Prawo odstąpienia od umowy pośrednictwa zawartej poza lokalem lub na odległość

Prawo odstąpienia przyznane konsumentowi na mocy ustawy o prawach konsumenta z 30 maja 2014 r. funkcjonuje już 8 lat. Nadal jednak nie do końca jest ono rozumiane, a pośrednicy sami wpadają w jego pułapki, narażając się na utratę wynagrodzenia. Jak zabezpieczyć się przed jego negatywnymi konsekwencjami, przestrzega Rafał Szczeponek.

Czytaj artykuł

Autor:

Rafał Szczeponek

Prawnik z wykształcenia, pośrednik z zamiłowania i przekonania, prowadzi własne biuro nieruchomości od 2006 r., szkoli na kursach licencyjnych, seminariach i na studiach podyplomowych, zwłaszcza z zagadnień prawnych obrotu nieruchomościami i pośrednictwa w ramach projektu Adomo Consulting.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 4/2022. Pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Mieszkanie pod wynajem na doby. Czy można na nim zarobić na kolejne?

Cytat “Wynajem krótkoterminowy – zarówno pokoi, jak i apartamentów – zyskuje w Polsce coraz większą popu arność. Właściciele nieruchomości, zamiast decydować się na wynajem długoterminowy z jednym lokatorem, coraz częściej wybierają model rotacyjny, gdzie co kilka dni przyjmują nowych gości, często turystów lub osoby odwiedzające daną lokalizację w celach zawodowych/biznesowych. Powodem jest potencjał wyższych zysków i elastyczność, ale też większe wymagania i ryzyko. Warto więc zadać sobie pytanie: czy taki sposób zarabiania faktycznie się opłaca i w jakich warunkach?”

Przeczytaj więcej »