PTEiDRN podjęło współpracę z organizacją przedsiębiorców mongolskiego rynku nieruchomości.

12 marca 2013 roku Ułan Bator. Podpisanie porozumienia z organizacją mongolskich nieruchomistów.
12 marca 2013 roku Ułan Bator. Podpisanie porozumienia z organizacją mongolskich nieruchomistów.
12 marca 2013 roku Ułan Bator. Podpisanie porozumienia z organizacją mongolskich nieruchomistów.

W dniu 12 marca 2013 roku w stolicy Mongolii – Ułan Bator Prezydent PTEiDRN Zbigniew Kubiński w imieniu Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości podpisał porozumienie z działającą na mongolskim rynku nieruchomości organizacją przedsiębiorców (Council For Real Estate Market And Market Development At The Mongolian National Chamber Of Commerce And Industry). Zawarte porozumienie jest wstępnym etapem do szeroko zakrojonej współpracy. PTEiDRN będzie przekazywało doświadczenia ponad dwudziestoletniej historii wolnego rynku nieruchomości w Polsce. Celem porozumienia jest między innymi otwarcie możliwości współpracy między podmiotami biznesowymi sektora nieruchomościowego obu krajów, wymiana informacji, przekazywanie doświadczeń, prowadzenie szkoleń i badań w realizacji ogólnoświatowych wiodących tendencji i najlepszych doświadczeń na rynku nieruchomości. Jednym z fundamentów współpracy ma być edukacja oraz implementowanie tych rozwiązań z rynku polskiego, które się sprawdziły. PTEiDRN będzie także wspierać inicjatywy polskich przedsiębiorców w zakresie inwestycji na mongolskim rynku nieruchomości, w budownictwie – w szczególności doradczej pomocy w budownictwie socjalnym.

Podpisanie memorandum było szeroko komentowane przez mongolskie media w tym telewizję. Gospodarka Mongolii przeżywa obecnie wzrost gospodarczy sięgający za rok 2012 ponad 15% PKB. W samym Ułan Bator jednocześnie realizowanych jest około 300 inwestycji deweloperskich. Budowane są wielkie biurowce, hotele i wielopiętrowe apartamentowce. Zdaniem ekspertów z PTEiDRN ilość tych inwestycji przekracza skalę inwestycji w jakimkolwiek mieście Europy. PTEiDRN widzi w zawartym porozumieniu szansę dla polskich przedsiębiorców w obecnym boomie inwestycyjnym.

Fragment relacji z mongolskiej telewizji

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »