Proces negocjacji z punktu widzenia agenta nieruchomości

Praca w charakterze agenta nieruchomości to bardzo trudny zawód, narażony na duże wyzwania. Jednym z nich są negocjacje, w których agent reprezentuje swojego klienta, lub jest członkiem zespołu negocjacyjnego, składającego się co najmniej z agenta i osoby, którą on reprezentuje. Często jest także mediatorem, który poszukuje rozwiązania dogodnego dla dwóch stron transakcji.
Niezależnie od roli, powinien znać kilka podstawowych zasad na których powinien skupić się w pierwszej kolejności, jeszcze na etapie przygotowania do negocjacji.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Jacka Kłodnickiego, autora bloga jaknegocjowac.com.pl – link do artykułu

jacek-r-klodnickiJacek R. Klodnicki – inżynier, motocyklista, od ponad roku bloger prowadzący bloga jaknegocjowac.com.pl. Zawodowo od ponad 12 lat związany z zakupami praktykowanymi podczas pracy w międzynarodowych korporacjach oraz firmie doradczej.

 

 

 

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości ESTATE numer 1/2016 pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »