Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego w kontekście inwestycji. Ekspertyza głównych zmian i ich skutków

Reforma planowania przestrzennego wprowadza wiele istotnych zmian, które będą miały wpływ na działalność inwestycyjną. O możliwościach, ale i zagrożeniach, które się z nią wiążą, pisze Adam Parzusiński.

Czytaj artykuł

Autor:

Adam Parzusiński

Przede wszystkim prawnik i ekspert od inwestycji w nieruchomości gruntowe. Na przestrzeni ponad dekady zajmujący się w nieszablonowy, innowacyjny sposób sprzedażą ziemi i zarządzaniem projektami z branży nieruchomości. Doświadczony praktyk, niestrudzony w bojach o efektywne wykorzystanie potencjału, który leży w gruntach. Autor raportu o nieruchomościach gruntowych oraz szkoleniowiec.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 4/2023.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

W Warszawie brakuje biur do wynajęcia, a to powoduje wzrost cen czynszu pozostałych

Cytat “W 2023 roku popyt ze strony najemców na powierzchnię biurową w Warszawie był niewiele niższy od rekordowego 2022 roku – wynika z analizy firmy Walter Herz. Zakontraktowana powierzchnia wyniosła 750 tys. mkw. W tym czasie do użytku oddano 60 tys. mkw., a w budowie pozostaje ok. 260 tys. mkw., z czego jedna czwarta może zostać oddana do użytku w tym roku. Aktywność deweloperów od kliku lat pozostaje jednak na niskim poziomie, co powoduje, że każda nowa powierzchnia wynajmuje się błyskawicznie, a stawki czynszów rosną.”

Przeczytaj więcej »

Mały wybór mieszkań na rynku zachęca do budowy domu. Finansowo może być to nawet korzystniejsze

Cytat “Zakończenie rządowego programu “Bezpieczny kredyt 2 proc.” sprawiło, że na rynku jest mały wybór mieszkań, zarówno od deweloperów, jak i z drugiej ręki. To dlatego coraz częściej inwestorzy rozważają budowę własnego domu. W dodatku może być to alternatywa korzystna finansowo, bo ceny materiałów budowlanych się ustabilizowały. “

Przeczytaj więcej »