Odbyła się kolejna sesja Powszechnej Akademii Nieruchomości w Smardzewicach

23 października 2010 od rana jesteśmy w trakcie kolejnej sesji PAN PTEiDRN. Tym razem relacjonujemy sesję ze Smardzewic nad Zalewem Sulejowskim. Wykład brawurowo poprowadził dr. Ryszard Strzelczyk – znakomita atmosfera. W pełnej sali zebrali się Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN oraz Ci którzy dopiero ubiegają się o ten prestiżowy tytuł. Więcej informacji o przebiegu sesji wkrótce. Po wykładzie dr. Ryszarda Strzelczyka tematyka ograniczania barier w zakresie rynku nieruchomości. W trakcie seminarium na temat ograniczania barier na rynku nieruchomości prowadzonym przez Zbigniewa Kubińskiego mówiono o barierach prawnych w systemie prawa a także w sensie jego stosowania. Uczestnicy zgodzili się, że ich wolność gospodarcza w sposób faktyczny jest ograniczana. A wieczorem tradycyjny bankiet. W wyśmienitych nastrojach uczestnicy bawili się długo. Niektórzy bardzo dłuuuuuuuuuugo. Niedziela 24 października 2010 rano. Po obfitym śniadaniu przystępujemy do realizacji kolejnych punktów programu. Dyskusja rozpoczęła się od problematyki zastosowania Internetu w działalności biur nieruchomości. Kolejny tematy dotyczyły w szczególności przyszłości zawodów rynku nieruchomości.
Ożywioną dyskusję wywołała w szczególności kwestia wchodzących na rynek tak zwanych ofert “ekskluzywnych” – to jest ofert prezentowanych przez pośredników deklarujących w umowie pośrednictwa zawieranej ze sprzedających niepobieranie wynagrodzenia od kupujących. Podnoszono wpływ takich ofert na rynek nieruchomości, także kwestie strony formalnej funkcjonowania ofert “ekskluzywnych”, prezentowane były różne stanowiska. Akcentowano potrzebę podjęcia prac nad standardami zawodowymi.
Przeważyła opinia, że oferty ekskluzywne stają się elementem rzeczywistości rynku nieruchomości jako jedna z możliwych form pośrednictwa (obok umów bez wyłączności i umów na wyłączność klasyczną) do swobodnego wyboru przez zainteresowane jej wprowadzaniem biura pośrednictwa.
Podczas sesji w Smardzewicach Zarząd PTEiDRN przyjął w poczet członków PTEiDRN 10 kolejnych specjalistów rynku nieruchomości.
Prezydent Zbigniew Kubiński wręczył kolejnym 12 adeptom Powszechnej Akademii Nieruchomości Certyfikaty Doradcy Rynku Nieruchomości. Certyfikaty otrzymali: Bąkiewicz Piotr – Poznań, Boniecki Piotr – Rypin, Daniela Figura-Borska – Opole, Jacuńska Maria Katarzyna – Gniezno, Jankowski Dariusz – Włocławek, Kuczek Marzena – Gdańsk, Moro Leszek Jerzy – Gajewo, Osiniak Alicja – Kraków, Płuciennik Jacek – Łódź, Sekulski Waldemar – Studzienice, Szembek Ewa – Kraków, Wojtanowska Łagun Joanna – Ostróda. Do zobaczenia na kolejnych sesjach PAN PTEiDRN.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

60 tysięcy mieszkań kupili w III kw. 2023 roku młodzi Polacy

Cytat “Prawie 60 tysięcy mieszkań mogli w trzecim kwartale kupić Polacy w wieku do 45 lat. Część tych transakcji pomógł już sfinansować “Bezpieczny Kredyt 2%”. Był on jednak tylko jednym z czynników, który ożywił rynek po bardzo słabym 2022 roku. Dzięki kredytom z dofinansowaniem część rodaków zyskała możliwość realizacji marzeń o własnych “czterech kątach”. Niestety na krótko.”

Przeczytaj więcej »

Zainteresowanie budową domów w Polsce rośnie?

Cytat “Znana piosenkarka Daria Zawiałow w swoim najnowszym hicie “Z Tobą na chacie” świadomie bądź nie, idealnie trafia słowami piosenki w obecny trend nieruchomościowy. Polacy nie mogąc kupić mieszkania coraz śmielej myślą o budowie (bądź kupnie domu). Czy słowa tej piosenki to niejako hymn obecnych 30-latków walczących o kredyt?”

Przeczytaj więcej »