Rozwój komunikacji a wartość gruntów inwestycyjnych

Rozwój komunikacji coraz bardziej wpływa na atrakcyjność terenów położonych nawet kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy. Zainteresowanie tymi gruntami jest coraz większe, a czynnikiem decydującym o tych zmianach są inwestycje drogowe, które szczególnie można dostrzec na zachodzie, południowym – zachodzie oraz południu od Warszawy. Dzięki znajdującym się tam trasom S7 i S8, a także niedawno otwartej autostradzie A2, czas dojazdu do stolicy o wiele się skrócił. Na uwagę zasługuje również rozwój kolei, który jest coraz częściej wybieranym środkiem transportu. Determinantą dla potencjalnych klientów czy inwestorów będzie bez wątpienia cena, gdyż im dalej od stolicy tym tańsze są ceny gruntów. Więcej w artykule DI, dostępnym na stronie www.pb.pl – link do artykułu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »