Proces negocjacji z punktu widzenia agenta nieruchomości

Praca w charakterze agenta nieruchomości to bardzo trudny zawód, narażony na duże wyzwania. Jednym z nich są negocjacje, w których agent reprezentuje swojego klienta, lub jest członkiem zespołu negocjacyjnego, składającego się co najmniej z agenta i osoby, którą on reprezentuje. Często jest także mediatorem, który poszukuje rozwiązania dogodnego dla dwóch stron transakcji.
Niezależnie od roli, powinien znać kilka podstawowych zasad na których powinien skupić się w pierwszej kolejności, jeszcze na etapie przygotowania do negocjacji.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Jacka Kłodnickiego, autora bloga jaknegocjowac.com.pl – link do artykułu

jacek-r-klodnickiJacek R. Klodnicki – inżynier, motocyklista, od ponad roku bloger prowadzący bloga jaknegocjowac.com.pl. Zawodowo od ponad 12 lat związany z zakupami praktykowanymi podczas pracy w międzynarodowych korporacjach oraz firmie doradczej.

 

 

 

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości ESTATE numer 1/2016 pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

4% mi pasuje! Jak zbudować wartości usługi na spotkaniu ze zbywcą

Aby skutecznie przekonać klientów do akceptacji wynagrodzenia za usługi pośrednictwa, należy budować jej wartość poprzez zrozumienie potrzeb, edukowanie o korzyściach współpracy i dawanie możliwości doświadczenia Twoich kompetencji, przy jednoczesnym uwzględnieniu często błędnych przekonań. O tym, jakie czynniki wpływają na postrzeganą wartość usług pośrednictwa przez klientów i w jaki sposób zbudować jej wartość, pisze Michał Śmigielski-Ludwa.

Przeczytaj więcej »

Budownictwo mieszkaniowe I-III 2025: o 11,6% mniej pozwoleń

Cytat “Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące wyników budownictwa mieszkaniowego w okresie styczeń-marzec 2025 roku. Wynika z nich, że w tym okresie oddano do użytkowania o 4,6% mniej nowych mieszkań niż rok temu. Spadła także liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto oraz liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym.”

Przeczytaj więcej »