Przedsiębiorca traktowany jak konsument? O zmianach w prawie konsumenckim w 2021 roku

Handel elektroniczny w ostatnim czasie zyskuje na znaczeniu. Konsumenci cenią sobie ochronę przed klauzulami niedozwolonymi, korzystanie z rękojmi czy możliwość odstąpienia od umowy. Od 1 stycznia 2021 roku w prawach konsumentów zostały wprowadzone zmiany. Kto i na jakich zasadach skorzysta teraz z uprawnień konsumenckich, wyjaśnia Adam Szkurłat.

Czytaj artykuł

Autor:

Adam Szkurłat

Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Łódzkim i w Polskiej Akademii Nauk. Adwokat w Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych sp. k. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa cywilnego, prawa ochrony danych osobowych i prawa nowoczesnych technologii.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 1/2021.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Z ekspertami przy kawie: Poszukiwanie i wybór nieruchomości

Cytat “Decyzja zapadła: szukacie własnych czterech kątów. Zaczynacie rozglądać się po ogłoszeniach, robicie pierwsze rozeznanie i… nogi uginają się pod Wami od natłoku decyzji do podjęcia. Spokojnie, wiemy, że poszukiwania własnego mieszkania czy domu to wyzwanie i mnóstwo emocji. Dlatego właśnie zaprosiliśmy do rozmowy ekspertów w temacie: Agnieszkę i Dawida Głowackich z Advestor Premium House, którzy o poszukiwaniu idealnego domu wiedzą wszystko. Oto co Wam radzą.”

Przeczytaj więcej »