Seminarium PAN PTEIDRN – Super seminarium : „Era post-covidowa i nowe strategie na rynku nieruchomości” – prowadzący Adam Polanowski

Seminarium prowadzone przez Adama Polanowskiego w ramach Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEIDRN. Termin – 24 września  2020 roku, godzina 9 00 – Łodzi al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 14, 90-051 Łódź Farina Bianco. Sesja zaliczana do uzyskania Certyfikatu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN spełnia wymogi kształcenia ustawicznego F PPRN.

Perspektywa rynkowa uległa w związku z pandemią COVID-19 znaczącej zmianie, a dobrze znane i sprawdzone rozwiązania przestały działać lub działają mniej efektywnie. Obserwujemy swoiste „To se nie vrati” czyli czas bez powrotu, w którym nie ma oglądania się za siebie i patrzenia wstecz. Coraz częściej mówi się nawet o wystąpieniu tzw. mental shiftu, czyli trwałej zmiany mentalności społecznej.

Jaka jest skala tego problemu w specyficznym kontekście gospodarczym polskiego rynku nieruchomości? Jak „spozycjonować” się na rynku w erze post-covidowej i na czym można w ogóle zarobić we współczesnym otoczeniu rynkowym? Jakie działania będą racjonalne biznesowo, a jakich lepiej unikać?

Adam Polanowski zaczynał swą przygodę z rynkiem nieruchomości właśnie od pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, czym zajmuje się zresztą po dziś dzień. To co różni go od innych, to głównie silna dywersyfikacja obszarów działania m in. poprzez zawodowe doradztwo, prowadzenie audytów, analiz i studiów wykonalności, a przede wszystkim – wykorzystywanie zaawansowanych modeli i metodologii analitycznych do oceny zachodzących zjawisk rynkowych.

Tym razem Adam poprowadzi czterogodzinną sesję roboczą, podczas której poruszy najważniejsze Jego zdaniem zagadnienia:

  • Zmiany, zmiany, zmiany czyli kluczowe znaczenie elastyczności. Dostosowanie się do nowych warunków i oczekiwań, określanie swojego miejsca na rynku nieruchomości i wypracowanie strategii działania. Wpływ pracy zdalnej na rynek nieruchomości (z punktu widzenia firmy i klienta).
  • Czy koniecznie trzeba być aktywnym w mediach społecznościowych i czy koniecznie trzeba mieć stronę internetową, aby robić udany biznes. Czy do osiągnięcia sukcesu w ogóle potrzebne jest własne biuro, pracownicy, meble, wyposażenie itp.
  • W jaki sposób maksymalnie wykorzystać posiadane zasoby, jednocześnie dbając o realizację potrzeb inwestycyjnych. Beznamiętna ocena rzeczywistości, koszty pozostania przy starych rozwiązaniach, podejmowanie, wdrażanie i monitorowanie decyzji.
  • Nowa infrastruktura techniczna i logistyczna w biurach nieruchomości, aktualny zestaw sprzętu i oprogramowania do obsługi biura (w tym rozwiązania w tzw. chmurze – cloud computing). Otwarcie się na innowacje, działania „hybrydowe”.
  • Czy ścisłe trzymanie się tzw. standardów zawodowych jest korzystne czy niekorzystne biznesowo. Na ile standardy (i w ogóle – prawo) nadążają za szybko zmieniającą się rzeczywistością. Czy i na ile rynek potrzebuje usług o najwyższej jakości?
  • W jaki sposób kalkulować i określać wynagrodzenia za różnego rodzaju usługi związane z rynkiem nieruchomości tak, aby wszystko było „dobrze wyskalowane”. Jak zabezpieczać swe interesy? Także – określanie tzw. miejsc powstawania kosztów i ich optymalizacja.

Słowem – restart, nowe rozdanie, a może po prostu nowa rzeczywistość. Zajęcia prowadzone przez Adama będą niewątpliwie inspirującą wskazówką „Co można zrobić jeszcze” ponad to, co robiło się kiedyś i co robi się dziś. Podczas zajęć Adama porozmawiamy też o tym, jak twórczo obserwować rynek, jak generować wartościowe pomysły rynkowe i biznesowe, jak tworzyć i zarządzać listą pomysłów, jak dzielić swój czas między działania bieżące i programowanie przyszłości, wreszcie jak wyciągać wnioski z powodzeń i niepowodzeń. Wszystko to pomoże Ci w opracowanie bardziej proaktywnego, przemyślanego podejścia do prowadzonej firmy zarówno z perspektywy krótko-, jak i długoterminowej w kontekście niepewności związanej z pandemią.

Adam od dłuższego czasu jest pasjonatem pracy poza biurem, co z powodzeniem wdrożył jeszcze przed pojawieniem się COVID-u. Największą efektywność osiąga przełączając się między klawiaturą notebooka, ekranem tabletu i oczywiście kolejnymi kawami w którymś z fajnych miejsc oczywiście z zachowaniem dystansu społecznego ;) Prywatnie mąż swej żony artystki i ojciec pięcioletniej Polki Demolki.

Adam Polanowski

Adam Polanowski  – wiceprezes polskiego oddziału Instytutu Zarządzania Nieruchomościami IREM. Jeden z niewielu specjalistów zajmujących się tzw. portfelami rozległymi nieruchomości, m. in. pracował nad modelem optymalizacji zarządzania nieruchomościami (portfel 6.000 adresów), nowym modelem sprzedaży nieruchomości Poczty Polskiej SA, wśród jego klientów są także takie firmy jak TUiR Warta czy PLL LOT. Swój udział ma też w wielu projektach deweloperskich i inwestycyjnych, tak komercyjnych jak i mieszkaniowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie wyceny nieruchomości. W ramach CCIM Institute, USA ukończył prestiżową ścieżkę ekspercką CCIM w zakresie inwestycji komercyjnych, a w amerykańskim Instytucie Zarządzania Nieruchomościami IREM uzyskał desygnację certyfikowanego zarządcy nieruchomości CPM. Posiada też uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego nr 4313 oraz licencje pośrednika i zarządcy nieruchomości. Wyróżniony Złotym Medalem Zasłużony dla Polskiego Rynku Nieruchomości “Pro Aequo Et Bono”. 

Szkolenie kierowane jest do podmiotów działających na rynku nieruchomości; doradcy rynku nieruchomości, pośrednicy w obrocie nieruchomościami, zarządcy nieruchomości, rzeczoznawcy majątkowi, deweloperzy itd. Sesja jest organizowana w ramach cyklu Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN, jednocześnie spełniać będzie wymogi kształcenia ustawicznego F PPRN. RAZEM 4  godziny edukacyjne zaliczenie w ramach kształcenia ustawicznego – doskonalenia zawodowego rzeczoznawców majątkowych w rozumieniu Ustawy o gospodarce nieruchomościami, pośredników i zarządców w ramach kształcenia ustawicznego F PPRN.

UWAGA! Dbając o bezpieczeństwo uczestników ograniczamy ilość słuchaczy. Na sali będą środki dezynfekujące, zachowamy bezpieczne odległości pomiędzy słuchaczami, prosimy o przybycie ze swoimi maseczkami ochronnymi. 

Harmonogram sesji.
24 września 2020 rok – czwartek

9.00 Rozpoczęcie szkolenia

13 00 Zakończenie szkolenia

Koszt
Koszt Seminarium: 100,00 złotych od uczestnika. Opłata obejmuje: udział w zajęciach, przerwy kawowe. (Członkowie PTEiDRN z opłaconymi składkami za uczestnictwo płacą 70,00 zł).

Zgłoszenia należy nadsyłać na e mail: biuro@profesjonalista.net  

Informacje telefon: Sekretariat PTEiDRN: 510 069 316

Pobierz zgłoszenie w formacie doc:

 

 

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Zimowe wydatki – jak oszczędzić na użytkowaniu domu lub mieszkania

Cytat “Nadszedł sezon grzewczy. Dni stają się coraz chłodniejsze, a kaloryfery rozgrzewają się. Niespodziewana fala gorąca ogarnia również właścicieli nieruchomości, gdy spoglądają na rachunki… Opłaty związane z ogrzewaniem z roku na roku są wyższe, a 2021 rok wcale nie jest pod tym względem wyjątkiem. Jesienne i zimowe miesiące to okres, w którym domowy budżet jest szczególnie obciążony, a badania wskazują, że najwięcej energii – jak i pieniędzy – pochłania ogrzewanie. Warto więc wdrożyć kilka zasad, które pomogą zaoszczędzić energię w domach. To działanie, które pozytywnie wpłynie na portfel, jak i na naszą planetę!”

Przeczytaj więcej »

Fundusze PRS głównym ryzykiem rynku mieszkaniowego w Polsce?

Cytat “W ostatnim czasie na cenzurowanym w roli głównego ryzyka dla rozwojowej stabilności rodzimego rynku mieszkaniowego znalazł się dopiero co raczkujący w Polsce rynek PRS (mieszkaniowy wynajem instytucjonalny) wraz z funduszami próbującymi go wykreować. Analitycy portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili czy faktycznie te ostatnie wyrastają na główne ogniwo wszelkich zagrożeń i perturbacji pierwotnego segmentu mieszkaniówki, grożąc bańką cenową i perspektywą rynkowego załamania?”

Przeczytaj więcej »

Mieszkanie na kredyt. Wszystko na temat stałej stopy

Cytat “To będzie rekordowy rok pod względem udzielonych hipotek. Tymczasem stopy procentowe rosną, a wraz z nimi raty. Lekiem na tę dolegliwość mogą być stałe oprocentowanie, tyle że mało kto je chce. Oferta polskich banków mocno odbiega od rynków zachodnich. Najwyższy czas zacząć je gonić.”

Przeczytaj więcej »