Profil polskiego najemcy: kim jest dzisiaj, kim może być jutro

Obecnie w Polsce mieszkania wynajmują głównie osoby młode, bezdzietne i wstrzymujące się z zakupem nieruchomości na własność. Dynamiczny rozwój najmu instytucjonalnego może w najbliższych latach tę zasadę zmienić i przyciągnąć najemców z innych grup społecznych. Zależność między grupami społecznymi a zainteresowaniem najmem na czynniki pierwsze rozkładają Przemysław Chimczak-Bratkowski i Dominik Różewicz.

Czytaj artykuł

Autor:

Przemysław Chimczak-Bratkowski

Obserwator zmieniających się trendów, które pomaga przełożyć na architekturę. Współzałożyciel ThinkCo – real estate research lab, firmy specjalizującej się w analizie rynku i tworzeniu strategii miejsc. Ekspert rynku najmu i inwestycji alternatywnych (prywatnych akademików, colivingów, domów seniora), co potwierdzone zostało w 2019 roku międzynarodową nagrodą Archi-World Academy Award.

Dominik Różewicz

Amerykanista i urbanista badający przede wszystkim ludzkie oblicza współczesnych miast. Przez społeczny pryzmat patrzy również na innowacyjne produkty rynku nieruchomości. Autor analiz i tekstów w ThinkCo – real estate research lab. Funkcjonowanie przestrzeni coworkingowych zna od podszewki dzięki długiej współpracy z międzynarodową siecią HubHub.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 1/2021.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Z ekspertami przy kawie: Poszukiwanie i wybór nieruchomości

Cytat “Decyzja zapadła: szukacie własnych czterech kątów. Zaczynacie rozglądać się po ogłoszeniach, robicie pierwsze rozeznanie i… nogi uginają się pod Wami od natłoku decyzji do podjęcia. Spokojnie, wiemy, że poszukiwania własnego mieszkania czy domu to wyzwanie i mnóstwo emocji. Dlatego właśnie zaprosiliśmy do rozmowy ekspertów w temacie: Agnieszkę i Dawida Głowackich z Advestor Premium House, którzy o poszukiwaniu idealnego domu wiedzą wszystko. Oto co Wam radzą.”

Przeczytaj więcej »