PTEiDRN podjęło współpracę z organizacją przedsiębiorców mongolskiego rynku nieruchomości.

12 marca 2013 roku Ułan Bator. Podpisanie porozumienia z organizacją mongolskich nieruchomistów.
12 marca 2013 roku Ułan Bator. Podpisanie porozumienia z organizacją mongolskich nieruchomistów.
12 marca 2013 roku Ułan Bator. Podpisanie porozumienia z organizacją mongolskich nieruchomistów.

W dniu 12 marca 2013 roku w stolicy Mongolii – Ułan Bator Prezydent PTEiDRN Zbigniew Kubiński w imieniu Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości podpisał porozumienie z działającą na mongolskim rynku nieruchomości organizacją przedsiębiorców (Council For Real Estate Market And Market Development At The Mongolian National Chamber Of Commerce And Industry). Zawarte porozumienie jest wstępnym etapem do szeroko zakrojonej współpracy. PTEiDRN będzie przekazywało doświadczenia ponad dwudziestoletniej historii wolnego rynku nieruchomości w Polsce. Celem porozumienia jest między innymi otwarcie możliwości współpracy między podmiotami biznesowymi sektora nieruchomościowego obu krajów, wymiana informacji, przekazywanie doświadczeń, prowadzenie szkoleń i badań w realizacji ogólnoświatowych wiodących tendencji i najlepszych doświadczeń na rynku nieruchomości. Jednym z fundamentów współpracy ma być edukacja oraz implementowanie tych rozwiązań z rynku polskiego, które się sprawdziły. PTEiDRN będzie także wspierać inicjatywy polskich przedsiębiorców w zakresie inwestycji na mongolskim rynku nieruchomości, w budownictwie – w szczególności doradczej pomocy w budownictwie socjalnym.

Podpisanie memorandum było szeroko komentowane przez mongolskie media w tym telewizję. Gospodarka Mongolii przeżywa obecnie wzrost gospodarczy sięgający za rok 2012 ponad 15% PKB. W samym Ułan Bator jednocześnie realizowanych jest około 300 inwestycji deweloperskich. Budowane są wielkie biurowce, hotele i wielopiętrowe apartamentowce. Zdaniem ekspertów z PTEiDRN ilość tych inwestycji przekracza skalę inwestycji w jakimkolwiek mieście Europy. PTEiDRN widzi w zawartym porozumieniu szansę dla polskich przedsiębiorców w obecnym boomie inwestycyjnym.

Fragment relacji z mongolskiej telewizji

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »