Przewodniczącego Centralnej Komisji Kwalifikacyjnej PTEiDRN z dnia 5 grudnia 2023 roku

Na podstawie uchwały z dnia 15 czerwca 2013 roku Zarządu Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości z siedziba w Warszawie w sprawie powołania, organizacji, zasad funkcjonowania Centralnej Komisji Kwalifikacyjnej Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN oraz przeprowadzania postępowań kwalifikacyjnych dla kandydatów na Doradcę Rynku Nieruchomości PTEiDRN oraz Regulaminu Centralnej Komisji Kwalifikacyjnej, w uzgodnieniu z Zarządem PTEiDRN

wyznaczam termin postępowania kwalifikacyjnego

na dzień 14 grudnia 2023 roku (czwartek) na godzinę 16,30 w Spale.

Miejsce postępowania kwalifikacyjnego: Hotel Mościcki, ul. Nadpiliczna 2, 97-215 Spała

I etap postępowania kwalifikacyjnegopolegający na rozwiązaniu pytań testowych rozpocznie się o godz. 16,30.

II etap postępowania kwalifikacyjnego polegający na ustnej odpowiedzi na pytania problemowe z zakresu ogłoszonego Minimum programowego rozpocznie się o godz. 17,30.

Wynik postępowania kwalifikacyjnego ogłoszony zostanie niezwłocznie po przeprowadzeniu etapu drugiego postępowania.

Warunki przystąpienia do postępowania kwalifikacyjnego:

  1. Uprawnionym do przystąpienia do postępowania kwalifikacyjnego jestkandydat na Doradcę Rynku Nieruchomości PTEiDRN, który:
    1.  odbył co najmniej 5 sesji Powszechnej Akademii Nieruchomości (PAN). Sesję grudniową (8-9.12.2017) wlicza się do wymaganej ilości,
    1. Ukończył kursu przygotowawczy dla kandydatów na tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN.
  2. Kandydat na Doradcę Rynku Nieruchomości PTEiDRN przystępujący do postępowania kwalifikacyjnego powinien zgłębić zagadnienia tematyczne objęte Minimum programowym.
  3. Odpłatność za przystąpienie do dwuetapowego postępowania kwalifikacyjnego wysokości 190 zł.
  4. Opłata powinna być dokonana przez kandydata na Doradcę Rynku Nieruchomości PTEiDRN na 7 dni przed wyznaczonym terminem postępowania kwalifikacyjnego a dowód wpłaty wraz z wnioskiem o przystąpienie do postępowania kwalifikacyjnego przesłany na adres Sekretariatu Zamiejscowego PTEiDRN w Łodzi przy Al. Kościuszki nr 3 (kod: 90-418) lub pocztą elektroniczną na adres: biuro@pprn.pl

Termin złożenia wniosku i wniesienia opłaty do 11.12.2023 roku.

5. Wynik pozytywny I etapu postępowania kwalifikacyjnego uzyskuje się przy poprawnym rozwiązaniu co najmniej 70% pytań testowych z 40 pytań testowych jednokrotnego wyboru. Natomiast pozytywny wynik II etapu uzyskuje się przy poprawnej odpowiedzi na co najmniej 60 % zadanych pytań, których jest minimum 3.

Regulamin CKK, Uchwały Zarządy PTEiDRN, Minimum programowe i wnioski na postępowanie kwalifikacyjne są dostępne na stronie internetowej www.profesjonalista.net  w zakładce „rejestr doradców” -> Postępowanie egzaminacyjne (dla uzyskania tytułu Doradca Rynku Nieruchomości PTEiDRN) -> Dokumenty.

Przewodniczący

Centralnej Komisji Kwalifikacyjnej PTEiDRN

Andrzej Jakiel

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »