SEMINARIUM „Reforma postępowania cywilnego – ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego znaczenia dla przeciętnego przedsiębiorcy „

6-7 XII 2019. Rusza kolejna, mikołajkowa dwudniowa sesja Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN – Smardzewice – Dedykowane dla pośredników w obrocie nieruchomościami, rzeczoznawców majątkowych, zarządców nieruchomości, doradców nieruchomości. Zmiany w kpc – ważne dla podmiotów rynku nieruchomości. W pierwszym dniu 6 grudnia 2019 (piątek) zostaną Państwo zapoznani z głównymi kierunkami zmian wprowadzonych do polskiej procedury cywilnej na mocy ustawy z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw , w tym z przywróconym do porządku prawnego postępowaniem odrębnym w sprawach gospodarczych, zmianami w postępowaniu uproszczonym i elektronicznym postępowaniu uproszczonym a także wpływem przedawnienia na postępowanie cywilne . Omówione zostaną ponadto główne zmiany w opłatach sądowych w postępowaniu cywilnym . Wykładowca doświadczony radca prawny Beata Kowalska-Osadowska.

Wykładowca:

Beata Kowalska – Osadowska  – wykonuje zawód radcy prawnego od 26 lat, w tym od 1997 roku  jako wspólniczka w Kancelarii Radców  Prawnych Beata Kowalska-Osadowska, Magdalena Poniatowska-Maciaszek  z siedzibą w Łodzi ( www.radcy.info.pl ). Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym. Reprezentuje strony w postępowaniach przed sądami powszechnymi, administracyjnymi i  Sądem Najwyższym.  Członkini Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi

Jakie inne wykłady, co będzie interesującego w drugim dniu patrz link https://profesjonalista.net/?p=17906

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »