PTEiDRN w Osadzie Karbówko.
To my na naszym Seminarium PAN PTEiDRN w Osadzie Karbówko.
Pomyśleliśmy, że nowoczesna technika powinna być wykorzystywana bez ociągania spieszę więc na gorąco opowiedzieć jak było w pierwszym dniu naszej kolejnej sesji.

Kiedy wieczorem w piątek 13 go listopada przyjechałem do tego kompleksu wypoczynkowo szkoleniowego położonego około 20 km od Torunia, chyba po raz pierwszy zobaczyłem coś co wygląda dużo, dużo lepiej niż reklama w Internecie. Nie dlatego że z reklamą coś nie tak, ale dlatego, że pomysł i koncepcja zorganizowania kompleksu budynków chat stylizowanych na prawdziwą wieś z własną remizą, leśniczówką, stajnią z pokojami hotelowymi, chatą sołtysa itd …- po prostu zachwyca. Tu jest po prostu super.

Wieczorem zaczęli przyjeżdżać pierwsi uczestnicy naszego Seminarium. oczywiście była to okazja do pogadania z przyjaciółmi.

Następnego dnia rano był już komplet. Sobota to dzień wykładowy Pana Aleksandra Bielickiego – Dyrektora Departamentu Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi – “Geodezyjna dokumentacja nieruchomości w teorii i w praktyce” Mapa ewidencji gruntów i budynków, Mapa d/c prawnych, Mapa zasadnicza, Podstawy prawne – instrukcje geodezyjne, Dokumentacja geodezyjna z pomiarów bezpośrednich, Ortofotomapy, Podstawy fotointerpretacji, Mapy glebowo- rolnicze, Mapy tematyczne. Ciekawe materiały i tematyka. Przyswoiliśmy nowe terminy i nowe sposoby korzystania z informacji dostępnych w różnych składnicach map.

Wykład Pana Aleksandra Bielickiego
Wykład Pana Aleksandra Bielickiego

W przerwie zrobiliśmy sobie tradycyjną wspólną fotografię. Słońce, fajne towarzystwo i w ogóle fajne Towarzystwo PTEiDRN nastrajają optymistycznie co do dalszego pobytu.

Wieczorem jak zwykle będzie tradycyjny bankiet. Pisze te słowa w oczekiwaniu na tę wspólną imprezę. Jutro znowu postaram się napisać parę słów a i parę fotek też się znajdzie. A teraz muszę kończyć trzeba się jakoś przygotować. Co było w drugim dniu popatrz

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »