Rzeszów. Informacja ze spotkania członków PSPiDRN (Podkarpackie Stowarzyszenie Pośredników i Doradców Rynku Nieruchomości) w sprawie licencji

“Krótka informacja ze spotkania w Rzeszowie w sprawie licencji.
W spotkaniu uczestniczyli :
– Krystyna Skowrońska – poseł na Sejm RP, PO
– Jaromir Rajzer – PSPiDRN (członek Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości)
– Mirosław Nowak – RSPON
Pani poseł ze zrozumieniem wysłuchała naszych argumentów. Poświęciła nam odpowiednio dużo czasu, umożliwiając przedstawienie zdania środowiska. Złożyliśmy oficjalne pismo stowarzyszenia – PSPiDRN, Federacji PPRN oraz wyrok Trybunału Konstytucyjnego jako załącznik. Obiecała , że zainteresuje się tą kwestią . W konsekwencji tego spotkania planujemy kolejne – z posłem Z . Rynasiewiczem.Czekamy na potwierdzenie terminu. Poprosimy, aby zaprosił społecznych ekspertów na posiedzenie sejmowej komisji, której przewodniczy. Zamierzamy złożyć stosowne oficjalne pismo w tej kwestii. ”
pozdrawiam

Jarek (Rajzer)

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »