Jak było? Sesja PAN PTEiDRN Osada Karbówko dzień pierwszy.

To my na  naszym Seminarium PAN PTEiDRN w Osadzie Karbówko.
To my na naszym Seminarium PAN PTEiDRN w Osadzie Karbówko.
Pomyśleliśmy, że nowoczesna technika powinna być wykorzystywana bez ociągania spieszę więc na gorąco opowiedzieć jak było w pierwszym dniu naszej kolejnej sesji.

Kiedy wieczorem w piątek 13 go listopada przyjechałem do tego kompleksu wypoczynkowo szkoleniowego położonego około 20 km od Torunia, chyba po raz pierwszy zobaczyłem coś co wygląda dużo, dużo lepiej niż reklama w Internecie. Nie dlatego że z reklamą coś nie tak, ale dlatego, że pomysł i koncepcja zorganizowania kompleksu budynków chat stylizowanych na prawdziwą wieś z własną remizą, leśniczówką, stajnią z pokojami hotelowymi, chatą sołtysa itd …- po prostu zachwyca. Tu jest po prostu super.

Wieczorem zaczęli przyjeżdżać pierwsi uczestnicy naszego Seminarium. oczywiście była to okazja do pogadania z przyjaciółmi.

Następnego dnia rano był już komplet. Sobota to dzień wykładowy Pana Aleksandra Bielickiego – Dyrektora Departamentu Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi – “Geodezyjna dokumentacja nieruchomości w teorii i w praktyce” Mapa ewidencji gruntów i budynków, Mapa d/c prawnych, Mapa zasadnicza, Podstawy prawne – instrukcje geodezyjne, Dokumentacja geodezyjna z pomiarów bezpośrednich, Ortofotomapy, Podstawy fotointerpretacji, Mapy glebowo- rolnicze, Mapy tematyczne. Ciekawe materiały i tematyka. Przyswoiliśmy nowe terminy i nowe sposoby korzystania z informacji dostępnych w różnych składnicach map.

Wykład Pana Aleksandra Bielickiego
Wykład Pana Aleksandra Bielickiego

W przerwie zrobiliśmy sobie tradycyjną wspólną fotografię. Słońce, fajne towarzystwo i w ogóle fajne Towarzystwo PTEiDRN nastrajają optymistycznie co do dalszego pobytu.

Wieczorem jak zwykle będzie tradycyjny bankiet. Pisze te słowa w oczekiwaniu na tę wspólną imprezę. Jutro znowu postaram się napisać parę słów a i parę fotek też się znajdzie. A teraz muszę kończyć trzeba się jakoś przygotować. Co było w drugim dniu popatrz

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

AI w ofertach sprzedaży mieszkań, czyli kiedy obróbka zdjęć staje się oszustwem

Cytat “AI śmiało wkracza na rynek nieruchomości i to niestety nie zawsze w dobrym stylu. Widać to w przypadku ofert sprzedaży mieszkań – okazuje się, że niektórzy sprzedawcy zamiast lekkiego retuszu zdjęć serwują klientom „wirtualne apartamenty”, które w rzeczywistości okazują się zupełnie zwykłymi, nierzadko zaniedbanymi lokalami. Eksperci alarmują: to ryzykowna strategia, która może skończyć się utratą klienta i reputacji. Niewykluczone również, że w przyszłości tego rodzaju działania doczekają się sankcji.”

Przeczytaj więcej »

Kiedy właściciel mieszkania odpowiada za wybryki najemcy?

Cytat “Czy właściciel mieszkania może zostać obciążony kosztami szkód wyrządzonych przez najemcę? Wbrew obawom wielu wynajmujących, w większości przypadków prawo stoi po ich stronie. Orzeczenia polskich sądów pokazują, że za zakłócanie spokoju czy zniszczenia odpowiada sam lokator. Warto jednak pamiętać, że są i takie sytuacje, w których to właściciel może zostać obciążony kosztami. Wyjaśniamy, jak się zabezpieczyć i uniknąć kosztownych niespodzianek.”

Przeczytaj więcej »