Proboszcz poprosił o umorzenie podatku od nieruchomości. Prezydent miasta: Ja płacę

Wiele osób w Polsce uważa, że Kościół katolicki jest traktowany w wielu sprawach na wyjątkowych warunkach. Ale jak się okazuje, nie wszędzie tak jest. Przekonał się o tym proboszcz sanktuarium w Skarżysku-Kamiennej, który prosił o umorzenie podatku od nieruchomości.

W poniedziałek urzędujący prezydent Skarżyska-Kamiennej opublikował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku podanie, które otrzymał od proboszcza pobliskiej parafii. W piśmie przesłanym do urzędu proboszcz prosi o umorzenie podatku od nieruchomości.

Prawo równe wobec wszystkich

W przesłanym piśmie proboszcz parafii Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej prosi o umorzenie podatku od nieruchomości za marzec br. w kwocie 3423 zł. Swoją prośbę argumentuje znacznym obniżeniem przychodów w tym okresie, do czego przyczyniło się ograniczenie obecności wiernych w nabożeństwach oraz pielgrzymów.

Ponadto, proboszcz zwrócił uwagę, że we wspomnianym okresie parafia ponosiła koszty całodobowego pobytu osób bezdomnych w okolicznym Domu Miłosierdzia oraz rozwożenia ciepłych posiłków dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

Podatki trzeba płacić

Sytuacja jest oczywiście wynikiem ograniczenia społecznego dystansu wprowadzonego w poprzednich miesiącach w walce z epidemią koronawirusa. A argumenty przesłane przez duszpasterza jak najbardziej zrozumiałe. Mimo to prezydent miasta rozsądnie przypomina że parafia jest takim samym płatnikiem podatków jak wszyscy inni.

Dopóki jestem Prezydentem Miasta wszyscy podatnicy w mieście będą równo traktowani. Ja płacę podatki, Państwo płacą podatki i Ksiądz Kustosz też będzie płacił!

– napisał na swoim oficjalnym kanale socjalmediowym prezydent miasta, publikując jednocześnie zdjęcie przesłanego dokumentu.

 

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »