Prezentacja nieruchomości z umową czy bez umowy? Rozmowy o nieruchomościach. Rozmowa z mec. Ewą Maliszczak. Cz. II Film Telewizji PTEiDRN

Podczas Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN w Toruniu w grudniu 2012 roku miał miejsce znakomity wykład mec. Ewy Maliszczak pt „Nieruchomość obciążona wpisem w księdze wieczystej i jego wpływ na bezpieczeństwo transakcji w profesjonalnym obrocie nieruchomościami”. Seminarium poświęcone było tematyce nieruchomości z „felerem”. Zakres szkolenia obejmował rodzaje i kwalifikację wpisów w księdze wieczystej, mających wpływ na bezpieczeństwo transakcji w zawodowym obrocie nieruchomościami. Celem szkolenia było także pozyskanie przez słuchaczy wiedzy w zakresie zabezpieczania transakcji zbywania nieruchomości obciążonych oraz w umowach najmu i dzierżawy.

Zapraszamy na część drugą zarejestrowanej z Panią mec. Ewą Maliszczak rozmowy o prawnych aspektach obrotu nieruchomościami. Rozmowa poświęcona jest zagadnieniu podstaw umownych prezentacji nieruchomości. Warto przypomnieć, że na ten temat Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości przedstawiła swoje stanowisko. http://pprn.pl/?p=9441

Film powstał w ramach cyklu Rozmowy o nieruchomościach Telewizji PTEiDRN. Rozmowę prowadził Zbigniew Kubiński Powszechne Towarzystwo Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »