Jak dzielić działki. Zmiany w prawie na rynku nieruchomości i co z tego praktycznego wynika. Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEIDRN 18 LISTOPADA 2016 rok ŁÓDŹ

Jak dzielić działki? Zmiany w prawie na rynku nieruchomości. Co z tego praktycznego wynika?  Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEIDRN. 18 LISTOPADA 2016 rok ŁÓDŹ

Seminarium PAN PTEiDRN –  Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN – ZOSTAŃ DORADCĄ RYNKU NIERUCHOMOŚCI PTEiDRN 18 listopada 2016 roku. Sesja zaliczana do wymogów uzyskania Certyfikatu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN spełnia wymogi kształcenia ustawicznego F PPRN.

Zapraszamy na kolejną sesję Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. Tym razem przygotowaliśmy na piątek 18 listopada 2016 roku  – Seminarium – Jak dzielić działki? Zmiany w prawie na rynku nieruchomości. Co z tego praktycznego wynika? Teoria i praktyka dzielenia działek oraz podsumowanie praktyki rynku nieruchomości  po zmianach w obrocie nieruchomościami rolnymi, leśnymi, nowe zasady ochrony praw konsumentów, nowa forma czynności prawnych w kodeksie cywilnym, Spotykamy się w miejscu ulubionym  nie tylko przez środowisko rynku nieruchomości. Spotykamy się “Pod Siódemkami” w Łodzi na Piotrkowskiej 77 w Klubie Spadkobierców w zacnych salach niezwykłego pałacu Maksymiliana Goldfedera.
logo-seminariumlistopada2016
Nasza jednodniowa sesja poświęcona będzie praktycznym kwestiom związanym z podziałami działek, omówione zostaną podstawy prawne oraz wynikające z tego praktyczne problemy. Okazuje się bowiem, ze wielu specjalistom na rynku nieruchomości brakuje konkretnej praktycznej wiedzy na ten temat. W drugiej części w przystępny sposób przedstawimy praktyczne konsekwencje zmian w prawie, które wpłynęły na rynek nieruchomości. Krótko i na temat. 

………………………………………………………………………………………

Jeśli chcesz więcej wiedzieć o Certyfikacie Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN zobacz ten LINK

Harmonogram poszczególnych sesji 18 LISTOPADA 2016 rok – piątek

9 00 rejestracja uczestników Klub Spadkobierców Piotrkowska 77.

9 30 – Sesja Pierwsza. Jan Snerch  – Jak dzielić działki?  Teoria i praktyka. 

13 15 – Sesja Druga – Zbigniew Kubiński  – Zmiany w prawie na rynku nieruchomości. Co z tego praktycznego wynika?

– w trakcie przerwy kawowe

14 30 Zakończenie Warsztatów

Program Pierwszej Sesji. Wykładowca. mgr inż. Jan SCHNERCH 

Wykształcenie: Akademia Rolnicza w Krakowie,Wydział Melioracji Wodnych,  Oddział Geodezji Urządzeń Rolnych. Rok 1976  mgr inż. geodeta. Studium Podyplomowe -Szacowanie nieruchomości, Akademia Rolniczo Techniczna Olsztyn, Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej. Uprawnienia zawodowe Nr 679  w zakresie geodezji (1,2,5), Licencja zarządcy nieruchomości Nr 70,Licencja rzeczoznawcy majątkowego Nr 3274. Przebieg pracy zawodowej: 1976 – 1983r   Wojewódzkie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych Stażysta ,geodeta, kierownik robót geodezyjnych. Asortyment: scalenia, odnowienia ewidencji gruntów ,podziały, regulacje stanów prawnych,pomiary geodezyjne. 1983 – 1988r  Urząd Miasta i Gminy w Strykowie Starszy geodeta gminny, Kierownik Referatu Geodezji i Gospodarki Gruntami. 1988 – 1999 r Urząd Miasta Zgierza Kierownik Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami, Geodeta Miejski. Naczelnik Wydziału Geodezji Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa. 1999 – 1999 r Urząd Marszałkowski w Łodzi Pełnomocnik Marszałka Województwa ds. organizacji Wojewódzkich Biur Geodezji. 1999 – 2001 Wojewódzkie Biuro Geodezji w Łodzi Dyrektor. 2001 –  nadal  – Łódzki Ośrodek Geodezji Dyrektor. Tematyka prowadzonych zajęć dydaktycznych:Geodezyjna obsługa gospodarki nieruchomościami, Geodezja i kataster. Spis publikacji. Wystąpienia na konferencjach i seminariach  tematycznych z zakresu geodezji , gospodarki przestrzennej, nieruchomości ,systemów informacji przestrzennej w okresie od 1990 roku do 2013 r. Zainteresowania naukowe: Z zakresu geodezji i gospodarki nieruchomościami oraz budowy przestrzennych baz danych dla potrzeb  geodezji  i nieruchomości. Odznaczenia, nagrody: Odznaka honorowa „Za zasługi dla budownictwa”. Otrzymał prestiżowy Srebrny Medal Zasłużony Dla Polskiego Rynku Nieruchomości PRO AEQUO ET BONO.

Tematyka Sesji – Co o nieruchomościach ,działkach, ewidencji gruntów , księgach wieczystych , podziałach nieruchomości  pośrednik, zarządca nieruchomości i rzeczoznawca majątkowy wiedzieć powinien. Kiedy korzystać z wiedzy prawnika , a kiedy geodety?

Program:

  • Ewidencja gruntów ,budynków i lokali, a księga wieczysta
  • Problemy granic nieruchomości , ustalania, wznawiania i rozgraniczania
  • Podstawowe procedury podziału nieruchomości
  • Dokumenty, zaświadczenia i mapy w zasobie geodezyjnym
  • Rola geodety w procesie inwestycyjnym

Program Drugiej Sesji. Wykładowca. mgr prawa Zbigniew Kubiński

Prezydent Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości. Prawnik, radca prawny, pośrednik w obrocie nieruchomościami. Wykładowca na studiach podyplomowych w zakresie zawodów rynku nieruchomości, na wielu uczelniach w kraju. Występuje jako prelegent podczas konferencji i kongresów branżowych oraz podczas szkoleń w zakresie rynku nieruchomości. Autor wielu wykładów monograficznych z dziedziny prawa obrotu nieruchomościami. Współzałożyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Polski Centralnej. Wieloletni Członek Zarządu, Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Był wiceprzewodniczącym i członkiem Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej do spraw pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Obecnie Prezydent Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości, Prezydent Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości, Wiceprezes Stowarzyszenia Tradycji Akademickich w Łodzi. Współwłaściciel Biura Obrotu Nieruchomościami EXPERT s.c. Zbigniew Kubiński Magdalena Strzelecka w Łodzi. Otrzymał prestiżowy Złoty Medal Zasłużony Dla Polskiego Rynku Nieruchomości PRO AEQUO ET BONO.

Tematyka Sesji – Zmiany w prawie na rynku nieruchomości. Co z tego praktycznego wynika? Obrót nieruchomościami rolnymi i leśnymi. Ochrona konsumentów po nowemu. Projektowane zmiany w regulacji zawodów rynku nieruchomości. Krótko na temat.

Program: 

  • Nowe zasady obrotu nieruchomościami rolnymi i leśnymi – praktyczne dylematy.
  • Nowe regulacje w zakresie ochrony praw konsumentów, niedozwolonych postanowień umownych oraz kontroli ich przestrzegania -konsekwencje praktyczne.
  • Zmiany w kodeksie cywilnym – nowa forma czynności prawnej.
  • Projektowane zmiany w regulacji zawodów rynku nieruchomości.

……………………………………………………………..
Seminarium kierowane są do podmiotów działających na rynku nieruchomości; doradcy rynku nieruchomości, pośrednicy w obrocie nieruchomościami, zarządcy nieruchomości, rzeczoznawcy majątkowi, deweloperzy itd. Sesja jest organizowana w ramach cyklu Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN, jednocześnie spełniać będzie wymogi kształcenia ustawicznego F PPRN. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe. RAZEM 5 godzin edukacyjnych. Uwaga mamy ograniczoną ilość miejsc zastrzegamy sobie zamknięcie listy uczestników.
Koszt
Koszt Seminarium: 150,00 złotych od uczestnika. Opłata obejmuje: udział w zajęciach, przerwy kawowe, materiały szkoleniowe. (Członkowie PTEiDRN z opłaconymi składkami za uczestnictwo płacą 80,00 zł).

Miejsce szkolenia. Łódź ul. Piotrkowska 77 Klub Spadkobierców I piętro.

Zgłoszenia należy nadsyłać na e mail: biuro@profesjonalista.net lub FAKSEM na numer 42 636 40 20. Informacje telefon: Sekretariat PTEiDRN: 510 069 316

Pobierz zgłoszenie w formacie doc:

Partnerzy edukacyjni 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Zakup mieszkania czy budowa domu? Na ile mkw. starczy 700 tys. zł?

Cytat “Kupno mieszkania lub budowa domu wciąż czekają na lepszy moment? Niestety, im dłużej się zwleka, tym mniej m2 można nabyć za tę samą kwotę. Jak to możliwe? Twój budżet na dom jest niezmienny. Jednak ceny samych nieruchomości oraz koszty budowy rosną z roku na rok. Jak obecne i przyszłe koszty wpływają na wielkość mieszkania czy domu, które możesz kupić lub wybudować? Sprawdźmy to ! “

Przeczytaj więcej »

Nadpodaż nowych mieszkań nie tylko w Łodzi?

Cytat “W październiku deweloperzy mieli pewne powody do zadowolenia. Taki wniosek przynoszą najnowsze dane BIG DATA RynekPierwotny.pl. Wskazują one bowiem, że październikowa sprzedaż nowych mieszkań na dziesięciu największych rynkach była o 27% lepsza niż wynik z września. Mimo większej liczby transakcji, relacja popytu i oferty deweloperów na niektórych rynkach sugeruje wyraźną nadwyżkę podaży. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl przyglądają się tej sytuacji.”

Przeczytaj więcej »