Jak dzielić działki. Zmiany w prawie na rynku nieruchomości i co z tego praktycznego wynika. Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEIDRN 18 LISTOPADA 2016 rok ŁÓDŹ

Jak dzielić działki? Zmiany w prawie na rynku nieruchomości. Co z tego praktycznego wynika?  Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEIDRN. 18 LISTOPADA 2016 rok ŁÓDŹ

Seminarium PAN PTEiDRN –  Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN – ZOSTAŃ DORADCĄ RYNKU NIERUCHOMOŚCI PTEiDRN 18 listopada 2016 roku. Sesja zaliczana do wymogów uzyskania Certyfikatu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN spełnia wymogi kształcenia ustawicznego F PPRN.

Zapraszamy na kolejną sesję Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. Tym razem przygotowaliśmy na piątek 18 listopada 2016 roku  – Seminarium – Jak dzielić działki? Zmiany w prawie na rynku nieruchomości. Co z tego praktycznego wynika? Teoria i praktyka dzielenia działek oraz podsumowanie praktyki rynku nieruchomości  po zmianach w obrocie nieruchomościami rolnymi, leśnymi, nowe zasady ochrony praw konsumentów, nowa forma czynności prawnych w kodeksie cywilnym, Spotykamy się w miejscu ulubionym  nie tylko przez środowisko rynku nieruchomości. Spotykamy się “Pod Siódemkami” w Łodzi na Piotrkowskiej 77 w Klubie Spadkobierców w zacnych salach niezwykłego pałacu Maksymiliana Goldfedera.
logo-seminariumlistopada2016
Nasza jednodniowa sesja poświęcona będzie praktycznym kwestiom związanym z podziałami działek, omówione zostaną podstawy prawne oraz wynikające z tego praktyczne problemy. Okazuje się bowiem, ze wielu specjalistom na rynku nieruchomości brakuje konkretnej praktycznej wiedzy na ten temat. W drugiej części w przystępny sposób przedstawimy praktyczne konsekwencje zmian w prawie, które wpłynęły na rynek nieruchomości. Krótko i na temat. 

………………………………………………………………………………………

Jeśli chcesz więcej wiedzieć o Certyfikacie Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN zobacz ten LINK

Harmonogram poszczególnych sesji 18 LISTOPADA 2016 rok – piątek

9 00 rejestracja uczestników Klub Spadkobierców Piotrkowska 77.

9 30 – Sesja Pierwsza. Jan Snerch  – Jak dzielić działki?  Teoria i praktyka. 

13 15 – Sesja Druga – Zbigniew Kubiński  – Zmiany w prawie na rynku nieruchomości. Co z tego praktycznego wynika?

– w trakcie przerwy kawowe

14 30 Zakończenie Warsztatów

Program Pierwszej Sesji. Wykładowca. mgr inż. Jan SCHNERCH 

Wykształcenie: Akademia Rolnicza w Krakowie,Wydział Melioracji Wodnych,  Oddział Geodezji Urządzeń Rolnych. Rok 1976  mgr inż. geodeta. Studium Podyplomowe -Szacowanie nieruchomości, Akademia Rolniczo Techniczna Olsztyn, Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej. Uprawnienia zawodowe Nr 679  w zakresie geodezji (1,2,5), Licencja zarządcy nieruchomości Nr 70,Licencja rzeczoznawcy majątkowego Nr 3274. Przebieg pracy zawodowej: 1976 – 1983r   Wojewódzkie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych Stażysta ,geodeta, kierownik robót geodezyjnych. Asortyment: scalenia, odnowienia ewidencji gruntów ,podziały, regulacje stanów prawnych,pomiary geodezyjne. 1983 – 1988r  Urząd Miasta i Gminy w Strykowie Starszy geodeta gminny, Kierownik Referatu Geodezji i Gospodarki Gruntami. 1988 – 1999 r Urząd Miasta Zgierza Kierownik Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami, Geodeta Miejski. Naczelnik Wydziału Geodezji Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa. 1999 – 1999 r Urząd Marszałkowski w Łodzi Pełnomocnik Marszałka Województwa ds. organizacji Wojewódzkich Biur Geodezji. 1999 – 2001 Wojewódzkie Biuro Geodezji w Łodzi Dyrektor. 2001 –  nadal  – Łódzki Ośrodek Geodezji Dyrektor. Tematyka prowadzonych zajęć dydaktycznych:Geodezyjna obsługa gospodarki nieruchomościami, Geodezja i kataster. Spis publikacji. Wystąpienia na konferencjach i seminariach  tematycznych z zakresu geodezji , gospodarki przestrzennej, nieruchomości ,systemów informacji przestrzennej w okresie od 1990 roku do 2013 r. Zainteresowania naukowe: Z zakresu geodezji i gospodarki nieruchomościami oraz budowy przestrzennych baz danych dla potrzeb  geodezji  i nieruchomości. Odznaczenia, nagrody: Odznaka honorowa „Za zasługi dla budownictwa”. Otrzymał prestiżowy Srebrny Medal Zasłużony Dla Polskiego Rynku Nieruchomości PRO AEQUO ET BONO.

Tematyka Sesji – Co o nieruchomościach ,działkach, ewidencji gruntów , księgach wieczystych , podziałach nieruchomości  pośrednik, zarządca nieruchomości i rzeczoznawca majątkowy wiedzieć powinien. Kiedy korzystać z wiedzy prawnika , a kiedy geodety?

Program:

  • Ewidencja gruntów ,budynków i lokali, a księga wieczysta
  • Problemy granic nieruchomości , ustalania, wznawiania i rozgraniczania
  • Podstawowe procedury podziału nieruchomości
  • Dokumenty, zaświadczenia i mapy w zasobie geodezyjnym
  • Rola geodety w procesie inwestycyjnym

Program Drugiej Sesji. Wykładowca. mgr prawa Zbigniew Kubiński

Prezydent Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości. Prawnik, radca prawny, pośrednik w obrocie nieruchomościami. Wykładowca na studiach podyplomowych w zakresie zawodów rynku nieruchomości, na wielu uczelniach w kraju. Występuje jako prelegent podczas konferencji i kongresów branżowych oraz podczas szkoleń w zakresie rynku nieruchomości. Autor wielu wykładów monograficznych z dziedziny prawa obrotu nieruchomościami. Współzałożyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Polski Centralnej. Wieloletni Członek Zarządu, Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Był wiceprzewodniczącym i członkiem Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej do spraw pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Obecnie Prezydent Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości, Prezydent Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości, Wiceprezes Stowarzyszenia Tradycji Akademickich w Łodzi. Współwłaściciel Biura Obrotu Nieruchomościami EXPERT s.c. Zbigniew Kubiński Magdalena Strzelecka w Łodzi. Otrzymał prestiżowy Złoty Medal Zasłużony Dla Polskiego Rynku Nieruchomości PRO AEQUO ET BONO.

Tematyka Sesji – Zmiany w prawie na rynku nieruchomości. Co z tego praktycznego wynika? Obrót nieruchomościami rolnymi i leśnymi. Ochrona konsumentów po nowemu. Projektowane zmiany w regulacji zawodów rynku nieruchomości. Krótko na temat.

Program: 

  • Nowe zasady obrotu nieruchomościami rolnymi i leśnymi – praktyczne dylematy.
  • Nowe regulacje w zakresie ochrony praw konsumentów, niedozwolonych postanowień umownych oraz kontroli ich przestrzegania -konsekwencje praktyczne.
  • Zmiany w kodeksie cywilnym – nowa forma czynności prawnej.
  • Projektowane zmiany w regulacji zawodów rynku nieruchomości.

……………………………………………………………..
Seminarium kierowane są do podmiotów działających na rynku nieruchomości; doradcy rynku nieruchomości, pośrednicy w obrocie nieruchomościami, zarządcy nieruchomości, rzeczoznawcy majątkowi, deweloperzy itd. Sesja jest organizowana w ramach cyklu Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN, jednocześnie spełniać będzie wymogi kształcenia ustawicznego F PPRN. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe. RAZEM 5 godzin edukacyjnych. Uwaga mamy ograniczoną ilość miejsc zastrzegamy sobie zamknięcie listy uczestników.
Koszt
Koszt Seminarium: 150,00 złotych od uczestnika. Opłata obejmuje: udział w zajęciach, przerwy kawowe, materiały szkoleniowe. (Członkowie PTEiDRN z opłaconymi składkami za uczestnictwo płacą 80,00 zł).

Miejsce szkolenia. Łódź ul. Piotrkowska 77 Klub Spadkobierców I piętro.

Zgłoszenia należy nadsyłać na e mail: biuro@profesjonalista.net lub FAKSEM na numer 42 636 40 20. Informacje telefon: Sekretariat PTEiDRN: 510 069 316

Pobierz zgłoszenie w formacie doc:

Partnerzy edukacyjni 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Życzenia Bożonarodzeniowe

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rokżegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.Pragniemy przeżyć niepowtarzalne świąteczne chwile w pokoju

Przeczytaj więcej »

Co z rynkiem nowych mieszkań w 2025 roku?

Cytat “Oferta nowych mieszkań jest bogata, ale kupujących wciąż brakuje. Rok 2024 na rynku pierwotnym upłynął pod znakiem wyraźnego spowolnienia, które stało się wyzwaniem zarówno dla deweloperów, jak i potencjalnych nabywców. Wraz z Markiem Wielgo podsumowujemy najważniejsze trendy minionych miesięcy i sprawdzamy, jakie prognozy na 2025 rok niesie rynek nieruchomości.”

Przeczytaj więcej »